www.asu.pl :: Zobacz temat - Akumlator
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Akumlator

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 21:51    Temat postu: Akumlator Odpowiedz z cytatem

Z powodu dzisiejszych mrozów stwierdzilem że przyszła pora na wymiane akulatora Very Happy trochę rano padł ale po 5 minutach ładowania odpalił.
Wygląda że aku był orginalny (data produkcji na nim 2000 rok,auto z Grazu) Aku Varta 74AH 680 prad rozruchu.
Jakie akumlatory polecacie bo w moim mieście Varta jest na razie niedostepna,a święta się zbliżają Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zalezy jakim budzetem dysponujesz,wlasnie tez jestem na etapie zamawiania nowego.Jakbym mial wiecej pieniedzy wzialbym akumulator firmy OPTIMA.
http://www.4na4.pl/index.php/Akumulatory-i-ladowarki/akumulatory-optima/opt8004-250
Zwroc uwage jaki maja prad rozruchu przy ujemnych temperaturach,normalny aku juz jest martwy.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz przyzwoitą jakość za dobrą cenę:
http://www.ceneo.pl/2178533
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cena tej optimy trochę jak dla mnie za wysoka,a tej drugiej marki osobiście nie znam i nie za bardzo chce eksperymentować.
Znajomy zachwalał mi aku firmy Kager,że niby bardzo dobry, na licencji Bosch,ale dzisiaj taki roczny aku dokladnie o parametrach jakie potrzebuje,przy -22C ledwo krecił silnik w Vectrze 1.8 disel(oczywiście nie zapalił)
Zastanawiam się nad BOSCH SILVER 74Ah 680A za 340 zł lub taki jak miałem Varta Blue Dynamic 74Ah 680A też w takiej cenie .Skoro stary wytrzymał 9lat to i nowy nie powinien być gorszy Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie miałem do czynienia z Boshem ale na necie nie cieszy się ostatnio dobrymi opiniami, więc przed zakupem poczytaj trochę dostępnych opinii np, w googlach.
Specjalnie nie podaję żadnych linków ponieważ podkreślam, że osobiście nie mam doświadczenia i nie mogę potwierdzić , ale warto się zapoznać się z opiniami innych.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam tego http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11604112

PS. nie ja tym handluje i nie mam z tym nic wspolnego Smile poprostu jakies 3 lata temu zakupilem pierwszy i rok temu drugi do kolejnego auta i jestem naprawde BARDZO zadowolony!!! a i taniej raczej nie kupisz Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam juz 10 lat polski aku 55 Ah(a ma byc 65-75) jest to centra natansza i najprostsza. w tym roku przy mrozach po raz pierwszy nie odpala na dotyk, ale odpala po paru obrotach. wszystkie powyzsze dyskusje uwazam w zwiazku z tym za bezzasadne.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wmarek ja też że swojego po zakupie wyrzucałem Varte ale nie wiem jak stara była bo nie sprawdzałem.
Ja osobiście polecam akumulatory Fiamm, taki założyłem już do trzeciego samochodu również do Voyka i jak na razie mrozy nie są mu straszne.
http://www.allegro.pl/item845860405_wwwmotohurtcom_74_71_ah_fiamm_titanium_warszawa.html
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
ja mam juz 10 lat polski aku 55 Ah(a ma byc 65-75) jest to centra natansza i najprostsza. w tym roku przy mrozach po raz pierwszy nie odpala na dotyk, ale odpala po paru obrotach. wszystkie powyzsze dyskusje uwazam w zwiazku z tym za bezzasadne.


Masz racje Very Happy ale skad ja teraz wezmę 10 letnią centre Wink bo te obecnie produkowane nadają sie tylko tam skad wyszły(że by nie używać słów potocznie uznanych za obraźliwe)
Dawno Centra Poznań robiła najlepsze aku,ale od 4 lat już nie polece nikomu tej marki,W pracy wymieniłem po roku 3 akumlatory centry bo nie trzymały i jeden rozerwało w po ładowaniu gdy zaczołem odpalać auto.
Oczywiście wysłalem do reklamacji i oczywiście nie uwzglednili ,w pierwszym przypadku tłumaczac przeładowywaniem aku ,ewentualnie roszczenia to ekspertyza instalacji samochodów i sąd ,w drugim (rozerwanie) podobno iskra elektryczna spowodowała wybuch aku.
Dziś w robocie 2 letnia centra futura nawet nie zakreciła w Vito,a bez problemu odpalił Sprinter (takie same silniki 2,2CDI) z niewiem jaką starą baterią Bosch z logo Mercedesa(jest w firmie 3lata ,a kupiony był 3letni)

Reasumując : jesli masz gdzieś suchą (dawniej akumlatory nie były zalewane elektrolitem w fabryce,były suchoładowane) Centre to chetnie kupie ,ale za obecnnie produkowane to dziekuje bardzo Confused
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Wmarek ja też że swojego po zakupie wyrzucałem Varte ale nie wiem jak stara była bo nie sprawdzałem.


Masz też voyka z Grazu (montowany w Austrii) chodzi mi oto czy oni tam wkładali te akumlatory na pierwszy montaż
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam optimę 55ah i rano kręci jak by było 10 na plusie,a akumulator ma 10lat,więc jeśli kasa pozwala nie ma lepszych.Raz wydane pieniądze na lata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie max,na rynku europejskim nie ma producenta z lepszym aku w podobnej technologi i cenie,a jak jest np.exide to kosztuje o wiele wiecej niz optima.
Swego czasu widzialem test tego aku,zostal tak samo potraktowany jak slynna toyota z programu top gear,oczywiscie dzialal,jednyne co ocalalo po tescie to byly bieguny + -.
Na allegro mozna juz kupic optime w przyzwoitej cenie ok.750zl,wiec warto.
Ze tez cholera aku zawsze padnie jak czlowiek ma pusty porfel. Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za zainteresowanie
zakupiłem jednak Vartę,za 10 lat napisze czy wytrzymała Laughing
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 7:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby wytrzymala taki okres,bo ostatnio mam wrazenie,ze producenci aku zjechali z jakoscia.W pontiacu bosch silver wytrzymal mi tylko 3 lata.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja polecam boscha silver, mialem w kilku autach takie bateryjki i nigdy nie bylo problemu z nimi. Za to teraz mi zamarzl akumulator w jednym z europejskich samochodow, zaden markowy, ktos chyba dolal wody do nego i nie naladowal....
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group