www.asu.pl :: Zobacz temat - Szarpanie i brak reakcji na przepustnice VOYAGER 91-95
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szarpanie i brak reakcji na przepustnice VOYAGER 91-95

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
malibu71
*
*


Dołączył: Jan 30, 2008
Posty: 33
Skąd: malibu71@op.pl

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 22:20    Temat postu: Szarpanie i brak reakcji na przepustnice VOYAGER 91-95 Odpowiedz z cytatem

Witam . Z kolei mój problem jest taki . Mam VOYAGERA 3,0 ... model 91-95.
Wszystko super silnik skrzynia itd ..
Niestety od jakiegoś czasu zaczął mi świrować ,jak sądzę silniczek krokowy. Objawy są takie , że podczas jazdy przestaje reagować na położenie przepustnicy , nie przyspiesza a zaczyna szarpać ,strzelać w kolektor a na wolnych obrotach na postoju dochodzi z dolotu filtra powietrza gardłowy dżwięk lewego powietrza !
Zakupiłem uzywany silniczek krokowy . założyłem i dalej to samo ..
Objawy są identyczne na sekwencji LPG jak i na benzynie ..
Czasem jest ok i jeżdżę bez problemu ale kłopoty są coraz częstsze .
Ruszenie normalnie ze skrzyżowania graniczy z cudem . Wciskam gaz i nic , dopiero gdy docisnę pedał do końca auto zrywa się z piskiem opon ...
Ludzie pukają się w czoło ..
Ciekawe co myślą ?
Bo mnie coś po mału trafia

czyściłem silniczki , przekładałem i nic

Może mi ktoś podpowie czego tu szukać ?

Pozdrawiam
malibu71
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
niedziu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2008
Posty: 21

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkałem sie z podobnym problemem tylko że po ''kichnięciu'' silnik chodził normalnie ale przed na wolnych obrotach lekko kulał jakby słabo palił na jedną świece no i spalanie było dużo większe jeżeli masz podobne objawy to sprzwdz modulator wtrysku ( może nie rozłączać benz i go przylewa) pozdrawiam i powodzenia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
habs
*
*


Dołączył: Sep 21, 2005
Posty: 125
Skąd: warszawa

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

choć mało prawdopodobne ale może pompa paliwa siada .
mnie kiedyś padła pompa i miałem problemy z ruszaniem , raz chodziła dobrze a raz jej odbijało .
_________________
voyager 3.3 96r zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malibu71
*
*


Dołączył: Jan 30, 2008
Posty: 33
Skąd: malibu71@op.pl

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie było by w tym trochę racji gdyby nie fakt , że dzieje się tak też na LPG .. Zmieniłem kable wysokiego U na KEM MAG PLUS amerykańskie .. Troche jest lepiej ale dalej czasem coś świruje .. zauważyłem , że gdy strzela na LPG podczas przyspieszania to po przełączeniu na benzynę objawy znikają .. Wtedy jadę kilka kilometrów na benzynie , przełączam na LPG i juz jest ok ??????? O co kaman ?!
Dojeżdżam do punktu docelowego , zwalniam i znowu strzały i brak reakcji na przepustnicę Idea
Żeby przyspieszyć na LPG trzeba wcisnąć do końca pedał gazu i wtedy silnik budzi się bardzo gwałtownie do zycia , wciskając po mału auto po prostu zwalnia strzelając Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
saper92
*
*


Dołączył: Feb 04, 2008
Posty: 54
Skąd: lodz

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Miałem podobne objawy a przyczyną u mnie była czujka położenia przepustnicy.Rozebrałem,poczyściłem i już 3miechy spokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malibu71
*
*


Dołączył: Jan 30, 2008
Posty: 33
Skąd: malibu71@op.pl

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm dzieki spróbować trzeba .. jak się uda to dam znać ... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group