www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z biegiem wstecznym ASB 604
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z biegiem wstecznym ASB 604

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
konradus
*
*


Dołączył: Apr 01, 2007
Posty: 34
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 12:01    Temat postu: Problem z biegiem wstecznym ASB 604 Odpowiedz z cytatem

Witam. Od paru dni mam problem z włączeniem biegu wstecznego. Do przodu wszystko jest ok, jak włączę wsteczny zaczynają szaleć przekaźniki pod maską z prawej strony przy komputerze i mryga światło od wstecznego. Bieg się nie zapina albo są szarpnięcia świadczące o próbie włączenia. Jakiś czas przed tą awarią wsteczny potrafił załączyć się z opóźnieniem lub z lekkim szarpnięciem, w późniejszym czasie po włączeniu nie było żadnej reakcji dopiero po zwiększeniu obrotów bieg się załączał. No i nastąpiła śmierć, daje się jeździć tylko do przodu Crying or Very sad Szukałem na forum i wskazuje to na elektrozawory. Spróbuję przeczyścić styki na kostkach, ale wątpię czy to pomoże.
Prosiłbym o rady co może być przyczyną, gdzie szukać problemu.
Niestety samochód jedyny w rodzinie i codziennie potrzebny Confused
_________________
Dodge Grand Caravan 3.3 V6, 1991r, full opcja, na części
Dodge Grand Caravan 3.3. V6, 2000r, sekwencja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli czyszczenie styków nie pomoże, to zostaje odczytanie kodów błędów na skanerze.
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
konradus
*
*


Dołączył: Apr 01, 2007
Posty: 34
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc przeczyściłem kostki. Przy kompach były ok, zasyfiona jednak przy elektrozaworach. Czyszczenie trudne, bo i dostęp trudny, był czarny syf jakby błoto. Specyfik do czyszczenia połączeń elektrycznych i poskręcałem. Odpalenie silnika i z P na R bieg się zapiął, później na D i znowu R no i trudności, na P i znowu na R było ok. W podsumowaniu jeżeli się przełącza z D na R częściej się załączał wsteczny nic po wachlowaniu dźwignią. Wychodzi na to że będę musiał dostać się do elektrozaworów i wymienić Confused


Niestety, po jazdach próbnych stwierdzam, że prztykanie dochodzi z elektrozaworów i to tylko przy próbie włączenia wstecznego. Dlatego też moje pytanie, czy zestaw naprawczy pomoże, czy wymieniać od razu cały zespół elektrozaworów. Wiadomo, że finanse też się liczą. Z góry dziękuję za rady.
_________________
Dodge Grand Caravan 3.3 V6, 1991r, full opcja, na części
Dodge Grand Caravan 3.3. V6, 2000r, sekwencja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
konradus
*
*


Dołączył: Apr 01, 2007
Posty: 34
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem z fachowcem od skrzyń biegów i odczytanie kodów błędów może nie dać konkretnej odpowiedzi, może nie wykazać wszystkich błędów. Po opisaniu objawów stwierdził, że prawdopodobnie może to być wina skrzyni biegów.
Tak więc kupiłem zestaw naprawczy elektrozaworów za 120zł z przesyłką kurierem i wymieniłem co trzeba. Bieg wsteczny pojawił się, zapina się przeważnie z lekkim opóźnieniem, z szarpnięciem i potrafi się lekko ślizgać. Czasami znowu pojawia się stukanie elektrozaworów przy zapiętym wstecznym i wtedy potrafi się ślizgać lub gubić bieg.
Pozostaje mi jeszcze sprawdzić skrzynię z innym komputerem sterującym.
_________________
Dodge Grand Caravan 3.3 V6, 1991r, full opcja, na części
Dodge Grand Caravan 3.3. V6, 2000r, sekwencja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i po takiej naprawie przydałoby się programowanie skzyni.
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group