www.asu.pl :: Zobacz temat - niskie odszodowanie z OC - jak uzyskac wiecej
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

niskie odszodowanie z OC - jak uzyskac wiecej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Alex
*
*


Dołączył: Jun 27, 2009
Posty: 93

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 12:08    Temat postu: niskie odszodowanie z OC - jak uzyskac wiecej Odpowiedz z cytatem

Witam

mam nadzieje ze we wlasciwym miejscu pisze Smile bochcialem sie poradzic bardziej doswiadczonych kolegów temacie.
Problem polega na tym iz jakis czas temu oddalem swojego chrysler cirrusa do mechanika a ten tak sie obchodzil z moim autem ze podczas jego przeparkowywania uszkodzil mi prawą strone a konkretrnie przednie i tylnie drzwi oraz blotnik i zderzak jednym slowem; tylnie prawe drzwi wgniecione a reszta po obdzierana.Oczywiscie pociągnolem go do konsekwencji za te uszkodzenia niech sie nauczy szanowac samochod klienta, bo nie moze byc tak ze auto które zostawia sie do jakies naprawy u mechanika opuszcza go nie dosc ze nie zrobione to jescze z dodatkowymi uszkodzeniami.
ale powracając do odszkodowania a wiec mechanik warszat ubezpieczony mial w PZU które po miesiącu czekania przelało mi na konto tytulem odszkodawania z jego polisy OC - 2000tys. zł. Osobiscie uwazam iz jest to zbyt niska kwota by porządnie naprawic to auto i zamierzam domagac sie na podstawie niezaleznej opini innego rzecoznawcy dodatkowych pieniązków na naprawe. dodam jescze ze autko wczesniej bylo bezwypadkowe - potwierdzone nieoficialnie oczywiscie przez kilku mechanikow-lakiernikow.

Chcial bym sie dowiedziec jak wygląda procedura domagania sie wiekszego odszkodawania za powstałe szkody niz to które zostalo mi przyznane mam nadzieje wiec ze mnie w tym ukierunkuje cie co gdzie pisac tj. czy do PZU czy odrazu powinieniem sprawe zakladac wsadzie itd.
Dodam jeszcze ze niezalezny rzeczoznawca z autoryzowango serwisu skoda wstepnie nie oficialnie wycenil naprawe na 5-6 tys zl u nich i mniej wiecej takich kasy bede sie domagal od PZU.

dzieki za pomoc

pozdrawiam

Alex
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytaj sobie ten watek. jest tu kilka rad.
http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7958
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z doświadczenia: bierzesz gotówkę albo robisz bezgotówkowo.

W tym pierwszym przypadku możesz próbować targać więcej kasy, niż Ci wycenią, ale wtedy już musisz mieć na wszystko kwity.
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w zasadzie masz 2 wyjścia:

1. Odwoływać się od decyzji PZU, ale jako że 70% wypłat z PZU jest zaniżanych raczej masz małe szanse - sam próbowałem bo w moim poprzednim autku wycenili mi uszkodzone części w cenie zamienników, a cały problem polegał na tym że do tego autka nikt nie produkował i nie produkuje zamienników - więc skąd wzięli ich ceny - ot tak po prostu z głowy - wyceny PZU są warte tyle że tak w zasadzie mogli by Ci powiedzieć że błotnik do Twojego auta jest wart 2 złote i tyle - i co zrobisz - nic - sam próbowałem to na koniec babka w PZU powiedziała mi abym oddał sprawę do sądu i dał im spokój - spróbuj wygrać z PZU Rolling Eyes

2. Kolejnym sposobem wypróbowanym przez moją bratową za moją radą jest oddanie sprawy firmie zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowań - po wypadku dzięki temu odzyskała 15 tysięcy i to nie za szkody w aucie ale ... za szkody w psychice związane z urazem po wypadku. Niestety nie pamiętam już tel. do tej firmy ale w Autogiełdzie jest ogłoszenie takiej samej firemki więc podaję Ci tel z ogłoszenia:
0 601 711 111 Firma ABM Sp.z o.o. z Wrocławia
Tego typu firmy po wygraniu sprawy biorą od Ciebie część odzyskanego odszkodowania przeważnie w granicach 15 do 20% więc im zależy na tym aby odzyskać jak najwięcej (przynajmniej tak było w przypadku mojej bratowej).

Powodzenia i nie daj się zrobić w balona PZU Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odwolanie to podstawa, temat niedawno przerabiany!!!!!!
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak odwołanie to standardowa procedura... i skorzystaj z pisma esdarka - w linku, który ci zapodał a sprawa się wyjaśni i szybko o niej zapomnisz Very Happy
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku - z Hestią - nie było sensu pisać odwołania bez rachunków. Dostałem x kasy i tekst - jeśli chce pan więcej, nie ma problemu - ale na wszystko rachunki.
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 12:04    Temat postu: Re: niskie odszodowanie z OC - jak uzyskac wiecej Odpowiedz z cytatem

Alex napisał:
po miesiącu czekania przelało mi na konto tytulem odszkodawania z jego polisy OC - 2000tys. zł.


to przecież za taką kasę to kupisz kilka takich samochodów Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zażądaj szczegółowego kosztorysu wg którego wycenili szkodę.
Mają obowiązek przedstawić Ci go.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Benek no i co mu to da

Mówiąc szczerze mam uprawnienia Agenta Ubezpieczeniowego jednej z największych polskich ubezpieczalni (na szczęście nie PZU) i wiem na jakich zasadach są dokonywane takie wyceny - jak się uprą, a na pewno tak zrobią to możesz tylko oddać sprawę do sądu.

Alex popełnił jeden zasadniczy błąd - zaznaczył że chce otrzymać odszkodowanie przelewem na konto i podał swoje konto i to go zgubiło - dla ubezpieczalni sprawa jest zamknięta - pieniądze wypłacone, dostarczone na podane przez klienta konto, a samą wycenę albo już dostał albo dostanie poleconym, którego jeśli nawet nie odbierze to i tak będzie się liczyło że został wysłany.
Trzeba było Panie Alex zaznaczyć na kwestionariuszu zgłoszenia szkody albo osobisty odbiór pieniędzy (jeśli była taka możliwość) albo przekaz pocztowy którego mogłeś zawsze nie przyjąć bo listonosz musi cię poinformować o jego wysokości, a w odwołaniu jako przyczynę odmowy przyjęcia pieniędzy podać "że wpierw chciałeś się zapoznać ze szczegółami wyceny"(bo tak na logikę to chyba powinno być). Po prostu kasy nie przyjmować i wówczas pisać odwołanie - wtedy ubezpieczalnia ma kłopot - kasy petent nie otrzymał, napisał odwołanie na które musi otrzymać pisemną odpowiedź w ustawowym terminie 14 dni i co gorsza całość ubezpieczalnia musi zamknąć w 30-tu dniach bo takie są przepisy, bo jak nie to Nadzór Ubezpieczeń im te przepisy chętnie przypomni. Wówczas czas działa na Twoją korzyść, a ubezpieczalni grunt się pali.

Ubezpieczalnie zawsze wychodzą z założenia że jeśli tak bardzo zależy ci na idealnym naprawieniu pojazdu to zawsze możesz to zrobić bezgotówkowo albo naprawić i przedstawić rachunki - wtedy nie ma dyskusji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alex
*
*


Dołączył: Jun 27, 2009
Posty: 93

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

jestem po wstepnej nie oficialnej rozmowie z rzeczoznawcą koszt takiej szczegulowej wyceny to bedzie około 150zl jednak ze ma on umowe z PZU wiec stwierdzil lepiej bedzie jak zrobi tą wycene ktos inny , stwierdzil też ze sobie ladnie zanizyli wycene szkód.
Zamierzam wiec zrobic tą niezalezną wycene i wraz odpowiednim pisemkiem przekazac do PZU - chociasz zastanawiam sie czy wpierw nie wyslac samego odwolania a pozniej ewentualnie gdy zarządają zrobic wycene u niezleznego rzeczoznawcy.
Chcialbym tez wyjasnic koledze cyberda_ iz iż jedyne mozliwosci jakie miałem przedstawione do wyboru to: oddanie samocodu do wyznaczonego przez PZU serwisu, lub tez naprawa bezgotówkowa czy prowadze auto do jakiegos autoryzowanego serwisu i teoretycznie nic mnie wiecej ne obchodzi - chociasz slyszalem ze z tym bywa róznie i moze sie zdarzyc ze serwis zarząda dodatkowo odemnie kasy gdy to co im da PZU nie bedzie wystarczyc i ostania mozliwosc to ta z której skorzystalem a wiec wyplata kwoty wycenionej przez PZU na moje konto, i to wszytskie mozliwosci jakie mi zaproponowal rzeczoznawca który byl na wycenie szkód.
Zamierzam wiec pisac odwolanie i domagac sie wyzszego odszkodowania niz przyznane wiec wszelkie informacje nadal mile widziane

pozdrawiam
alex
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i to jest właśnie PZU !!!! UNIKAĆ !!!!

Ja też tak naprawiałem autko gdy gostek wjechał mi w kufer (też ubezpieczony w PZU) - dałem autko na warsztat (wcześniej tak jak ty odebrałem pieniądze) ale mechanik stwierdził że pod zderzakiem jest lekko pęknięta pianka (był to osobny element) i lekko wygięte wzmocnienie zderzaka więc zadzwoniłem do PZU i wezwałem rzeczoznawcę na dodatkowe oględziny do warsztatu i co - dostałem dodatkową kasę, a elementy naprawili na warsztacie - oczywiście były to elementy niewidoczne z zewnątrz więc można było sobie pozwolić na ich prostowanie czy poklejenie.

Oczywiście masz rację zrobienie oględzin przez rzeczoznawcę niezależnego (jesli chcesz zaryzykować kilkaset zł) to bardzo dobry pomysł, ideałem byłoby gdyby ten rzeczoznawca był biegłym sądowym i miał to na pieczątce - bardzo dobrze to działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>jestem po wstepnej nie oficialnej rozmowie z rzeczoznawcą koszt takiej >szczegulowej wyceny to bedzie około 150zl

ja tam sie nie znam ale ani ja ani zaden z moh znajomych nigdy za wycene nie placil, za kazdym razem byl to rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej ktora miala wyplacic pieniadze i za kazdym razem w koncu udawalo sie dostac kwote o jaka walczono..ale enywere

>No i to jest wlasnie PZU !!!! UNIKAC !!!!

cyberda o co ci chodzi?? jak mozesz tego unikac? przeciez to nie ALEX wybral PZU jako ubezpieczyciela tylko WARSZTAT. PZU wyplaca kase z OC sprawcy czyli z konta warsztatu i tu ALEX nie ma zadnego wyboru, wiec jak ma unikac???
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group