www.asu.pl :: Zobacz temat - spawanie aluminium
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

spawanie aluminium

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 20:46    Temat postu: spawanie aluminium Odpowiedz z cytatem

Panowie mam malutką nieszcelnośc w klimie( po nabiciu w lipcu dzis juz prawie nie chłodzi) ,na wysokości drugiego rzędu idą dwie rurki i jedna pocierając o drugą wytarła maleńką dziurkę,i pytanie,czy aby to pospawać konieczny jest demontaż tej rurki ?,czy można to pospawac na samochodzie?, dojście jest,prosze o odpowiedz.a może ktos ma dobry warsztat w Warszawie,no i ostatnie pytanie,na ile się szykować???chodzi o koszta oczywiście
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spawanie aluminium wykonuje się w technologi Tig i elementy wokół się prawie nie nagrzewają,musisz zapytać spawajacego czy pospawa ci to w aucie.Mnie spawali rurkę alu (odciętą w dwóch miejscach)za 20 pln,ale to u mnie na prowincji,a Warszawa zawsze droższa Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno nie może byc ciśnienia nawet minimalnego bo jak przyłożyłby tiga to dziura wyskoczy jak w skarpecie.

A spawanie bez odkręcania zależy od spawacza gorzej jak przetopi za mocno i coś wpadnie do rurki to i tak będziesz musiał ją odkręcic i wymienic oringi.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spawałem rurkę przy chłodnicy klimy - oczywiście chłodnice wykręciłem i oddałem do warsztatu - koszt pospawania 65 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
max1978
*
*


Dołączył: Mar 08, 2008
Posty: 116

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klimka zrobiona,ale problemówbyło sporo.Ta rórka idzie w jednym kawałku przez całe auto z odkręceniem jej meczyli sie cały dzień(wszyskie łączenia tzn obejmy itp były stalowe i przerdzewiały na amen)
w kazdym bądz razie za pospawanie trzech mejsc apłaciłem100zł +100za ponowne nabicie klimy +200 za robociznę,wyszły pełne 2 dni.Ważne,że klima działa jak wściekła i nie ma już przecieków Very Happy
Warsztat moge polecić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już kiedyś pisałem ,że trzeba sprawdzic wszystkie uchwyty w których biegną rurki od klimy bo w uchwytach zatrzymuje się piasek i jak taki paproch wpadnie pomiędzy rurkę i uchwyt to na 100 wypadnie dziura a sól nasza drogowa mu pomoże.

Ja we wszystkich miejscach na rurce gdzie trzymał uchwyt były dziury mikroskopijne a po przyłożeniu tigiem wypadła piękna szparka Laughing .
Gostek kasował 40zł od dziury razem 120zł.

Przed założeniem rurek nałożyłem na nie koszulki termo zgrzewalne a w miejscach gdzie są uchwyty włożyłem kilku centymetrowe kawałki węża aby koszulki się nie wycierały.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group