www.asu.pl :: Zobacz temat - dziwny stukot w okolicach skrzyni.....pomocy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dziwny stukot w okolicach skrzyni.....pomocy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
storm002
*
*


Dołączył: Aug 20, 2009
Posty: 7
Skąd: Kępno

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 6:16    Temat postu: dziwny stukot w okolicach skrzyni.....pomocy Odpowiedz z cytatem

jako że jestem tu świeżutki, należałoby przywitać się serdecznie ze stałymi bywalcami i nie tylko...Smile))))

Od kilku dni stałem się posiadaczem Grand Voyagera '96 3,8 AWD..... początkowo było wszystko w porządku....wczoraj jadąc z prędkością około 60 km/h pojawiły się jakieś dziwne odgłosy w przedniej części samochodu w okolicach lewego koła.... wydawało mi sie że coś mi odpadło i ciągnę to pod samochode....takie było pierwsze wrażenie....po chwili przestało..... od tego momentu dziwna sytuacja pojawia się podczas jazdy, mianowicie jadąc prędkością powyżej 40 km /h puszczam gaz, np dojeżdzając do skrzyżowania , pojawia się dziwne terkotanie gdzieś jakby w skrzyni
naciskam gaz i jest oki.... auto nie szarpie biegi przełącza płynnnie ale za każdym razem jak jadąc zdejmę nogę z gazu pojawia się terkotanie.... dość głośne bo jak otworzę szybę to doś to słychac.... na postaoju nie dzieje się nic dziwnego.... może ktoś wie z czym to jest związane mam nadzieję że nie będę musiał rozbierać skrzyni....pomóżcie


pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 6:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciężko tak z opisu wywnioskować co to za terkotanie, ale w moim też terkocze jak puszcza się pedał gazu lub na postoju zmienia się bieg (coś tam przestawia się w skrzyni (nastawnik) ,normalny objaw) najbardziej to słychać jak wjedzie się na parking podziemny
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź przeguby - one lubią terkotać - najlepiej otwórz szybę i na max skręconych kołach zrób kółko w lewo, potem w prawo - w takim, oczywiście wolno - jeśli to przegub to przy skręconych całkowicie kołach powinien terkotać.

Daj znać

Pozdrawiam !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
storm002
*
*


Dołączył: Aug 20, 2009
Posty: 7
Skąd: Kępno

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.... na początku dziękuję i jestem wdzięczny za zainteresowanie..... ale sytuacja pogorszyła sie i to dość zdrowo..... mianowicie w czwartek wyjeżdzałem pod górkę na główną drogę i niestety musioałem troszkę depnąć, poczym usłyszałem niemiły zgrzyt i zaczęło coś walićw okolicach lewego kola....... okazało się że ukręciłem półoś......Sad ... jakoże było to jakieś 100km od domu nie jechałem bo nie wiedziałem co się może stać (mimo iż samochód jechał z ukręconą półośką ponieważ jest awd) zodtawiłem auto u jakiegoś grzebka w pobliżu i zacząłem załatwiać półoś... kupiłem używke razem z brzegubem i krzyżakiem. ale po zamontowaniu jest tragedia.... wyje coś tam jak cholera... jakby coś sie ocierało albo coś takiego..... najbardziej jednolicie wyje przy przyśpieszaniu a później miarowo robi się pulsacyjne to skrzeczenie.... o dziwo jak biorę ostry zakręt w prawo to przestaje..... nie wiem co to jest....mam nadzieję że nie skrzynia do remontu bo chyba się zastrtzele....pomóżcię bo auto specjalnie kupiłem na wyjazd za granicę ....to juz za niecałe dwa tygo dnie i nie ma czym jechać...pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 6:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupiles uzywana polos i tak naprawde nie wiesz ile jest ona warta (szczegolnie przeguby). moze one wydaja z siebie taki dzwiek? jesli skrzynia chodzi ok(zmienia biegi, nie szarpie itp,itd) to stawialbym wlasnie naprzeniesienie napedu, czyli węzeł :przegub wew-poloś-przegub zew- piasta.
Moze przy montazu plosi popelniono jakis blad lub przeguby sa juz wybite?
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kret
*
*


Dołączył: May 20, 2009
Posty: 54
Skąd: Gorzów WLKp

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ta nowa półoś jest też z takiego cztero napędowego pojazdu jak twój Question
bo może jest różnica w półośkach między przednio napędowym a twoim Rolling Eyes
_________________
Kret w Fordziku Windstarku  3.0 96r http://windstarmania.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupiłeś padnieta półośke, no a czy wyciagana tez była cała półoś ze skrzyni? Jesli tak, to warto sprawdzić poziom oleju w skrzyni!!! naturalnie na odpalonym silniku...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
storm002
*
*


Dołączył: Aug 20, 2009
Posty: 7
Skąd: Kępno

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymieniłem na nowa i jest to samo..... to znaczy było.... dziś zaczęło coś rumotać jakby w skrzyni...... słychać miarowy metaliczny dźwięk wychodzący z takiej skrzynki do której wchodzu półoś i wyjście na wał..... coś tam jakby blokowało.... jak podniose przód w górę i odkręcę wał na tył, to co dwa obroty kołoem coś sie tam jakby blokuje i trzeszczy niesamoiwicie..... dziś auto wróciło na lawecie....załamka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyglada to na mechanizm roznicowy...:/
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
storm002
*
*


Dołączył: Aug 20, 2009
Posty: 7
Skąd: Kępno

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no własnie siedze i próbuję zgłębić o co tam chodzi...... ale chyba darryd masz rację...... najgorsze jest to że nie wiem od czego mam zaczać.... ogólnie zrobiłem kilka testów i wygląda to na moje amatorskie oko nieciekawie.... spróbuję może opisać...... przypominam że chodzi o napęd AWD, co komplikuje sprawę chyba.... ale ogónie sytuacja wygląda tak:

- przód auta podniesiony, koła wiszą nad ziemią.....przegub wału przenoszącego napęd na tył odkręcony........

kręcę lewym kołem do tyłu (w kierunku wstecznym Smile)....idzie łagodnie ale co półtora obrotu słychać trzaśnięcie gdzieś w opkolicy skrzyni.....prawe koło nie obraca się........wałek tylnego napędu obraca się....

kręcę lewym kołem do przodu........prawe koło nie obraca się ale tylko przez ilość obrotów taką samą jaką przekręciłem wcześniej do tyłu....wałen napędu na tył obraca się.....
podobnie jak wcześniej co p[ółtora obrotu koła słychać trzask w skrzyni.,.... i teraz tak:::: jeżeli obrócę koło w tył 6 obrotów to tyle samo mogę obrócić do przodu w opisanej sytuacji... po 6 obrotach coś jakby się załącza i sytuacja zmienia się całkowicie..... koło obraca się ciężej jakby jakiś opór łapało, .........zaczyna obracać się koło prawe, oczywiście w przeciwnym kierunku............zatrzymuje się wałek napędu na tył....... niby oki....ale jak postawię auto na ziemi to jesty coś tak zblokowane że nie można ruszyć go z miejsca.....


co trzeba zrobić z tym mechanizmem? czuy musze wyciągnąć skrzynię.???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
storm002
*
*


Dołączył: Aug 20, 2009
Posty: 7
Skąd: Kępno

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha..... zapomniałem dodać że wszystko dzieje się w pozycji "N"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba to rozebrac i zweryfikowac bo nic tu więcej nie wyczarujemy.
Jak będziesz rozbierał zrób dobre fotki co ci tam trzeszczało przyda się potem awaryjnie.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group