www.asu.pl :: Zobacz temat - ogrzewanie- prawie nie działa
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ogrzewanie- prawie nie działa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mario_KOSZALIN
*
*


Dołączył: May 05, 2008
Posty: 184

PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 9:23    Temat postu: ogrzewanie- prawie nie działa Odpowiedz z cytatem

zacznę od opisu, a na końcu pytanie
1. wymieniony silnik (skończył się) i chłodnica wstawiona nowa- wszystko w tym zakresie działa teraz OK
2. przyszły mrozy
3. włączam ogrzewanie, a tu aby letni wiaterek
4. jadę nabić klimatyzacje, bo przeciez przy wymianie silnika wszystko poszło w atmosferę
5. próbuję zrobić kalibrację, bo nadal dmucha z temperaturą aby-aby (siła nawiewu, obieg wewn OK)
6. zaczynają mrygać diody klimy i obiegu wewn
7. po kilkunastu kilometrach diody gasną, kolejna próba kalibracji- po 1 sekundzie kalibracja automatycznie się wyłącza i mryga mi już tylko dioda od klimy, ale co jakiś czas przestaje mrygać- mimo to, nie udaje się kalibracja. Przy tej okazji stwierdzam, że nie świeci się dioda od obiegu wewn a podświetlenie pokręteł od nawiewu drzy jakby jakieś zwarcie czy brak połączenia. demontaz panela, czyszczenie wszystkich styków, kostek i potencjometrów- sytuacja bez zmian

teraz pytanie- CO ROBIĆ, CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ?

podejrzenia są trzy- panel lub body comp lub nagrzewnica, ale nie znam się na tyle, zeby podjąć decyzję, od czego zacząć poszukiwania Sad

swoją drogą, autko kosztowało mnie już prawie trzy autka Smile ale teraz to już sprawa honoru- nie poddam się, albo ja, albo on Mad , no chyba, że wcześniej wykończy mnie finansowo lub nerwowo (w sumie czyli on)
Panowie, pomóżcie, żebym to jednak ja był górą Smile
_________________
Magnum 5.7 Hemi 2005 black matt
DODĹťYK GC 1996 3,3 oddany pracownikowi - ale sie chłopaczyna cieszy Smile
Toyota Corolla 1,4 diesel słuzbowa- to juz przeszłość
Opel Astra 1,7 CDTI-słuzbowy - to już przeszłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę podpowiedzieć tylko ws. słabego ogrzewania.
W moim autku tuż po zakupie też słabiutko grzało.
Po dłuuuugich poszukiwaniach okazało się, że układ jest zapowietrzony.
Wszelkie magiczne sztuczki odpowietrzenia /nie tylko z naszego forum/ nie zdały egzaminu,
Dopiero kiedy założyłem trójnik na wężu wychodzącym z nagrzewnicy, prawidłowo odpowietrzyłem nagrzewnicę.
Od tamtej pory mam w aucie saunę.
Pomijam ostatnie 20-sto stopniowe mrozy.
Poszukaj na forum.Tam wklejałem fotki tego trójnika.
Roboty przy tym na ok 1 godzinkę.
Żeby było łatwiej założyć ten trójnik, zdemontowałem wąż gumowy "filtr powietrza-kolektor ssący", rozłączyłem przewody podciśnieniowe, zamontowałem trójnik i już Wink
Jak znajdę na forum te fotki, to wrzucę link do nich.
Pozostałych problemów nie miałem, więc i nie wiem jak je usunąć.
Powodzenia.

Znalazłem.
Na końcu poruszanego wątku jest ta fotka.
Oto a-dres:

http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4337&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group