www.asu.pl :: Zobacz temat - wymiana radia w fordzie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wymiana radia w fordzie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Nie Gru 04, 2005 10:53    Temat postu: wymiana radia w fordzie Odpowiedz z cytatem

witam
chciałbym wymienić radioodbiornik w swoim fordzie na radio z odczytem MP3. W związku z tym że nie czuje się w temacie zbyt mocno, mam pytanie czy bedzie jakiś problem z podłączeniem takiego radyjka do oryginalnej instalacji radiowej , a jesli tak to czy są do dostania przejściówki do podłączenia radia.

artur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 7:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nie prościej nie byłoby zakupić nadajnik pozwalający słuchanie MP3 w Twoim radiu bez wymiany. Kolega właśnie taki zakupił na ALLEGRO.
Włanczasz urządzonko i wyszukujesz na skali radia gdzie nadaje i słuchasz. Możesz wykorzystywać w wielu przypadkach i samochodach.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz & Opel omega 2,0 gaz (automaty)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysł niezły Smile . Powiem szczerze że o czymś takim nie wiedziałem. A jaka jest jakość odtwrzania poprzez taki nadajnik ?

artur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka jak jakosc dzwieku z radia:) jesli masz odtwarzacz kasetowy to lepiej kup kasete(adaptor) z ktorej wystaje przewod z wtykiem 3,5 mm i mozesz podlaczyc dowolne zrodlo dzwieku!!!( cd,mp3 itp)
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety, jest to tylko samo radio ( taki model ) , a ponieważ bardzo często jeżdżę w dość długie trasy to i zanikające stacje mnie wnerwiają. Stąd pomysł na wymianę na inne radio. Jedyny problem to tylko kwestia podłączenia do orginalnej wiązki.
artur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiazka to nie problem bo mam gdzies w kompie schemat(jest bardzo podobny do forda europejskiego) kupujesz na gieldzie przelotke "ford-iso"(np) i po sprawie.moze jakis przewod bedzie trza przepiac...ale ja bym nie szpecil auta wspolczesnym radiem z "migaczami" . zrob jak radzi kolega wyzej . jesli radio (jako wzmacniacz) gra ci dobrze to kup modulator. sa 2 rodzaje .jeden to rodzaj nadajnika w formie ladoarki do komorki. wpinasz w zapalniczke drugi koniec do odtwarzacza mp3 i szukasz tego co pusciles na falach radia. druga wersja moim zdaniem rozsadniejsza: kostka ktora wpinasz pomiedzy antene a radio. wylazna z niej 2 przewody. jeden podpinasz do wyjscia zasilania anteny w radiu lub do 12v po stacyjce a dugi to wtyk do odtwarzacza np mp3. taka instalacja jst na stale. mozesz zamontowac sobie gdzies na desce gniazdko jack 3,5 mm (wkrecane) i ci nie beda dydndaly kabelki:) jak podejmiesz decyzje to napisz wtedy ci podrzuce stosowne schematy(wczesniej mi powiedz na jakim etapie jestes jako 'MLODY TECHNIK'Wink
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na allegrosie jest cos w rodzaju joy'a mp3 ze zlaczem usbwpinane wo gniazda 12v np http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74408645
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ja mam taką kasetę i nie polecam bo odbiór jest dużo gorszy,myślę że transmiter fm bedzie lepszy.
Też taki zakupie bo rozkodowałem swoje oryginalne radio w windstarze i super gra,a miałem zmienić na radio z mp3.
Znalazłem coś takiego http://www.mari.pl/interest.htm
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 05, 2005 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak chcesz przesciówke to zobacz http://www.sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=16848
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z zalozenia adaptor kasetowy powinien grac lepiej gdyz dobry magnetofon ma znacznie wyzsze pasmo przenoszenia niz radio fm ktore ograniczone jest sztucznie na go do 15 khz filtrem dolnoprzepustowym majacym na celu tlumienie sygnalu pilota stero 19 khz.wyzszy jest takze odstep od szumow a kolysanie dzwieku nie istnieje gdyz sygnal jest przekazywany indukcyjnie z glowicy nadawczej kasety na glowice magnetofonu. jednakze jesli nasza kaseta jest kiepskiej jakosci ,mamy zuzyta glowice w magnetofonie, jest ona zabrudzona lub na nieodpowiednio ustawiony skos jakosc moze byc niezadawalajaca.nalezy usunac te problemy i mozemy sie cieszyc b. dobrym dzwiekiem. na szczescie naszego kolege ten problem nie dotyczy gdyz nie posiada w radiu odtwarzacza kasetowego:) ustrojstwo z allegro napewno jest praktyczne i nie wymaga montazu niemniej jest pieronsko drogie(za ta kase mozna miec odtwarzacz mp3 a dokladajac drugie tyle da sie kupic markowe radio z cd:)najlepsze pod wzgledem jakosci jest wpiecie sie w uklady radia za jaego czescia odbiorcza a przed przedwzmaczniaczem i regulatorami dzwieku. wtedy pozostaje dodrobienie gniazda mini jack i stosownego przelacznika. to jednak zadanie dla kogos kto lubi i umie bawic sie w lutowanie:) reasumujac-najmniejsze zlo to prosty modulator wpiety na stale pomiedzy antene a radio i zasilany z 12v wyjscia radia (power antenna,ampli itp)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to o czym pisze maniekmach a o czym ja wspominalem wczesniej jest niedrogie,proste w obsludze i moze byc alternatywa jesli ktos sie nie chce platac po przewodach:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 06, 2005 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esdarek jak możesz to podeślij mi też taki schemacik.
_________________
FORD WINTSTAR 3.0 L 97r FULL OPCJA
"KIEDY RAZ ZAZNASZ LOTU, BĘDZIESZ CHODZIŁ Z OCZAMI WPATRZONYMI W NIEBO, PRAGNĄC TAM POWRÓCIĆ"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeglądałem rózne rodzaje modulatorów i mam jeszcze pytanie dotyczące zakresów na których pracują. 1 - 88MHz do 89.2MHz
2 - 98.0 do 108.0MHz . Czy jest jakaś konkretna różnica pomiędzy jednym a drugim przykładem.
I jeszcze jedno, jakiś link na transmiter o którym pisał Darek , ten do połączenia z wiązką od radia, bo na giełdę elektroniczną mam 60km Sad(

dzięki
artur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

modulator 1 to stary zakres a 2 nowy
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group