www.asu.pl :: Zobacz temat - awaria chłodnicy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

awaria chłodnicy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zielony59
*
*


Dołączył: Sep 14, 2008
Posty: 25

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 11:13    Temat postu: awaria chłodnicy Odpowiedz z cytatem

Czy wymiane chłodnicy w Voyagerze 3,3l można zrobić samemu, jeżeli tak proszę o wskazówki, czy też musi być to wykonane w warsztacie samochodowym. Jadąc na urlop 49 km od celu /a jestem 500 km od domu/ stojac w "zakorkowanej" kolejce i na włącvzonej klimatyzacji zaczeła podnosić się temperatura, więc zjechałem na parking a tu po wyłączeniu silnika zaczął wyciekać płyn spod spodu gdzieś na środku chłodnicy, szybko uruchomiłem pojazd i dojechałem do celu jednak temperatura się unormowała. Po drodze zajechałem do pierwszego napotkanego mechanika który stwierdził,że poszła chłodnica i aby zlikalizować nieszczelność należy wyciągnąć chłodnice, ale tego w tym typie samochodu jeszcze nie robił.Dolaliśmy wody -weszło gdzieś około 1-1,5 l i dojechałem do celu. po wyłączeniu silnika już wycieku nie było spod chłodnicy. A mnie czeka 500 km drogi powrotnej z urlopu. Czekam pilnie na porady i na odpowiedź jak na wstępie. Pozdrawiam.
Wskocze na tą stronkę dopiero w piątek 21.08. gdyż nie mam komputera, a korzystam z kafejki internetowej

Voyager 98, 3,3l, automat, nie gazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest trochę rozbierania zderzak,przedni pas ,przewody możesz zagiąc przy pomocy ścisków stolarskich najmniejszych i kolcków aby nie wypuszczac płynu reszta to tylko odkręcanie.Uważaj na przewody z klimatyzacji bo to wszystko jest pościskane.

Chłodnice mieli tanio

ttp://www.chlodnice.bydgoszcz.pl/chlodnice_nagrzewnice.html
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymieniałem chłodnicę u siebie w ubiegłym roku - w zasadzie nic skomplikowanego - do wykonania w 2 godzinki bez pośpiechu

Tak jak napisał Sato ostrożnie z chłodnicą klimy bo musisz ją nieco odciągnąć aby wyjąć chłodnicę wody i zwróć uwagę aby nie zagiąć aluminiowych przewodów od klimy - ja pasa przedniego nie musiałem demontować ale mam autko z rocznika 2001 i nie wiem jak to jest we wcześniejszych modelach. Przy okazji wymiany chłodnicy wymieniłem też płyn na nowy co Ci polecam bo i tak go trzeba co kilka lat wymienić i będziesz miał na zimę spokój.

Pozdrawiam
Miłej zabawy z chłodnicą Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a jesli niezczelnosc jest mala to wlej jakiegos uszczelniacza do chlodnic i do domu powinienes objechac, wtedy na spokojnie wymienisz chlodnice - jesli trzeba bedzie Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zielony wpierw dokładnie sprawdź z czego to ciekło, bo skoro po dolaniu wody nie było juz wycieku to coś jest podejrzane. Może korek chłodnicy był źle zakręcony albo jeszcze coś innego.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z dziurawą chłodnicą jeździłem prawie trzy miesiące i wlaśnie tak bylo - raz ciekło, a raz nie i nie wiem dlaczego... na pewno nie cieknie w czasie jazdy gdy silnik działa, jest wtedy zbyt niskie ciśnienie w układzie chłodzenia, ale po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika płyn chlodniczy przegrzewa się i ciśnienie rośnie - właśnie wtedy cieknie z dziury. U mnie raz ciekło, a raz nie aż do czasu gdy zaczęło sikać (w gorący dzień) jak z kranu.

Z dziurawą chłodnicą można jechać ale trzeba mieć ze sobą przynajmniej 5-cio litrową bankę wody.

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrz jeszcze na pompe wody, bo skoro juz przestalo to dziwne.
Tak jak ktos powyzej pisal, dodaj uszczelniacza - bo jesli wyciek jest maly to pomoze. w razie czego zabierz duzo wody na droge powrotna.
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będąc na twoim miejscu ja bym wymienił chłodnicę zbyt poważna usterka w dodatku jak twierdzisz ,że leci z połowy wysokości więc automatycznie zejdzie ci płyn z połowy silnika więc usmażysz sporo.
Albo zostaje ci naprawdę super uszczelniacz.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uszczelniaczy raczej nie lej. Kolega nalał i później pompę wody wymieniał. Chłodnicę zawsze możesz naprawić. Przy niewielkich nieszczelnościach jest to bardziej opłacalne niż wymiana na nową. Nie wiem skąd jesteś, ja robiłem ostatnim razem w Ząbkach, koło Warszawy i jestem zadowolony.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z naprawianiem chłodnicy jest różnie więc ostrożnie w tym temacie...

Koszt nowej to około 400 zł - koszt naprawy to czasami 150 zł
Przy nowej ma się oczywiście gwarancję, a na ta naprawianą nikt nie da i nie ma pewności czy za miesiąc nie poleci dziura w innym miejscu.

Poza tym naprawa chłodnicy to kilkudniowy przestój auta bo nikt nie naprawi chłodnicy na miejscu, a przy montażu nowej po prostu ją montujemy i za 2 godzinki jazda autkiem dalej.

Jeśli chłodnica ma kilka lat to nie ma się co czarować - jest tuż wygrzana i moim zdaniem nie ma sensu pakowania pieniędzy w naprawianie. Oczywiście inną sprawą jest to czy da się ją naprawić bo jeśli jest pęknięta na łączeniu z tworzywem to nikt nie podejmie się jej naprawiania (tak było w moim przypadku)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tutaj się mylisz. Moja pękła właśnie na łączeniu z tworzywem. Panowie wymontowali, dorobili nowy zbiornik (ten z tworzywa co jest z boku chłodnicy), sprawdzili pod ciśnieniem i wszystko. Na naprawę dali 6 miesięczną gwarancję, a kosztowało mnie to (sama usługa naprawy chłodnicy) 100 PLN. Cała operacja, łącznie z wyjęciem i założeniem trwała 7 godzin.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK ale Panowie dali ci gwarancję tylko na wykonaną naprawę (naprawiony element) a nie na całą resztę używanej chłodnicy. Jak wiadomo w tym momencie najmocniejszym elementem Twojej chłodnicy jest właśnie ten naprawiony element, a cała reszta nadal jest stara. To że panowie podpieli Ci do chłodnicy ciśnienie rzędu 2 czy 3 atmosfer z kompresora o niczym nie świadczy bo w chlodnicy po wyłączeniu silnika jest kilkakrotnie większe ciśnienie.

Dla mnie jeśli nowy element można kupić za 350-400 zl a za naprawe starego daje się prawie 30% wartości nowego to nie ma sensu naprawiać tym bardziej że mowimy o cenie nowego elementu rzędu 400 zl, a nie 4 tysięcy. Pamiętaj że nadal masz stara chlodnicę która jak zwykle padnie w najmniej oczekiwanym momencie.
Muszę przyznać że panowie uwinęli się z naprawą błyskawicznie - takich mechaników jest bardzo mało i tylko im pogratulować fachowości i profesjonalnego podejścia d czasu klienta. Aktualnie w moim autku padła uszczelka pod głowicą i najbliższy termin kiedy mogę odstawić autko na warsztat jest za tydzień co dla mnie jest straaaaszną tragedią bo bez auta praktycznie nie mogę pracować i żyć. W kilku warsztatach usłyszałem tekst typu - "przyjedź Pan na początku września - tak koło 6 - tego" - nieźle no nie ... nic tylko otwierać warsztat samochodowy ... Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>To ¿e panowie podpieli Ci do ch³odnicy ci¶nienie rzêdu 2 czy 3 atmosfer z >kompresora o niczym nie ¶wiadczy bo w chlodnicy po wy³±czeniu silnika j>est kilkakrotnie wiêksze ci¶nienie.

cisnienie w ukladzie nie moze byc wyzsze niz cisnienie przy ktorym puszcze zawor w korku zbiornika/chlodnicy (czyli srednio 1,4-2bar). ale nie wazne..
CO do regenerowanych chlodnic to mam identyczne zdanie jak kolega Cyberda! nie warto sie pchac w zadne naprawy! 2 razy juz dalem sie nabrac na regeneracje i w jednym przypadku po pol roku problem powrocil, w drugim po roku..w koncu kupilem nowa chinska chlodnice (za cene 2 napraw) i chlodnica do dzis jezdzi (ok.8lat) i jestswiety spokoj!
PS.moja chlodnica delikatnie ciekla gdzies na lamelkach
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zielony59
*
*


Dołączył: Sep 14, 2008
Posty: 25

PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedzi i wskazówki. Do domu będę wracała w nocy tak aby też temperatura na zewnątrz nie była duża i także uniknąć korków. Po przyjeździe do domu w będę jednak wymontowywał chłodnice aby sprawdzić i w razie czego wymienić na nową/nie będę się bawił w klejenie/ gdyż jak jest już jeden wyciek, to za jakiś czas może nastapić kolejny wyciek -Voyek swoje lata też ma. Butelki na wodę na czas drogi są już naszykowane. I jesze jedno -gdzie można kupić tanio chłodnice do Voyka. Pozdrawiam i jeszce raz dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupowałem przez Allegro - oczywiście Chińszczyzna ale jest OK i o dziwo na prawdę dobrze wykonana.

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jurgen2
*
*


Dołączył: Jun 05, 2005
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja będę w poniedziałek zalatwiał u siebie w Bydzi u mojego fachmana od chłodnic [http://www.chlodnice.bydgoszcz.pl/] bo godzine temu stwierdziłem wyciek z mojej.Jak chcesz to odpisze co i za ile bo oni też prowadzą sprzedaż wysyłkową.

pozdrawiam
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.8 1997 AWD http://stilo2003.fm.interia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zielony59
*
*


Dołączył: Sep 14, 2008
Posty: 25

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wrócilem Voykiem do domu. O dziwo nic nie ciekło, temperatura OK, już sam nie wiem o co chodzi. Jutro biorę się za wyciągniecie chłodnicy i sprawdzenie jej.
Jurgen2 - jak kupisz chłodnice daj namiary na Sklep - bo wydaje mi się, że i tak będzie chłodnica do wymiany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jurgen2
*
*


Dołączył: Jun 05, 2005
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej.Dzisiaj pojechałem tak jak pisałem.W moim Voyku jest chłodnica z wężami po przekątnej sprawdż jaką Ty masz bo możesz mieć węże tylko po jednej stronie. W moim jest dokładnie taka :http://www.chlodnice24.pl/chlodnica-wody-chrysler-voyager-p-1064.html
Chociaż niema na miejscu u nikogo w necie też sprawdzalem wszyscy tak za kilka dni. Moi z Bydzi "załatwiają" mi nówke z Holandii [org.amer.+ 2 lata gwarancji] i mam przyjechać do nich w piątek na 10 to już będzie. Cena 560 za chlodnice + 80 za wymiane. Jak Tobie by to odpowiadało to tu masz namiar http://www.chlodnice.bydgoszcz.pl/
Ja na swojej jak się okazało walniętej też byłem nad morzem i wrociłem,a dopiero w sobote udalo mi się znależć na niej wyciek.Silnik bardzo,bardzo rozgrzany na postoju latarka i po chwili od wewnątrz komory silnika u góry od str zbiorniczka wyrównaczego widze,że zaczyna robić się mokre. Jak jeszcze bardziej się "zgrzał" to leciało więcej. Co ciekawe jak normalnie przyjade to wycieku na asfalcie nie widać Smile
Dobrze go zagrzej i bacznie patrz Smile

pozdrawiam
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.8 1997 AWD http://stilo2003.fm.interia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem tak samo - przez 2 -3 dni nic nie ciekło, a potem przez kilka dni ciekło po wyłączeniu silnika i znowu przez kilka dni spokój, aż w końcu w bardzo ciepły dzień poszedł taaaaaki wyciek że trzeba było szybko kupować chłodnicę i teraz mam spokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że temat chłodnic to prawdziwa rzeka, również cieknącego płynu Very Happy
Niestety też mnie dotknął wyciek płynu z chłodnicy. Zaczęło dość mocno przepuszczać przy łączeniu żeberek z plastikiem. W naprawę się nie bawię, kupują chińszczyznę za 350zł.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszła Ci dokładnie w tym samym miejscu co moja - widać jakieś newralgiczne miejsce w tych chłodnicach.

Po przeanalizowaniu sposobu zamontowania chłodnicy moją zaczepiłem tylko z jednej strony (i tak jest ściśnięta i unieruchomiona) ale nie powstają na niej niepotrzebne naprężenia, które moim zdaniem powodują pękanie w najsłabszym miejscu czyli połączeniu tworzywa z aluminium.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 6:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robilem sam . Troche roboty jest ale da rade
http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=50851&highlight=#50851
http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4784&highlight=
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale się ucieszyłem, mam chłodnicę po przekątnej, czyli odpada zakup za 350zł bo te są pionowe...ech. Jak pech to na całego, teraz szukam taniej ale nowej.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zielony59
*
*


Dołączył: Sep 14, 2008
Posty: 25

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i problem. Chłodnica w moim Voyku ma węże po przekątnej, ale tylko dwa króćce po stronie wlewu, a gdzie nie wejdę w internecie na zdjęcia czy rysunki chłodnic, które maja węże po przekątnej to posiadają cztery króćce - po dwa z każdej strony. Co ja mam za chłodnice????chyba od czołgu Mad Mad Nic ... szukam dalej, chyba że coś doradzicie na forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jurgen2
*
*


Dołączył: Jun 05, 2005
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlaśnie w tej chwili następuje u mnie wymiana na nową chłodnice Laughing
z wężami po przekątnej oraz z króćcami po obu stronach.Według mnie powinieneś brać też taką chłodnice tylko po prostu z jednej strony do kroćców nic nie podlączysz bo masz tylko jedno,a nie dwa (podwójne) wyjścia na chłodzenie oleju w skrzyni. I to by było na tyle.

pozdrawiam
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.8 1997 AWD http://stilo2003.fm.interia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jurrgen2 faktycznie zapłaciłeś za chłodnicę 560zł? Ja popytałem i w różnych zakładach chcą za używkę na poziomie 400zł, co i tak odrzucam, bo chce nową. Za nówkę, najniższa cena w Pozku to 650zł.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
jurgen2
*
*


Dołączył: Jun 05, 2005
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak za nówke dzisiaj mi założyli zapłaciłem 560 pln +80 wymiana +60 koncentrat Shella czyli razem=700 zeta i już Smile
[chłodnica firmy Holendersko-Amerykańskiej o dwuczłonowej nazwie NRF- coś tam,coś tam zakładane na pierwszy montaż (niby) Smile

pozdrawiam
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.8 1997 AWD http://stilo2003.fm.interia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ot i trochę historii o Twojej nowej chłodnicy Smile
[url]http://gabrat.com.pl/index.cgi?pg=*|O%20nas|NRF[/url]
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
jurgen2
*
*


Dołączył: Jun 05, 2005
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historia nawet fajna Smile,a co kupujesz chłodniczke?
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.8 1997 AWD http://stilo2003.fm.interia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupić już muszę, bo mi gubi ok. 0,5 litra na 1000km. Najtaniej jak widzę jest w Bydgoszczy to zamówię po nd wysyłkowo Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group