www.asu.pl :: Zobacz temat - Windstar 98
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windstar 98

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
coolmantrumpet
*
*


Dołączył: Oct 09, 2004
Posty: 14

PostWysłany: Sob Paź 09, 2004 1:48    Temat postu: Windstar 98 Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy cieszę się , że znalazłem Waszą stronę i od razu pozwolę sobie zaatakować problemem ze skrzynią. Kupiłem samochód Ford Windstar 8 miesięcy temu i caly czas skrzynia działała bez większych problemów.Jeżdżę bardzo delikatnie wymieniałem olej co 20 tys km a zrobiłem 40 tys.Nagle pojawił się dziwny odgłos.Jeżeli ruszam bardzo delikatnie to go nie ma ale jak troszkę mocniej dodam gazu to pojawia się chrobotanie (tak to nazwę) jakby w okolicy siedzenia pasażera.Jak odejmę gazu (mniejsze obciążenie skrzyni) chrobot znika....Smile Jezeli trzymam gaz srednio wcisniety cały czas podczas ruszania to chrobocze cały czas jedynie podczas zmiany biegów milknie i na nastepnym biegu znowu chrobocze.......boje się że to się będzie nasilać Crying or Very sad na razie jeżdże bardzo delikatnie i czekam aż ktoś mi pomoże. Taki jeden serwis chcial mi pomoc za 4500 PLN .....
Czy możecie mi pomóć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Paź 10, 2004 12:15    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Hmmm Confused . Powiedzialbym ze to typowy objaw "baniaka". Dziwi mnie tylko ze "chrobotanie" slychac w okolicach siedzenia pasazera ( moze odglos sie tak przenosi Confused . Czy przy wymianie oleju widac jakies opilki na magnesie w misce ?? . Ostatnio mielismy taki objaw gdy przyjechal do nas klient z Warszawy ( byl przejadem ) i wlasnie bylo slychac "chrobotanie". W miare jak dodawal gazu ( zwiekszalo sie obciazenie skrzyni ) odglos sie nasilal, a na wolnych obrotach nie bylo go slychac. Po sciagnieciu miski okazalo sie ze filtr skrzyni nie byl zmieniany od bardzo dawna ( az go "zassalo" ) - klient zarzekal sie ze zmieniali mu w warsztacie razem z olejem. Po wymianie filtra i oleju wszystko wrocilo do normy. Przyczyna byl baniak, ktory dostawal zamalo oleju. Wtedy wlasnie wydaje specyficzny odglos "chrobotania" ( lub jak jest juz uszkodzony ).
Wiec jak na moj gust sa 3 mozliwosci :
1. uszkodzony baniak - do wymiany
2. plyta przycieta co powoduje problem z cisnieniem
3. jakis problem z cisnieniem

Koszt baniaka po regenracji 700-1000 ( zalezy czy regenerowany w USA czy w Polsce i z jakiego zrodla ). Koszt wymiany baniaka 460 zl brutto.
Ewentualny koszt naprawy plyty okolo 300 zl brutto.
Ale najpierw musze wiedziec czy w misce przy wymianie oleju byly opilki. Mysle ze ktores z tych rzeczy jest przyczyna ( chociasz ciezko stwierdzic na podstawie samego opisu Confused ). Jesli chodzi o caly remont skrzyni to koszt wyniesie okolo 2200-2500 brutto + ewentualnie baniak 700-1000 ( jesli jest uszkodzony ). Naprawa plyty miesci sie w cenie remontu skrzyni. Chyba ze bedzie calkowicie uszkodzona to druga uzywana plyta okolo 800-1000 ( zalezy czy z USA czy juz uzywna w Polsce) . W najgorszym przypadku druga kpl. skrzynia okolo 3500 - 4000 zł ( z USA ).

Pytania :
1. Czy byly opilki w misce ??
2. Czy olej byl podpalony ??
3. Czy skrzynia pracuje prawidlowo ( przerzuca biegi ) ??

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
coolmantrumpet
*
*


Dołączył: Oct 09, 2004
Posty: 14

PostWysłany: Nie Paź 10, 2004 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Jeżeli chozi o opiłki to podobno nie było nic niepokojącego ( tak twierdził mechanik w warsztacie w którym przed 10000 km wymienialem olej i filtr).Faktycznie odgłos może się rozchodzic.....
Nie wiem czy olej był podpalony i jak w poprzednim przypadku mechanik o niczym niepokojącym mi nie mówił.... Laughing
Biegi są zmieniane bez problemów jedynie czasami wydaje mi się , że przy zmianie z 1 na 2 bieg jakby silnik przez chwilę ma wyższe obroty i po zmianie na 2 bieg jest OK. Nie ma tego przy pozostalych zmianach.Ale tak było chyba od zawsze....:)odkąd kupiłem Windstara.
Wygląda na to, że dobrze byłoby żebym przyjechał do Wrocławia....
Mam nawet na to ochotę Smile jedyny problem to odległość ( 350 km)
Mam więc pytanie- jak długo może trwać taka naprawa? bo ceny już mniej -więcej znam.
Pozdrowienia:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
coolmantrumpet
*
*


Dołączył: Oct 09, 2004
Posty: 14

PostWysłany: Nie Paź 10, 2004 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno Smile jak długo może trwać taki stan skrzyni? innymi słowy -kiedy się rozleci?
Pozdrowienia:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Paź 10, 2004 20:17    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Tego nie wie nikt Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
coolmantrumpet
*
*


Dołączył: Oct 09, 2004
Posty: 14

PostWysłany: Nie Paź 10, 2004 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne:)
ale co Pan sądzi o mojej wypowiedzi wcześniejszej??? (jedną wcześniej)Smile
Pozdraiwiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Paź 10, 2004 20:46    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Heh. Nie przeczytalem wczesniejszego postu Cool . Wiec z tego wynika ze to raczej nie baniak ( bylyby opilki w misce i napewno w warsztacie popwiedzieliby o tym ). Olej tez musial byc dobry. Hmmm. Moze to nie skrzynia .... ??
Czy na "N" jak sie dodaje gazu to tez slychac ?? Moze to wina przeglubu ze pod obciazeniem sie odzywa. Musze sie z tym przespac. Moze jutro cos wymysle. Napisz tylko czy na N po dodaniu gazu cos slychac ( tak wylkuczymy baniak ). Czas polozyc sie przed TV i odpoczac ... Cool .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
coolmantrumpet
*
*


Dołączył: Oct 09, 2004
Posty: 14

PostWysłany: Sro Paź 13, 2004 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj:)
na "N" i na "P" jest wszysko OK i żeby bylo śmieszniej to na "R" też nie ma chrobotania:) jedynie przy jeździe do przodu......sam się zastanawiam???Nawet jak dość mocno się pogazuje na wstecznym to nie ma tego odgłosu......
Pozdrowienia
SEB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Paź 13, 2004 11:37    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Jednak wydaje mi sie ze to wina przeglubu. Baniak napewno nie. Jednak zanim sprawdzalbym skrzynie to sprawdzilbym przeglub prawy. Zdemontowalbym go i sprawdzilbym czy jest luz i czy sa wyrobione kielichy. Czy gumy sa cale ( moze jest dziurawa i dostal sie piach ). Heh co to za warsztat gdzie od razu z grubej rury 4500 zl Twisted Evil ?? Nawet jesli bylaby to skrzynia to za 3500 druga ze stanow lepiej lub naprawic ta. Ale moja intuicja mowi mi ze moze to byc przeglub Very Happy (chociasz moge sie mylic Confused ). Jesli moje podejrzenia sie sprawdza to ladnie bys zaplacil za zrobienie przeglubu - 4500 !! Very Happy .

Napisz jak bedzie wiadomo co bylo przyczyna.

Poizdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
coolmantrumpet
*
*


Dołączył: Oct 09, 2004
Posty: 14

PostWysłany: Sro Paź 13, 2004 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj:)
troche mnie uspokoiles:) jednak tak naprawde to najchetniej przyjechalbym do Was do Wroclawia.Jakoś w okolicy nie mam mozliwości odwiedzenia uzciwego warsztatu:( już mnie tak "dymają" ze odechcialo mi sie z nimi gadac.Jesteście bardzo zajęci? idy są wolne terminy?póki jest jako taka pogoda wybralbym sie do Was:) jest kilka rzeczy do zrobienia i zdiagnozowania w moim samochodzie:)
Pozdrawiam
SEB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Paź 13, 2004 15:29    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie ze sa wolne terminy Very Happy . Jednak najlepiej umowic sie na jakis konkretny dzien zebysmy mieli przygotowany kanal na caly dzien (zebys nie czekal). Nie jestesmy tak wielka firma ze na naprawe trzeba sie umawiac miesiac wczesniej Very Happy ( we wroclawiu jest duza konkurencja ). Ale za to robimy tanio i dobrze ( napewno nie oszukujemy naszych klientow ). Dlatego tez mamy duzo stalych klientow ktorzy przyjezdzaja do nas np. od 7 lat. Jak bedziesz chcial przyjechac to napisz wczesniej i umowimy sie na konkretny dzien ktory bedzie Ci pasowal. A takze co ewentualnie sie dzieje i co ewentualnie byloby do wymiany ( wszystko bysmy przygotowali zebys nie czekal ). W kazdym razie ta polos sprawdzic ci moze kazdy warsztat ( sprawdza czy ma luz ). Nie ma sensu zebys jechal takli kawal drogi na sprawdzenie polosi - szkoda pieniedzy na paliwo. Jesli to nie bedzie polos to bedziemy myslec dalej Wink .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
coolmantrumpet
*
*


Dołączył: Oct 09, 2004
Posty: 14

PostWysłany: Sro Paź 13, 2004 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za zaproszenie:) myślę, że się spotkamy niedługo, pomyślę o wolnym terminie i przyjadę do Was ponieważ pomijając półoś jest kilka drobnych rzeczy do zrobienia:)
Myślę, że nie będę o nich zanudzał na Fofum, wyślę maila do Ciebie i się umówimy:)
Dzięki za pomoc:)
SEB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Paź 18, 2004 22:14    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Tak jak mowilem - mam problem z poczta wiec odpisuje na email tutaj Confused . Umawiamy sie na srode ( jeszcze jutro do godziny 17:00 potwierdze). Postaram wszystko sobie przygotowac. Jesli to nie bedzie skrzynia to mysle ze w jeden dzien powinnismy zdazyc Very Happy . Napisz z ktorej strony bys jechal to napisze droge dojazdu. Jesli to jednak bedzie skrzynia to zajmie to dluzej (okolo 2-4 dni) - lepiej nie Wink . Cen poszczegolnych napraw tu nie wypisze ale ceny napewno beda bezkonkurencyjne Very Happy. Szkoda ze nie sprawdziles tego przeglubu w jakims warsztacie (bylaby pewnosc czy skrzynia czy przeglub Confused ). Tak czy inaczej to naprawimy Wink

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
coolmantrumpet
*
*


Dołączył: Oct 09, 2004
Posty: 14

PostWysłany: Pon Paź 18, 2004 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro moze jeszcze sprawdzę ten przegub:) nie sprawdzalem ponieważ i tak mam kilka rzeczy do zrobienia więc pojadę do Wrocławia i sam zobaczysz:) a sprawdzenie tego przegubu moze kosztowac paliwo do Wroclawia:)Jak się uda to wyślij mailem orientacyjne ceny a ja szykuje sie na wyjazd w srode rano. Będę jechal od strony Warszawy:) o ktorej mam byc?
Pozdrawiam
SEB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 19:27    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jak najwczesniej Very Happy . Otwieramy o 8:00. Musisz kierowac sie w strone lotniska. Jak bedziesz w okolicy to zadzwon (0-71) 357-69-61. Wyjade gdzies po Ciebie jesli nie bedziesz mogl trafic. Jak cos to napisz emaila lub na forum o ktorej wyjechales i mniej wiecej na ktora bys byl.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
coolmantrumpet
*
*


Dołączył: Oct 09, 2004
Posty: 14

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj:)
dziękuje jeszcze raz za naprawę i muszę na forum napisać , że jesteście bardzo dobrym i niedrogim serwisem:) warto jechac 370 km żeby zrobic co nieco,wspolpraca z Wami to czysta przyjemność.Smile
Co do rzeczy ktore naprawiliscie to wszystko jest super, chrobotanie jeszcze jest ale jak sie okazuje to odglos z kolektora (podziurawionego przez "gazownków") troche mnie on drażni ale ufam w 100% Waszym ekspertyzom i w drogę. Kontrolka engine ,jak przewidywaliśmy,się zapalila i pewnie muszę jechac do "gazownikow"Smile jak zrobię z gazem to sie odezwę bo trzeba będzie zresetowac komputer i pomysleć o następnym spotkaniu:)
Pozdrawiam
SEB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Paź 24, 2004 19:17    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Dzieki za dobra opinie i Zapraszamy ponownie Wink .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Lis 05, 2004 17:02    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Plytka doszla. Wielkie dzieki Very Happy .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group