www.asu.pl :: Zobacz temat - a o tym wiedzielicie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

a o tym wiedzielicie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sipadodge
*
*


Dołączył: Jun 22, 2008
Posty: 332
Skąd: kalisz dodge caravan 3,0 lpg 96

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 0:05    Temat postu: a o tym wiedzielicie Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z naszymi przepisami samochód nie może mieć rury wydechowej skierowanej na chodnik, czyli z
prawej strony auta. Można się z tym przepisem sprzeczać, ale taki jest i jeśli rura jest z prawej
strony to policjant odbierze dowód rejestracyjny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 2:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ze rura jest z prawej to nie znaczy ze jest skierowana na chodnik.Jest skierowana do dolu - a to jest prawidlowo! Absurdalny przepis.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Villagerze oryginalny wydech był skierowany na prawą stronę i nie miałem z tego tytułu żadnych problemów


_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
okrzycho
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 56

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ale tam pieszych nie za bardzo widac na chodnikach (chyba, ze w centrum), wszyscy do sklepu 50metrow od domu jada samochodem, wiec dmuchanie spalinami np.na swiatlach w nosy stojacym lub chodzacym po chodnikach dobrze nie sluzy.
Ten przepis jest od dawien dawna, a wtedy krolowaly dwusuwy. Choc i teraz nie brakuje takich ktorzy Dieslami kopca lub pala wiecej oleju niz benzyny na 100km, wiec w sumie dobrze, ze tak jest. Chcialbys chodzic z dziecmi i oddychac tym smrodem, po chodniku gdy np.na przystanku lub na swiatlach stoi rozklekotany autobus MPK, albo jakis inny(chocby na ssaniu) samochod? Pewnie, ze ten smrod i tak dotrze inne droga do naszych pluc, ale moze sie rozrzedzic poprzez ruch pojazdow.
A w Twoim przypadku wystarczy zalozyc koncowke ktora skieruje strumien spalin do tylu i po klopocie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okrzycho napisał:

A w Twoim przypadku wystarczy zalozyc koncowke ktora skieruje strumien spalin do tylu i po klopocie.


Dobre Very Happy
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
W Villagerze oryginalny wydech był skierowany na prawą stronę i nie miałem z tego tytułu żadnych problemów

A tak swoją drogą to ciekawe dlaczego w nim tak rurę skierowali, bo trochę dziwnie wygląda.
Może po to, żeby w lusterku było widać czy silnik pracuje bo go w środku nie słychać Question Laughing
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w stanach 90% czasu spedzasz w korku. walenie dymem w nawiewy auta stojacego za toba nie jest przyjemne dla jego uzytkownikow. w europie znowu dojda do tego za nascie lat,tak jak do klimy,3go swiatla stop czy automatu Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jeszcze znalazłem takie zdjęcie mojego ex-Villagera


Taki patent w USA na wydech skierowany w prawą strone był szeroko stosowany w full size vanach i pick upach


_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sipadodge ten przepis i zabieranie dowodu rejestracyjnego jest z okresu jak psy zatrzymywaly auta za 3 swiatlo stop,ktore niby kierowcow oslepialo Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
w stanach 90% czasu spedzasz w korku. walenie dymem w nawiewy auta stojacego za toba nie jest przyjemne dla jego uzytkownikow. w europie znowu dojda do tego za nascie lat,tak jak do klimy,3go swiatla stop czy automatu Wink

To ma sens, ale nie wydaje się wam to trochę egoistyczne w stosunku dla pieszych, których w europie na chodnikach jest wszędzie dużo a na pewno więcej niż w stanach...?
Można by porównać tą sytuację do tematu palenia papierosów w miejscach publicznych - czyli "jeżeli chcesz się truć to proszę bardzo, tylko dlaczego mnie narażasz na to samo"- chyba podobnie jest za spalinami Wink
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>To ma sens,

wg mnie zadnego sensu! wylot z rury jest na wysokosci ok.20cm, a nos "wąchacza" na ok. 160cm...to ile toksyn wpadnie do jego sluzowki zalezy tylko i wylacznie od sily, kierunku wiatru, i "pecha" wąchacza do wciagania swinstwa! spaliny ze starego ikarusa czy to zostana skierowane w dol, w lewo, czy w prawo to po paru sekundach i tak cala ulica jest w bialym dymie wiec gdzie tu sens ;/
pozatym auta ktore maja skierowany wydech w lewa strone "dmuchaja" spalinami na chodnik po drugiej stronie - tak ze zawsze ktos bedzie pokrzywdzony...
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sipadodge
*
*


Dołączył: Jun 22, 2008
Posty: 332
Skąd: kalisz dodge caravan 3,0 lpg 96

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiadomo koledzy ze to martwy przepis ale jak pies bedzie upierdliwy i jak bedzie potrzebowal na kolacje do sie dowali hahahaha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na kolacje Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
... tak ze zawsze ktos bedzie pokrzywdzony...

marcyz czytaj ze zrozumieniem - zobacz do jakiego cytatu odnosi się mój post.
Tak swoją drogą Ikarusy powoli odchodzą do lamusa a ja miałem na myśli normalne pojazdy Laughing
No i fotki Lutka obalają twoje twierdzenie o 20 cm - ja widzę tam spaliny na wysokości przynajmniej 120 cm ciągle się unoszące, bo wiadomo cieplejsze tj lżejsze od powietrza (czysta fizyka) Wink
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader71 napisał:

No i fotki Lutka obalają twoje twierdzenie o 20 cm - ja widzę tam spaliny na wysokości przynajmniej 120 cm ciągle się unoszące, bo wiadomo cieplejsze tj lżejsze od powietrza (czysta fizyka) Wink


Wader Ikarusy może odchodzą już do lamusa ale jeszcze bardzo dużo Starów, Jelczów, Liazów, Krazów jeżdzi po naszych drogach że czasami jak zrobią zasłonę dymną to nie ma większego znaczenia w którą stronę mają wylot rury wydechowej, spaliny są wszędzie. Dodam jedynie do tego ostatniego mojego zdjęcia że zdjęcie zrobiłem w mroźny dzień, zaraz po odpaleniu zimnego silnika gdzie obroty silnika są troszkę wyższe.
Teraz mam Voyka gdzie rura jest po prawej stronie z tym że skierowana w dół i jak odpalę go zimnego to efekt unoszenia się pary wodnej jest prawie taki sam.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group