www.asu.pl :: Zobacz temat - Filtr oleju i uszczelka do skrzyni do Windstara 3,8
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Filtr oleju i uszczelka do skrzyni do Windstara 3,8
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sob Wrz 11, 2004 18:12    Temat postu: Filtr oleju i uszczelka do skrzyni do Windstara 3,8 Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko chcę zakupić filtr oleju i uszczelke do skrzyni biegów do windstar 3,8 rok 95 , znalanzłem coś tekiego na internecie w sklepie ale jest napisane że do modelu skrzyni " AXODE " x ka mam widzieć jaki mam model skrzyni ??? pzdr Jacek i czekam na odpowiedź ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2004 13:39    Temat postu: Re uszczelka, filtr Odpowiedz z cytatem

Napewno masz skrzynie AXODE więc spokojnie zamów i napewno bedzie pasowac. Cool

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2004 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje za odpowieź . Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2004 21:50    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2004 19:19    Temat postu: Po wymianie oleju -Szarpie , i zgrzyta skrzynia :((( Odpowiedz z cytatem

Olej dziś wymineiłem i filtr .ale ma mały proble Sad(
Po wymianie oleju stan jest na prawie max ,, przy właczaniu biegu D samochód więcej szarpie , i po wyłaczniu z biegu na " P" cvoś delikatnie na wolnych obrotach zazębia ,,tak deliktanie jak by tryb na tryb wchodził ,słychać to tutaj koło płyty elektronicznerj przy skrzyni,,koło wybieraka ..
Nadmienie że keidyś miałem podobny przypadek jak maiłęm wyciek oelju z węża do chłodniczki uciekłoz 0,5 litra i były te same objawy .dolałem do maxa ,było to samo ale po czasie umilkło przejeździłem z 20,,000 i był psokój do dzisiejszej wyminy !
Moje pytanie nastepujące czy musze jakoś odpowietrzyć sktzynie lub coś ? Wiem że ostatnim razem dolewałem olej i sprawdzałęm i tak po kilak razy aż uciło ..dziś jest olej na maxa i znowu to samo ..
Co To JEST Sad( ..
Jak się pozbyć szarpania i tego zgrzytania ,,, pzdr Jacek Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2004 20:18    Temat postu: wymiana oleju Odpowiedz z cytatem

Skrzyni nie trzeba odpowietrzac. Czy stan oleju jest taki jak powinien byc ( na zimnym i na cieplym miesci sie w podzialkach ) ?? Hmmm Confused . Trudno powiedziec co to moze byc. Nie zdziwilbym sie jak ucichloby po wymianie oleju ( czesto filtr jest zapchany i skrzynie nie dostaje tyle oleju ile powinna ). Czy przy wymianie oleju nic sie tam nie "zruszylo" (metalowe rurki) ?? To wyglada tak jak by nie dostawal oleju tyle ile powinien ( z tad to zgrzytanie teraz i wtedy kiedy miales dziurawy waz ). Jutro skunsultuje sie z mechanikiem ktory zajmuje sie wylacznie skrzyniami. Zobaczymy co on o tym sadzi. Napisze jutro co wymyslilem.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2004 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z góry dziękuję , co do stanu jest na mairce na maxa !!
Ale to nie rurki zgrzytaja , to jest przy wyłaczniau biegu na P. taki lekki zgrzyt jak by nie wysprzęgił cos e tym rodzaju .,.nio moze doleje jeszcze z ciut oleju !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2004 22:37    Temat postu: rurki Odpowiedz z cytatem

Nie chodzilo mi o to ze zgrzytaja rurki Very Happy ale, ze moze sie obluzowaly i traca cisnienie. Jutro sie odezwe.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2004 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak cos sie dowiedziałeś ? Bo ja dolałem troszkę oleju ponad stan ..ale dalej to samo Sad
Więcej szarpnie przy włączaniu D i przy wyłączaniu na P zgrzyta troszkę .
Bieg R wchodzi jak masło . tak wchodził też D przed wymianą . jak włączyłem to nie byo nic prawie odczuć ze włączony jest bieg a teraz trochę szarpie .. ;((((


PS, co do rurek ..jedna ta która przykręcana jest blaszką jest luźna . bo jak wymieniałem blaszkę to zauważyłem że

się rusza w dziurze /.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2004 19:23    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Po dlugiej debacie nie udalo nam sie znalezc przyczyny. To ze szarpie przy wlaczeniu D to moze byc przytarta plyta ( ale co ma plyta do wymiany oleju ?? ). A jakie jest to szrpanie ?? Bo zawsze przy wlaczeniu biegu jest male szarpiecie ( to oznaka ze skrzynia jest dobra i trzyma cisnienie ). Jaki olej jest zalany ?? Czy stan oleju byl sprawdzany na wlaczonym silniku ?? Aha, jeszcze jedno pytanie : Czy auto zostalo odpalone dopiero po zalaniu kilku litrow oleju ( np 4 L. ) czy zostalo odpalone na sucho i dopiero byl dolewany olej ?? Zgrzytanie moze dobiegac z "baniaka" ( jesli nie dostal lub niedostaje odpowiedniej ilosci oleju ). Hmmm Confused . Ciezko cokolwiek powiedziec jesli sie tego nie widzi i nie slyszy. Ta rurka tez moze byc przyczyna ( traci tam cisnienie ).
Logicnie myslac moze byc male szrpniecie gdyz po wymianie oleju skrynia ma "lepsze cisnienie" . Stary olej moze uz stracil swoje wlasciwosci ( moze byl juz przegrzany ) i dlatego ten bieg wchodzil bardzo delikatnie. A jak reszta biegow ?? Bez problemow przelacza na pozostale biegi podczas jazdy ?? Hmmm Confused . Niestety nie jestem w jednoznaczny sposob odpowiedzic co sie stalo. Przycyn moze byc wiele. Odpisz jeszcze na te pytania ktore zadalem, moze to mi cos podpowie.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2004 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto zapaliłem jak zalałem 5 l oleju !!olej jakiś angielski nazwa zaczyna sie na "C" po 25 zyla litr - na opakowaniu jest że polecany przez Forda
Sprawdzałem na zapalonym na P ..
jest max..

Biegi podczas zmiany wchodzą idealnie jak zawsze Smile

To szarpnięcie jest ???
Jak włącze D to czuć jak fura delikatnie jak by sie ruszyła - .
Na D podczas stania również słychać takie delikatne zatrybianie Sad(
Jak sie nie naprawi do jutro to w piątek jeszcze raz miche ściągne ,tylko ma pytanie czy te rurki sa na wcisk -tylko- czy również na jakieś oringi ?
Może docisnę ja troszke Smile


Ostatnio zmieniony przez humi - jacek dnia Sro Wrz 29, 2004 20:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2004 20:27    Temat postu: winstar Odpowiedz z cytatem

Rurki sa na wcisk. Trzeba uwazac zeby ich nie pogiac bo pozniej same problemy. Sprobowalbym ja delikatnie docisnac. Z tym "zatrybianiem" to boje sie czy to nie jest baniak. On oddaje taki specyficzny odglos. Czy jak sie doda gazu to sie nasila ten oglos "zazebiania" ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2004 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TAK.. ale niezawsze . ale wczesniej miałem to samo jak miałem mało oleju dolałem .pojeździłem i przestało . i szarpanie wtydy było tkaie same nawet więszke i zanikło wraz z zgrzytaniem .
A to rozumiem że ta rurka nie powinan sie ruszać ?
To jest ta rurka którą dokręca sie taką blaszką ze śrubką na klucz 8 .miałem w komplecie z filtrem .,
Co prawda to nie cały czas zgrzyta raz zgrzyta raz nie !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2004 20:48    Temat postu: WINDSTAR Odpowiedz z cytatem

No nie powinna się ruszać. Może tamtedy uciekać ciśnienie. To może być przyczyną. Bo nic innego nie przychodzi mi na mysl. I tak proponuje sciagnac miske. Sprawdzic czy te rurki sa dobrze docisniete ( mozna je wbic malutkim mloteczkiem ). Takie jezdzenie jest dosc ryzykowne bo mozna cos wiecej uszkodzic. Oprocz tego mozna sprawdzic czy w misce na magnesie sa jakies nowe opilki metalu ( znaczyloby to ze cos sie rozsypuje ). Uszczelke stara mozna wykorzystac. Wystarczy ja dobrze powycierac i uszczelnic silikonem ( nie ma sensu kupowania nowej ). Silikon najlepiej jakis lepszy ( zeby mial tez zakres do 200-300 st. C ).
Jesli to nie pomoze to bedziemy myslec dalej. Jak zrobisz to napisz czy jest poprawa bo juz sam jestem ciekawy Confused .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Wrz 29, 2004 20:50    Temat postu: logo Odpowiedz z cytatem

PS. W profilu na forum mozesz wstawic swoj obrazek lub wybrac z listy

Pozdrawiam Wink

Aha. Olej ponownie zalewaj przez lejek z sitkiem. Zawsze wylapie on jakies zanieczyszczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK.. Jak jutro to zrobie dam znać .
Narazię serdeczne dzieki za podopowiedzi !

PS, przy wymianie oleju na magnesie było minimalnie opiłków . ale jak kupowałem Windstara to miał niby skrzynie robioną jakieś 25,000 do tyłu ja zrobiłem nim 20,000 nio i wyminiłem olej Smile

Co do użytkowania teraz niestety nie mam wyjścia bo potrzebuje auto -ogranicze się dzisiaj do 100 km Sad bo sam się boje aby coś więcej sie nie rozwaliło !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 12:37    Temat postu: Opiłki Odpowiedz z cytatem

Minimalnie opilkow moze byc jesli skrzynia juz raz byla naprawiana. Czesc opilkow zassie baniak i nie ma mozliwosci wyciagniecia ich. Dopeiro pozniej z czasem je wyrzuca ( chyba z podczas naprawy byl zmieniany baniak ). Dlatego zawsze zalecamy po naprawie ( bez wymiany baniaka ) wymiane oleju po okolo 5 tysiacach km. zeby wymienic to co wyszlo z baniaka. Wiec mala iloscia bym sie nie przejmowal. Gorzej jak bedzie ich duzo. Wtedy to zly znak Confused .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nio więc tak, chciałem na początku sprostować iz to zrzytanie było tylko na wolnych obrotach po przygazowaniu ustawało !

Rozebrałem miske jeszcze raz ! Sad
Jedna rurka ta luźna juz była kiedyś dobijana ponieważ ma ślady od stukania , ja przez drewienko lekką ją dobiłem Smile z 0,5 cm poszła i jest sztywna,

Poskładałem wszystko na super silikon do 300 stopni !
Odpaliłem było cicho , ale skok przy włacznaiu D został , po czasie znowu zgrzytanie delikatne Sad
Olej ma na połowe ponieważ troszkę się wylało Sad
Odpaliłem fure jeszcze raz , rundka na miasto troszke w piz...e jak nigdy na krótkim odcinku , i odziwo wszystko wróciło do normy -ZERO zgrzytania , biegi EXTRA zero szarpnięć itp . jak narazie spoko , zrobiłem ponad 100 i jest spoko..

PS -olej zalałem Carlube !!

Jak coś się będzie działo będe meldował Smile
Narazie wilekie dzięki , musze do was sie wybrać na diagnostyke i abs zrobić kiedyś ale to przy okazji jak bezie po drodze bo mam ponad 200 do was Smile .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 20:25    Temat postu: heh Odpowiedz z cytatem

Heh. Pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem Confused . Najwazniejsze ze wszystko jest w porzadku Wink . To ze olej jest w polowie to nie przeszkadza. Wazne zeby miescil sie w zakresie. Co do przyjazdu to moze kiedyz przy okazji ( chociasz na kawe Very Happy ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się nigdy z czymś takim nie spotkałem Smile To mój pierwszy automat Smile
Dla tego nie wiem jak ma się zachowywyać , lae kiedyś raz byłem w poznaniu w jakimś serwisie i wszystko było ok ! ze skrzynią . Twierdzili że biegi przełącza ok ,zero szarpnięc i poślizgów Smile
Co do kawy to napewno skorzystam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się nigdy z czymś takim nie spotkałem Smile To mój pierwszy automat Smile
Dla tego nie wiem jak ma się zachowywyać , lae kiedyś raz byłem w poznaniu w jakimś serwisie i wszystko było ok ! ze skrzynią . Twierdzili że biegi przełącza ok ,zero szarpnięc i poślizgów Smile
Co do kawy to napewno skorzystam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qrna -zabawy ciag dalszy:(
przejechałem dziś ponad 200 km wszystko ok .
Z małym mankamentem Sad stanołem na parkingu i koniec zabawy - poszedł olej ze skrzyni .uszczelke od strony tylnego zawieszenia tak ajk by zasasało do srodka Sad . kasa w asfalt . mam nadzieje że nie wyciekąło podczas jazdy Sad , stanołem wyłaczyłem samochód niby wszystko ok , poszedłem na zakupy, wracam a tu pod samochodem bajoro ciekło ciurkiem.
Po 2 godzinach przyjechał kolega z lawetą i dalej leciało ..
Moje pytanie nstepujące gdzie kupie samą uszczelkę do skrzyni bez filtra,,ponieważ mam nowy , A nie chcę znowu skręcać na tą ,
Z góry dziekuję za oodpowiedź ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 17:22    Temat postu: uszczelka Odpowiedz z cytatem

Heh. Widze ze same klopoty Confused . We Wroclawiu wiem ze ma p. Waldemar Kępa. Handluje skrzyniami z USA I KANADY. Podaje numer 0-504-123-968 , 0-71 785-77-07. Mozesz powolac sie na AUTO SERWIS USA WROCŁAW UL. BUCZACKA 7. Mysle ze nie bedzie chcial wiecej niz 8-10 zl. + 6 zl przesylka poszta priorytet = 14-16 zł . W 20 zl napewno sie zamkniesz ( napewno lepiej niz ok. 90 za filtr ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie .juz załatwiłem z namiarów jakei mi podałeś Smile
On ma uszczelki korkowe , ja miałem badziewie z gumy , wszędzie bokiem guma wyłąziła .tak zawsze jest ??
A w tym miejscu co wycieka to do srodka zassało troszke uszczelke ..OK Dziękuje i odezwe sie jak zrobie Smile czy wszystko lata Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pon Paź 04, 2004 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nio uszczelka dotarła ,założyłem i jest gicior .nic nie zgrzyta nic nie szarpie jak narazie Smile)
Usczelka rewelacja ,nic się nie wyciska jak tmaten badziew !!

PS.mam pytanie chciałem wymienić olej w wspomaganiu gdzie najlepiej spuścić w Windsatrze aby wyciekło jak najwięcej ??
Bo umine zamisat oleju to juz czasrna smoła -chyba nikt nigdy nie wymieniał Embarassed Dzięki za pomoc z rurkami i uszczelką !!!!!!!!! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 14:03    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co Wink . Olej najlepiej sposcic z dolu przy chlodnic( taki wezyk ). Zalaz DEXTRON III. Po zalaniu nowego moze pompa halasowac zanim sie odpowietrzy ( sama sie odpowietrza ). Wystarczy troche pokrecic kierownica i bedzie coraz cieszej.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dextron III ? myślałem że Dextron II - dużo tańszy Smile) .ok dzięki
A ile litra wchodzi ?bo nie wiem ile kupić ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 18:06    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Wchodzi okolo 1 litra wiec nie ma co oszczedzac Twisted Evil .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to fakt ząden majątek ..
Ale mam ponowny problem ze skrzynią - znowy zgrzyta i szarpie , nie zawsze !!
Co jakiś czas !!
Chyba musze do was przyjechać Sad
Bo mam nerwa , Na kiedy można by przyjechać !!
Nie wiem chyba nie mozliwe aby znowu rurka była luźna !!

Zaobserwoałem jak się zachowuje :
- na biegu jałowym na P zgrzyta na wolnych obrotach jak przygazuje przestaje
- jak włącze bieg D to jest taki delikatne brzęczenie na przygazowaniu jak ruszam ,jak stoje na D i mam wciśniety hamulec nic nie zgrzyta nib nie brzęczy , jak puszcze hamulec i dam gazu delikatnie brzęczy !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 19:24    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Moze baniak jest niedokrecony ... ( mozesz to sam sprawdzic od kanalu ) Confused
Przyjechac oczywiscie ze mozna Very Happy . Najwczesniej w przyszlym tygodniu (chyba ze jakos upchane Confused ). Napisz kiedy bys ewentualnie chcial ( chyba ze przestanie zgrzytac ). Dla klienta z forum napewno jakies znizki beda Wink .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie ten baniak ???
Przejechałem 350 km było ok a teraz znowu to samo ..nio pewnie na nastepny tydzień bym przyjechał . poniedziałek .wtorek z rana .
Ale opis jak wyglada ten "baniak" gdzie on się znajduje Smile) bo nie ma pojećai co to za baniak Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 20:43    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Jest przykracany do kola zamachowego. Mozesz dojsc do niego tylko od kanalu. Odkrecasz oslone i tam jest on przykrecony na 4 srubki. Dokrecasz po jednej ( nastepnie srubokretem zachaczasz o wieniec i obkrecasz do kolejnej srubki ). Ale watpie czy to jest to. Hmmm. Ciezko jest cos powiedziec jesli sie tego nie widzi i nie slyszy. Dziwi mnie tylko to ze raz jest dobrze a za jakis czas znowu jest zle Confused . Jak by zgrzytal baniak to by caly czas zgrzytal. Jak by byl problem z cisniem w skrzyni to by baniak sie pasypal i bylyby jakies opilki w skrzyni. Tak wogole jak by sie cos posypalo to byloby widac w misce. A tu nic !!
Hmmmmmm. WIEM !!!!!!!! Prawdopodobnie przycina sie plyta. Zgrzytanie to prawdodobnie ktorys zawor cisnieniowy i kolejny zawor odpowiadajacy za szarpanie ( z tad raz jest dobrze a raz nie ). Szczerze mowiac nie mam innego pomyslu i stawiam na plyte. W Windstarach plyty sa przesrane. Zeby ja zdemontowac to trzeba opuszczac cala rame silnika ( jest troche zabawy Confused ). I najgorzej ze przez plyte mozna cala skrzynie rozwalic ( dopiero sa koszta ) !! Jesli sprawdza sie moje przypuszczenia to koszt naprawy plyty okolo 300 + montaz demontaz ok 400. Chyba ze sie nie da naprawic ( jest zbyt porysowana ) to trzeba szukac drugiej. Koszt uzywanej plyty 700-1000 zł ( w dobrym stanie jest ciezko dostac ). Ten od kogo brales uszczelke ma miec plyty z USA. Jestem pewny ze to plyta na 90 %.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK ,jutro sprawdze ten baniak i dam znać jak bedzie dalej to samo to sie zgadamy do terminu przyjazdu !! narazie dzięki .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 21:01    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Baniak sobie mozesz odpuscic. Watpie zeby to bylo to. Nie jesli jest szarpanie i chrobotanie. Sprawdzic mozesz ( dla pewnosci czy jest dobrze dokrecony ale na 100 % to nie jest przyczyna ). Tak teraz wlasnie mysle co to jeszcze moze byc ( heh , znowu nie bede mogl spac w nocy Twisted Evil ). Jak cos wymysle to jutro dam znac. Pogadam jeszcze z mechanikiem ktory robi tylko skrzynie. Powiem mu dokladnie co sie dzieje i co to moze zgrzytac ( bo szarpanie to jestem pewny ze plyta ). Zobaczymy co powie ...

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to szarpie jak zgrzyta -jak nie zgrzyta to i nie szarpie .raz szarpie delikatnie raz więcej Sad ,, kołek z tym szarpaniem ale martwi mnie to chrobotanie boje si,e aby skrzynia nie siadła wiecej Sad(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 21:53    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Na jutro postaram dowiedziec sie jak najwiecej co moze byc przyczyna,jak to naprawic i co sie moze stac ... Dzisiaj i tak juz nic nie wymysle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pią Paź 08, 2004 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i jak coś się dowiedziałeś ?
Przyjechał bym na poniedziałek .z rana , A da rade to na miejscu ?? Ja mam 220 km i latać pociageim tam i spowrotem torche nie wypał Sad(
Pomijając fakt że potrzebuje samochodu Sad(

Nio widze że na poniedziałek nie da rady Sad(
W takim razie napsiz kiedy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Paź 10, 2004 12:35    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Nic sie nie dowiedzialem gdyz dopiero dzisiaj wrocilem z trasy ( mialem wazny wyjazd ). W poniedzialek lepiej sobie odpuscic gdyz wtedy napewno w jeden dzien sie nie zrobi. Moglibysmy sie umowic na inny dzien ( musial bym tak zaplanowac dzien zeby przynajmniej dwuch mechanikow bylo wolnych przez caly dzien ). Teoretycznie mozna by to zrobic w jeden dzien ( pod warunkiem ze wina lezy w plycie i ewentualnie w baniaku ). Jest to robota od samego rana do wieczora ( pod warunkiem ze nie wynikna jakies problemy. W przeciwnym wypadku jest to robota na 2 dni. Jelsi sie zdecydujesz to po przyjezdzie stwierdzimy czy to rzeczywiscie baniak ( ew. plyta ) na 100 % i najwyzej pozwiedzasz wroclaw przez caly dzien Smile. Napisz tylko ktore dni ci pasuja a ja zobacze w kalendarzu jak z czasem w dane dni stoimy. Zrobimy tanio ( w koncu jestes z naszego forum Very Happy ) , szybko i dobrze. Jutro jeszcze sie odezwe i napisze co udalo mi sie jeszcze dowiedziec na ten temat ( czy moga byc inne przyczyny ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Nie Paź 10, 2004 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK.. zobacze w który dzień mi będzie pasowało i dam znać wcześniej , a ty dowiedz się czy z tym felerem jeździć , bo na 100 km raz jest ok a drugie 100 na wolnych brzęczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pon Paź 11, 2004 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wiem wszystko na piatek mógł bym byc .a w razie czego pracujecie w soboty ?? Smile
Pzdr Jacek i czekam na odpowiedź czy da rade na ten termin . Nie chcę za bardzo tak jeździć jak coś sie sypie bo szkoda skrzyni Sad(

Jak nie drogo wyjdzie to może jeszcze sondy byśmy zrobili Smile) itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Paź 11, 2004 21:35    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

OK. Moze byc w piatek ( bedziemy robic do oporu ). W soboty pracujemy do 13 ale jak trzeba bylo to i do 24 sie siedzialo Very Happy . Przygotuje druga plyte na wszelki wypadek. Z sondami pomyslimy Wink . Mam tylko nadzieje ze to bedzie to ( zreszto nic innego byc nie moze Confused ).

Rozmawialem z machanikiem od skrzyn. Nie ma innego wyjscia niz plyta. Przyciera sie i nie puszcza cisnienia na baniak (przynajmniej tak wywnioskowal z twojego opisu). To jest najbardziej prawdopodobne.

Jak cos to daj znac o ktorej bys byl. Najlepiej okolo 7 zeby silnik troche ostygl. Jeszcze bedziemy w kontakcie.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pon Paź 11, 2004 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK.. Będę od samego rana jak otwieracie Smile .
Ale prosiłbym krótki opis jak od was dojechać od Zielonej Góry lub od Autostrady z trasa Olszyna ..Którędy najlepiej abym jak naj mniej błądził Smile
Wrocłw troszke znam główne punkty Smile Tak wiec prosił bym o opis krótki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Paź 11, 2004 21:55    Temat postu: opis Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Opis jest latwy. Czy od autostrady czy od zielonej gory. Kierujesz sie na lotnisko. Jak juz bedzie w okolicy to zadzwonisz do mnie (numer wysle ci na email bo jak bym tu napisal to bym z telefonem przez 24h przy uchu musial chodzic Very Happy ). I wyjade po ciebie. Problem jest w tym ze mam rozkopana dzielnice i nie tak latwo do nas dojechac ( ladnych drog im sie zachcialo Twisted Evil ). Chociasz z drugiej strony jak wladujesz sie w korki to z godzine przez sam wroclaw bedziesz jechal godzine Confused . Jakos sie umowimy i moze wyjade po Ciebie gdzies i przeprowadze cie przez Wrocław w 10 minut Wink . Zabaczymy... Narazie wracam do "Diamentowej Afery" na Polsacie.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 14, 2004 16:29    Temat postu: godziny Odpowiedz z cytatem

Mozesz byc na 8:00. Bo i tak bedzie trzeba pojechac na probe. Silnik ostygnie jak bedzie sie demontowac polosie itp. Jak cos to dzown .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Paź 15, 2004 21:55    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Jak bedziesz mial chwile to napisz jak droga i jak sprawuje sie skrzynia ?? Cool . Mysle ze bedzie juz dobrze i nie powinno byc juz z tym problemow ( chociasz jak widziales to jest co sie psuc Twisted Evil ). W najgorszym przypadku wiesz gdzie sa tanie nowe plyty Wink . Jak cos to dzwon lub pisz Very Happy .

Pozdrawiam Wink

PS. Mysle ze jestes zadowolony ... Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Nie Paź 17, 2004 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Nio jak narazie skrzynia lata zajeiście !
Zero szarpnięć przy włączaniu D -- już nie brzęczy!
Biegi przed remontem wchdziły zajebiście !!
A teraz jest jeszcze lepiej nie ma już takiego przeciagania na przyspieszaniu 2-3 - jest rewelacja -normlanie jak by inny samochód o wiele lepiej przyspiesza bez dodatkowego wciskoania gazu Smile)

Jak narazie wszystko ok ,, Dzięki jak coś dam znać Smile)

POLECAM WSZYSTKIM SERWIS " ASU" zarypiscie robią -bardzo dobrze sia znają na wszystkim!! - i ceny EXTRTA- jak darmo -szkoda ze dalekko odemnie i droga długa Sad
Ale na powaznie byłem w kilku serwisach w Poznaniu - na sprawdzenie itp nikt nie powiedział mi takich ciekawostek jak tutaj sie dowiedziałem -pierdoły za które w poznaniu kawsowałi po 100 pln za każdym razem i nic nie robili !!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Paź 17, 2004 15:22    Temat postu: skrzynia Odpowiedz z cytatem

Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pon Paź 18, 2004 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tematu w mailu dochodzę do wniosku że to pompa wspomagania !! daje odgłos !! dowiedz sie czy dobrze myśle i słysze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Paź 18, 2004 22:01    Temat postu: wspomaganie Odpowiedz z cytatem

Moze to byc wspomaganie. Tak jak mowil Pawel ze ta sprezarka glosno pracuje i to ona moze byc przyczyna. Przy kreceniu kierownica glosniej ja slychac bo chodzi pod obciazeniem i tak samo moze ja wiecej slychac gdy silnik pracuje pod obciazeniem. Chociasz trudno powiedziec. Moze jakas rolka lub napinacz sie odzywa. Trzeba poprostu podniesc maske i przysluchac sie skad ten odglos Confused . Ale z tego co pamietam to wszystko chodzi tam bardzo ladnie ( moze pompa troche glosniej ) wiec narazie bym sie nie przejmowal i radowalbym sie z jazdy Very Happy . Jak zacznie glosniej to wtedy bedziemy sie martwic Confused .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nio ja juz się martwię !!
Pompe wyminiełem dziś chodzi extra ale ten odgłos przy włączonym D -2-1 pozostaje -tak jak by pompa wspomagania ! ale wyminiłem i bez włączoncyh biegów chodzi cicho !
Nio i pytaniee dlaczego tylko przy biegach do przodu ?
Niekiedy cichnie -
To nie kółko pośrednie i nie napinacz bo zmienione ! od styrony silnika nie słychać tego -w kabinie od strony pasażera !!

ALE TO I TAK BAJKA !!!!!!!

Znowu to samo co wcześniej brzęczy -tylko nie kiedy !! Dziś zaczeło Sad(
Ale znowu szarpie !!!!


Przejechałem 900km Sad(( od roboty -tydzień Sad(

Nio i moje pytanie co dalej ;(
Co robimy z tym fantem -troszke mało się najeździłem !!

Dzwoniłem juz do tego "od płyty " ale niesty się pomylił i ma tylko płyty od Taurusa -nie od Windstara !!
Jak to jest ze ostatnio tak szarpało i brzęczało -uspokoiło sie i przejechałem ponad 15,000 był spokój aż do tej felernej wymiany oleju !
I się zaczeły schody ;(

Czekam na kontakt i pomysły !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group