www.asu.pl :: Zobacz temat - skrzynia...
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

skrzynia...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Apache33
*
*


Dołączył: Jul 17, 2005
Posty: 10
Skąd: wawa

PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 11:07    Temat postu: skrzynia... Odpowiedz z cytatem

Witam!

Dodge Caravan 94' , silnik 3,3 l, skrzynia czterobiegowa.
Objawy:
- obroty okolo 3-4 tys,
- nie mozna szybciej jechac jak 50-60 km/h, tak przypuszczam bo nie dziala rowniez wskaznik predkosci...

HELP !!!

ps. kto ma cos takiego do sprzedania ewentualnie lub zna dobrego mechanika, super by bylo gdyby byl z wawy lub okolic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz jeszcze raz dokładnie o co ci chodzi bo z tego postu ja osobiście nic nie rozumię Smile Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako psycholog z zamilowania probowalem post rozwiklac i wyszlo mi,ze czlowiek ma obrotomierz a nie posiada predkosciomierza ktory chyba chce dopiero kupic. do tego najprawdopodobniej ma cos uszkodzone( w aucie rzecz jasna) bo przy w/w obrotach auto jedzie mu w granicach szybkosci zatwierdzonej przez unie europejska. no ale moge sie mylic z moja interpretacja tak,ze poczekamy o opinie zainteresowanego:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Apache33
*
*


Dołączył: Jul 17, 2005
Posty: 10
Skąd: wawa

PostWysłany: Nie Gru 11, 2005 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehhhh

Sorry ze nie wypowiedzialem sie dosyc jasno o tym co mie a wlasciwie moje samochod boli... to chyba stan mojego ducha Sad

Wiec bylo tak:

dzien wczesniej przyjazd do domu bez problemow, autko gralo jak sie parzy (wszystko sie krecilo, wszystko sie obracalo), na drugi dzien ruszam do pracy a tu:
- obroty 3-4 tys.
- samochod nie chce jechac szybciej chyba jak 50-60km/h
- nie dziala wskaznik predkosci
- nie zmienia biegow, chyba

Czy komus cos takiego sie przytrafilo? Jesli tak to gdzie naparwial w Wawie? Moze ktos ma na zbyciu skrzynie do w/w cara?

Sanochod to Dodge Caravan 94' , poj 3,3 , skrzynia 4-biegowa

Pomocy!!!

ps. przepraszam za niezbyt jasnego poprzedniego posta !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Pon Gru 12, 2005 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z Twojego opisu wnioskuję że włącza się tryb awaryjny - dlatego są zbyt duże obroty w stosunku do prędkości i brak zmiany biegów (jedziesz cały czas na drugim przełożeniu - awaryjnym)

przyczyn zapinania awaryjnego może być tysiąc jeden i jeszcze trochę - począwszy od usterek mechanicznych na komputerze skrzyni skończywszy - jedynie podpięcie się skanerem pod złącze diagnostyczne pozwoli precyzyjnie zdiagnozować usterkę Exclamation

ale .....
piszesz że nie działa Ci również prędkościomierz - i tu chyba będzie bingo... Idea

komputer skrzyni pobiera między innymi dane z dwóch czujników prędkości półosi (z nich też jest określana prędkość auta - czyli działanie prędkościomierza) - czujniki te (przynajmniej w moim typie skrzyni - nie jestem pewien czy Ty masz identyczną) znajdują się patrząc od komory silnika na frontowej części skrzyni na przeciwległych jej krańcach - prawy jest doskonale widoczny - prawie tuż pod cięgnem do którego zamocowana jest linka zmiany przełożeń

spróbuj poruszać kostkami na tych czujnikach - może to brak połączeń ,jeżeli nie pomoże to wykręć oba czujniki i sprawdź ich rezystancję - powinny mieć taką samą - jeżeli wyniki będą różne to będzie wiadomo że jeden z nich jest walnięty i on może być przyczyną zapinania się biegu awaryjnego

gdybyś miał problem z ich zlokalizowaniem to daj znać - postaram się zrobić jakieś fotki

powodzenia i pozdrawiam
Marek
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Apache33
*
*


Dołączył: Jul 17, 2005
Posty: 10
Skąd: wawa

PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh

Dzieki bardzo za podpowiedz co moze dolegac mojemu Dodgowi, na dzien dzisiejszy powiedzieli w zakladzie ze jesli jest walnieta skrzynia to "tylko 3,5 tys + ewentualnie wymiana sprzegla hydrokinetycznego za 1,2 tys" bedzie kosztowac, siet!!!
Jesli moglbym prosic o jakies fotki to bedzie super, ulatwi mi to znacznie rozwiazanie problemu.

pzdr Apache Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam co prawda windstara ale też miałem identyczny objaw(prędkościomierz chodził)przechodził mi w tryb serwisowy po nagrzaniu,tylko 2 bieg.W kilku warsztatach mi skanowali kompem i nic nie pokazywało no i co remont-koszty podobne jak u ciebie,ale znalazłem serwis gdzie maja oryginalny komputer do forda i pokazał co padło.Padł pozycioner u mnie jest on przy skrzyni pod linka zmiany biegów wyglada to podobnie jak centralka alarmowa do której podpieta jest kostka.Dużo serwisów mi mówiło jak dzwoniłem, że to jest tryb serwisowy,co jest wielką bzdurą i małą wiedzą warsztatów dlatego że jak mi już wiadomo w moim aucie NIE MA TRYBU SERWISOWEGO,poprostu skrzynia myślała że włączylem drążkiem bieg 2.Koszt naprawy około 500 zł.
Pozdrawiam.
_________________
FORD WINTSTAR 3.0 L 97r FULL OPCJA
"KIEDY RAZ ZAZNASZ LOTU, BĘDZIESZ CHODZIŁ Z OCZAMI WPATRZONYMI W NIEBO, PRAGNĄC TAM POWRÓCIĆ"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maniekmach napisał:
Dużo serwisów mi mówiło jak dzwoniłem, że to jest tryb serwisowy,co jest wielką bzdurą i małą wiedzą warsztatów dlatego że jak mi już wiadomo w moim aucie NIE MA TRYBU SERWISOWEGO


nie wiem jak jest w Winstarze ,ale w Chryslerze jest coś takiego jak BIEG AWARYJNY (Serwisowy) - komputer skrzyni dostaje sygnał o jakiejkolwiek nieprawidłowości skrzyni i urachamia ten bieg po to aby nie dopuścić do dalszych uszkodzeń ,a użytkownik mógł dojechać np. do serwisu

Apache - dzisiaj postaram się zrobić fotki miejsca gdzie znajdują się czujniki

pozdrawiam
Marek
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apache - podaj swojego maila - puszczę Ci zdjęcie !

Marek
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Apache33
*
*


Dołączył: Jul 17, 2005
Posty: 10
Skąd: wawa

PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey!

oto i moj mail

rafi72@wp.pl

... a dla tych ktorzy potrzebuja sie odstresowac po problemach zwiazanych z ich wlasnymi lub tez cudzymi samochodami poza konkursem polecam

www.snowfly.pl

pozdrawiam Apache
ps. w koncu musze zarobic jakos na ewentualne koszta naprawy lub tez wymiane skrzyni biegow ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdjęcie poszło - a co do remontu to mam nadzieję że jednak się obejdzie

pozdro
Marek

p.s. - fajne masz zajęcie - czy może również zajmujesz się paralotniarstwem ? - trochę mnie to ciekawi
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Apache33
*
*


Dołączył: Jul 17, 2005
Posty: 10
Skąd: wawa

PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey!

Marek dzieki za fotke, zaraz bede dzialal z moim carem.

ps. samym paralotniarstwem sie nie zajmuje, jesli mozesz to sciagnij sobie trailera z dzialu media, gwarantuje gesia skorke ...
_________________
www.snowfly.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki bardzo za podpowiedz co moze dolegac mojemu Dodgowi, na dzien dzisiejszy powiedzieli w zakladzie ze jesli jest walnieta skrzynia to "tylko 3,5 tys + ewentualnie wymiana sprzegla hydrokinetycznego za 1,2 tys" bedzie kosztowac, siet!!!

Jesli okaże się że skrzynia do roboty to taniej wyniesie cię jak oddasz samochód do innego zakładu a części sam sobie sprowadzić z USA gdzie np. konverter kupisz za $150 plus wysyłka do Polski $90 expressem. jakbys potrzebował części to skontaktuj się ze mną to może będe mógł pomóc. A co do zakładu to może warto się jest przejechać do Sędziszowa gdzie gość bierze 1000zł za remont skrzyni a nie jak w wawie 2000zł a gość naprawde rzetelny i godny polecenia.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group