www.asu.pl :: Zobacz temat - '95 Pontiac Grand Prix problem ze skrzynia
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

'95 Pontiac Grand Prix problem ze skrzynia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 10:47    Temat postu: '95 Pontiac Grand Prix problem ze skrzynia Odpowiedz z cytatem

Samochód ma przejechane 123tys mil i wlasnie chyba przyszedlł koniec na skrzynie. Pierwsze objawy pokazaly sie miesiąc temu kiedy zaobserwowałem że skrzynia przestała łagodnie przezucac bieg pomiedzy jedynka a dwójka, następnie po paru dniach co jakiś czas słyszałem huczenie podczas jazdy i postoju kiedy silnik był włączony. Tydzien temu kilka razy miałem problem z tym żeby skrzynia przezuciła z jedynki na dwójke, przezuciła kiedy odjołem noge z gazu, póżniej to ustapiło i skrzynia z szarpnięciem przezucała ale tylko pomiędzy jedynka i dwójka, reszta biegów była przelączana normalnie. Wczoraj kiedy podjechałem pod garaż i włączyłem wsteczny skrzynia szarpneła ale już nie ciągneła i nie mogłem wycofać ani ruszyc do przodu. Po wyłaczeniu samochodu i ponownym jego uruchomieniu po około 10 min mogłem już ruszyc samochód ale od tego czasu nie jeżdze tym samochodem.
Jak myślicie co może się dziać z ta skrzynią? Napewno trzeba ją regenerować ale teraz zastanawiam się jaki to będzie koszt itd. Narazie dzwoniłem do Nadarzyna ale oni są dośc daleko odemnie. Który zakład wy polecacie który naprawie ASB?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na konwerter z twojego opisu ale na to pytanie dokladnie odpowie ci ASU jak sie tu zjawi lub proponuje kontakt tel. remont skrzyni nie nalezy do najtanszych ale oceny tego nie da sie dokonac nie rozbierajac jej na drobne czesci cena konwertera wedlug mnie nie powinna przekroczyc 1000zł a co do remontu skrzynki to zalezy od jej zuzycia Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie rozmawiałem z gościem z warsztatu z Krakowa, powiedział że ciężko mu powiedzieć ale raczej napewno trzeba regenerować converter a co pozatym jeszcze siedzi w tej skrzyni to się okaże. mam dwa pytania czy ktoś z Was naprawiał ASB w tym warsztacie w Krakowie? oraz czy warto mi kupić ten zestaw http://tinyurl.com/dkzud i żeby podczas regeneracji skrzyni wszystkie te części z zestawu zostały wymienione. Ale to ból jak trzeba wydać ponad 4tyś na naprawe samochodu.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do regenerowanych baniaków z Krakowa to słyszałem o przypadkach zapalenia sie oleju w baniaku i zniszczenia w ten sposób skrzyni całej ze względu na złe spasowanie podczas regeneracji olej nagrzewa sie w baniaku do temperatu krytycznych więc odradzam lepiej poszukać uzywki z gwarancją np. ASU zapakuje wysle i po kłopocie a co do wymiany całego pakietu to za tą kase bym się nie zastanawiał tylko zalezy ile za robote zaspiewają ale cenowo komplecik jest spoko Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cenowo spox??? toz to tyle co ja dalem za ten wozik!!! pozdro wszystkim uparciuchom;) hehehehe
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="JARECEK"]Co do regenerowanych baniaków z Krakowa to słyszałem o przypadkach zapalenia sie oleju w baniaku i zniszczenia w ten sposób skrzyni całej ze względu na złe spasowanie podczas regeneracji olej nagrzewa sie w baniaku do temperatu krytycznych więc odradzam

No to teraz mam dylemat.

lepiej poszukać uzywki z gwarancją np. ASU zapakuje wysle i po kłopocie

A ile by mnie ta używka z ASU kosztowała? I na ile jest gwarancja?

Pozdrawiam
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
matlas
*
*


Dołączył: Apr 01, 2005
Posty: 23
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 12:54    Temat postu: Re: '95 Pontiac Grand Prix problem ze skrzynia Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Samochód ma przejechane 123tys mil i wlasnie chyba przyszedlł koniec na skrzynie. Pierwsze objawy pokazaly sie miesiąc temu kiedy zaobserwowałem że skrzynia przestała łagodnie przezucac bieg pomiedzy jedynka a dwójka, następnie po paru dniach co jakiś czas słyszałem huczenie podczas jazdy i postoju kiedy silnik był włączony. Tydzien temu kilka razy miałem problem z tym żeby skrzynia przezuciła z jedynki na dwójke, przezuciła kiedy odjołem noge z gazu, póżniej to ustapiło i skrzynia z szarpnięciem przezucała ale tylko pomiędzy jedynka i dwójka, reszta biegów była przelączana normalnie. Wczoraj kiedy podjechałem pod garaż i włączyłem wsteczny skrzynia szarpneła ale już nie ciągneła i nie mogłem wycofać ani ruszyc do przodu. Po wyłaczeniu samochodu i ponownym jego uruchomieniu po około 10 min mogłem już ruszyc samochód ale od tego czasu nie jeżdze tym samochodem.
Jak myślicie co może się dziać z ta skrzynią? Napewno trzeba ją regenerować ale teraz zastanawiam się jaki to będzie koszt itd. Narazie dzwoniłem do Nadarzyna ale oni są dośc daleko odemnie. Który zakład wy polecacie który naprawie ASB?


A do którego zakładu w Nadzrzynie dzwoniłeś, bo ja naprawiałem u Olczaka i nie radzę Ci z niego korzystać. Skrzynia nienaprawwiona a skasował 4 tys PLN.

Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
matlas
*
*


Dołączył: Apr 01, 2005
Posty: 23
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konvertery regeneruje i sprzedaje firma SAMKO z W-wy
www.samko.pl, ale jeśli chodzi o ich jakość to nic nie wiem.

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i widziałem dziś co pozostało z mojej skrzyni Sad
Połowa rzeczy do wymiany. Jedno łożysko przestało zupełnie istnieć, starło je na proch. Facham powiedział mi że konverter też trzeba robić bo napewno już jest dośc mocno nadszarpnięty.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
A czy ktos z Was zna dobry sklep który bedzie miał w ofercie części do ASB poza samko? W samko nie potrafią odczytać załącznika w wordzie z listą części jakie potrzebuje, gość mi powiedział żę wszytsko jest zamazane, na dodatek był strasznie nie miły.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Zyzo
*
*


Dołączył: Feb 01, 2005
Posty: 137
Skąd: Stolyca

PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Hej
A czy ktos z Was zna dobry sklep który bedzie miał w ofercie części do ASB poza samko? W samko nie potrafią odczytać załącznika w wordzie z listą części jakie potrzebuje, gość mi powiedział żę wszytsko jest zamazane, na dodatek był strasznie nie miły.


Lutek, napisz do mnie na arch9@o2.pl albo
gg 6606690.
Pomoge bo inni mi tez wczesniej pomogli Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zyzo napisał:
Lutek34 napisał:
Hej
A czy ktos z Was zna dobry sklep który bedzie miał w ofercie części do ASB poza samko? W samko nie potrafią odczytać załącznika w wordzie z listą części jakie potrzebuje, gość mi powiedział żę wszytsko jest zamazane, na dodatek był strasznie nie miły.


Lutek, napisz do mnie na arch9@o2.pl albo
gg 6606690.
Pomoge bo inni mi tez wczesniej pomogli Smile


No niestety ale muszę samemu sobie sprowadzic te części, p. Darek zaproponował mi strasznie wysoką cene. Jeśli będziesz potrzebował jakieś części do 20kg to skontaktuj się ze mną to chętnie Ci pomogę.

Pozdrawiam
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sproboj jeszcze na www.autojozefow.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogladalem program z wlascicielem(albo pracownikiem)tej firmy www.autojozefow.pl i gadal o automatach calkiem do rzeczy,zwracal uwage na wiele szczegolow przy eksploatacji automatow,no i niestety stwierdzil to co prawie kazdy z nas wie,ze najgorsze automaty robia amerykanie,nie ma sie co oszukiwac kochamy te autka bo maja dusze ale z jakoscia i niezawodnoscia nie maja nic wspolnego,a amerykanska elektronika to juz zenada(poza gorna polka),najlepsze automaty obecnie robia japonczycy a najtrwalsze byly stare skrzynie hydrokinetyczne,glownie z mercow(do 1000000 przebiegu),ja w swoim starym eskorcie z taka wlasnie hydrokinetyczna skrzynia zrobilem ponad 500.000 tylko mi mechanik silnik zrombal i autko zgnilo,nie oplacalo sie robic wiec przypuszczam ze skrzynia dalej by jezdzila,a w tedy raczej o automatach nie za wiele wiedzialem i skrzynia nie byla odpowiednio traktowana,a najciekawsze to jest to ze moj mechanik twierdzil ze w automatach nie ma zadnego filtra oleju i tak tylko mi go wymienial,a przejechalem ponad 500tys.km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEDI_V napisał:
sproboj jeszcze na www.autojozefow.pl


No ja już kupiłem części w USA, ale wątpie żeby oni mogli zrobić lepszą cene. Dzwonił juz do nich nie będe ale napisze email z zapytaniem jeśli mi odpiszą to napisze tutaj jaka róznica. Stronke mają bardzo fajną.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 15:18    Temat postu: skrzynia Odpowiedz z cytatem

Najlepiej sciagnac miske i wtedy bedziesz mial wszystko jak na dloni. Jesli beda opilki to skrzynia do roboty. Jak nie to moze samaplyta sie przycina. Jednak najlepiej zregenerowac cala skrzynie i masz wtedy spokoj na dluzszy czas.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 6:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie regenerują mi skrzynie, czekam tylko jeszcze na konverter i 5 tarczek stalowych.

Pozdrawiam
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 18, 2005 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzwoń pod numer 604 177 071,gość jest z Zielonej Góry,jakdzwoniłem do niego po pozycioner do skrzyni to ma połowe niższe ceny niz w Warszawie np samko.Ale nie znam go i sam dostałem telefon do niego przez kogoś
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i wreście odebrałem samochodzik, po przejechaniu 100mil skrzynia zachowuje się wzorowo. Koszt regenearcji przy wymianie większości części to 1000zł robocizna+300zł olej(11l)+$600 części z konverterem. Skrzynia regenerowana w warsztacie w Sędziszowie Młp. podkarpackie, mogę polecic ten zakład widac że gość zna się na robocie. naprawia skrzynie dla delera mercedesa z Rzeszowa i często poprawia skrzynie spartaczone przez innych "fachowców", pokzaywał mi taka skrzynie.
Pozdrawiam
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group