www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager - wariująca elektryka - wycieraczka i coś jeszcze
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager - wariująca elektryka - wycieraczka i coś jeszcze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
turecki
*
*


Dołączył: Sep 21, 2007
Posty: 53
Skąd: Raków Częstochowa

PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 18:24    Temat postu: Voyager - wariująca elektryka - wycieraczka i coś jeszcze Odpowiedz z cytatem

Witam.

Może mnie zaraz sklniecie, że to o czym piszę było już poruszane na forum, ale po szybkim przeglądnięciu tematów nie znalazłem niczego co by w miarę jasno wskazywało gdzie i czego szukać.

W przeciągu 2 dni w moim aucie wystąpiły 3 dziwne sytuacje, które wskazują, na problemy z elektryką.

Może mi pomożecie.

1. Zaczęło się od tego, że po zaparkowaniu i wyłączeniu wszystkich świateł cały czas świeciły mi z tyłu światła STOP. Poruszałem trochę pedałem hamulca i na razie problem zniknął.

2. Na desce rozdzielczej cały czas delikatnie świeci się niebieska lampka od świateł "długich". Co prawda po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu długich problem znika, ale na następny dzień historia się powtarza.

3. Problem największy. Samoczynnie włącza mi się tylna wycieraczka. Co z tym zrobić? Czy jest to związane z panelem pokazanym na zdjęciu poniżej? Tam są włączniki wycieraczek. Czy coś trzeba przeczyścić, czy problem tkwi gdzieś głębiej?



Pozdrawiam - Tomek

-------------------------------------

Po chwili namysłu doszedłem do wniosku, że skoro na tym panelu włączanie jest zrobione na gumkach, to nie może przez to iść żaden prąd odpowiedzialny za włączanie wycieraczki. Musi być gdzieś do tego jakiś przekaźnik.

Pytanie. Gdzie jest przekaźnik odpowiedzialny za włączanie tylnej wycieraczki?
_________________
Honda FR-V 2.0 '05

Chrysler Voyager LE 2.4 '97 + LPG (pożegnany z żalem i płaczem w 2011 r)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
tandemmaster
*
*


Dołączył: Mar 15, 2008
Posty: 40

PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdź kostki od panelu ewtl. licznika (szczególną uwagę zwróć na (minus). Płyn do konserwacji elektroniki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
turecki
*
*


Dołączył: Sep 21, 2007
Posty: 53
Skąd: Raków Częstochowa

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kostki sprawdzone. Wycieraczka wciąż szaleje.

Temat wciąż aktualny. Gdzie i czego szukać?
_________________
Honda FR-V 2.0 '05

Chrysler Voyager LE 2.4 '97 + LPG (pożegnany z żalem i płaczem w 2011 r)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czeszc urzadzen w naszych autkach sterowana jest od masy,twoje objawy wskazuja,ze robi sie jakas falszywa petla.Na probe dlugi przewod i pociagnij go od [-] aku do masy urzadzen ktore swiruja,jesli objawy ustapia,to wiesz co robic.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Sasha
*
*


Dołączył: Feb 01, 2009
Posty: 11
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być zawilgocony(zepsuty) BODY CONTROLER , wtedy pojawiają się samoczynnie różne świry z elektryką.Najlepiej podmienić od kogoś BC i wtedy będziesz miał pewność.

Ostatnio zmieniony przez Sasha dnia Nie Lis 22, 2009 17:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba BODY CONTROLER Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też miałem problem z włączającą się tylną wycieraczką - oddałem samochód do elektryka i naprawił ( ok 50 zł). Niestety dokładnie nie wiem, co zrobił, z pewnością demontował i naprawiał panel nawiewu. Przy Body Controler nic nie było robione. Dodatkowym objawem było silne nagrzewanie się całego panelu właśnie.
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mdyczka
*
*


Dołączył: Nov 07, 2009
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dołączam sie do tematu, u mnie wycieraczka włącza się samoczynnie w odstępach czasowych po uruchomieniu nadmuchu, podobno jest to uszkodzenie w panelu
_________________
Dodge RAM VAN 2.4 16V 97 rok.<br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sipadodge
*
*


Dołączył: Jun 22, 2008
Posty: 332
Skąd: kalisz dodge caravan 3,0 lpg 96

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahaha te typy tak maja i byl czas przywyknac hahahaha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mdyczka
*
*


Dołączył: Nov 07, 2009
Posty: 4

PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O i to jest poważna odpowiedź na poważne pytanie, po co tacy ludzie na świecie w ogóle istnieją. No cóż jednak do nich też trzeba przywyknąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
turecki
*
*


Dołączył: Sep 21, 2007
Posty: 53
Skąd: Raków Częstochowa

PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako autor tego wątku chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi opisanych przeze mnie problemów.

Odnośnie problemów ze światłami z przodu i z tyłu. Nie ma to nic wspólnego z wycieraczką.

Światło STOP z tyłu paliło się dlatego, że jakoś nie do końca odskakiwał pedał hamulca. Po rozruszaniu go i sprzężonego z nim włącznika światła STOP, po nasmarowaniu wszystko wróciło do normy.

Problem ze światłami przednimi wynikał z nadtopionej kostki na żarówce w reflektorze. Po naprawieniu kostki już nic niepokojącego na desce się nie świeci.
Swoją drogą. Czy założenie żarówek H4 + 30% mogło spowodować to nadtopienie kostki?

Największy problem pozostał z tylną wycieraczką. Na tę chwilę - poprawiłem wszystkie kostki na panelu i przepsikałem je preparatem do konserwacji elektroniki. To samo zrobiłem z wtyczką przy silniku tylnej wycieraczki.
Do myślenia dał mi też post JEDI_V o masie. Nie wiem czy silnik wycieraczki bierze masę z przewodu czy z karoserii, ale na wszelki wypadek przeczyściłem i przesmarowałem też zawiasy tylnej kalpy.

Jak na razie - ponad tydzień spokoju - wycieraczka ani raz się nie włączyła.

Dam znać gdyby znów zaczęła wariować.

Pozdrawiam - Tomek
_________________
Honda FR-V 2.0 '05

Chrysler Voyager LE 2.4 '97 + LPG (pożegnany z żalem i płaczem w 2011 r)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim, przypadkowo naprawiłem co prawda przednie wycieraczki, ale problem może u Ciebie jest taki sam.
Od kompa odpiąłem wtyczki sztuk 2, i przesmarowałem je czymś w rodzaju "WD40" po podłączeniu wycieraczki nareszcie pracują prawidłowo.
Szukałem innej usterki w aucie, a naprawa wycieraczek, to tylko kwestia czystego przypadku.
Ale i tak najważniejszy jest efekt, chili prawidłowo pracujące wycieraczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turecki
*
*


Dołączył: Sep 21, 2007
Posty: 53
Skąd: Raków Częstochowa

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już pisałem w poprzednim poście. Problem zniknął.
Już ponad 2 miechy spokoju.

Pozdrawiam.
_________________
Honda FR-V 2.0 '05

Chrysler Voyager LE 2.4 '97 + LPG (pożegnany z żalem i płaczem w 2011 r)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
rudiszubert
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 229
Skąd: WA-wa

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam inny problem z przednimi wycieraczkami.Raz są a raz nie,ale zawsze działają jak nacisnę spryskiwacze.Zauważyłem jeszcze jedną rzecz ,a mianowicie czasami po lub w czasie deszczu , na jakiś czas zaczynają działać.Polewałem wodą na podszybiu tam gdzie silnik od wycieraczek,ale nie chciały się włączyć. Co to może być ?
_________________
Chrysler Voyager 1992 Dodge Caravan 3.0 1996
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
habs
*
*


Dołączył: Sep 21, 2005
Posty: 125
Skąd: warszawa

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam .
kol .rudiszubert tu masz link do takiej awarii wycieraczek , możliwe że to tylko taka bzdeta.
http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2148&highlight=
_________________
voyager 3.3 96r zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group