www.asu.pl :: Zobacz temat - Rozrusznik gr.voyager 1999/3,8
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozrusznik gr.voyager 1999/3,8

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
lucjan
*
*


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 45
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 21:25    Temat postu: Rozrusznik gr.voyager 1999/3,8 Odpowiedz z cytatem

Witam . mam problem z odpaleniem samochodu akumulator chyba dobry bo próbowałem też kablami przy słabym akum. było słychać trrrrrrr po przekręceniu kluczykiem. po naładowaniu akumulatora podczas startu przygasają kontrolki i zegary a rozrusznik nie rusza.Przypuszczam że jak w każdym rozruszniku wyrobiły się tulejki i rozrusznik nie może obrócić ale to są tylko moje przypuszczenia może ktoś ma inne skojażenia .Jeśli mam rację to czy można wybudować rozrusznik bez kanału ponieważ auto stoj w takim miejscu że raczej trudno będzie go wyciągnąć na warsztat. Proszę o radę. Pozdrawiam. ps. auto jest po wymianie olejów i jak się ostatnio udało odpalić silnik pracuje równiutko i cicho po przejechaniu 250 km już niechciał obrócić. niema żadnej sygnalizacji kodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz mały prąd na akumulatorze prawdopodobnie już do wymiany.
Podładuj go 24h i sprawdź areometrem gęstość na celach jak w jednej będzie mała gęstość to bateria do wymiany.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli klemy (zaciski na akumlatorze) masz wyczyszczone ,to spróbuj z innym sprawnym akumlatorem Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej będzie wadliwy rozrusznik, bo kolega napisał, że ma "trrrr" przy kręceniu rozrusznikiem.
Jak miałem padniętą celę w aku. to nic nie "terkotało" tylko kontrolki przygasały.Po wymianie aku. wszytko wróciło do normy.
Czy można go wymontować bez kanału?
Tego nie wiem, bo nigdy tego nie robiłem, ale najlepsze jest to, że ja go z góry w ogóle nie widzę, więc chyba kanał będzie potrzebny.
Tak się tylko domyślam Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie kanal,czasami warto wgrzebac sie pod auto.Sproboj od spodu obstukac rozrusznik trzonkiem mlotka,byc moze szczotka sie zawiesila,jak to nie da rezultatow to trzeba wyciagac.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi dzisiaj w jednym momencie padl rozrusznik.
lawetka warsztat . niestety podnosniki zajete do jutra wiec podlewarowalem autko z przodu. Odkrecilem jedna srubke na dole i jedna u gory , za moment rozusznik trafil na stol . Przebieg 412000 km u mnie od 182000 km kiedy go kupilem w niemczech. Padly wszystkie szczotki ktore wymienilem , tulejki byly ok. Niewiem czy cos kiedykolwiek bylo robione z nim (bym musial zerknac do ksiazki serwisowej). Ciesze sie ze stalo sie to wkolo "komina" , a nie gdzies w Polsce.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi wczoraj wieczorem po zgaszeniu niechcial zapalic . stukniecie w rozruszznik nie pomoglo. dzisiaj stwierdzone ze trzeba bylo przeczyscic styki na kablach na rozruszniku
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group