www.asu.pl :: Zobacz temat - Żółte postojowe/kierunki - modyfikacja
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żółte postojowe/kierunki - modyfikacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 22:32    Temat postu: Żółte postojowe/kierunki - modyfikacja Odpowiedz z cytatem

Hejka,
kończy mi się przegląd, pojechałem zrobić. Byłem w 3 stacjach i w każdej dopieprzyli się do:
- symetrycznych świateł
- pomarańczowych postojówek (kombinowanych z kierunkami)
- braku tylnego pmgielnego

przy czym w ostatniej stacji stwierdzili, że jak sobie poradzę z 2 i 3, to na 1 przymkną oko.

Generalnie muszę jutro robić przeróbkę, bo mi się przegląd kończy, a nie chciałbym jeździć bez.

Teraz pytanie: czy wystarczy, jak po prostu odepnę od kierunku wiązkę "postojową", wywiercę dziury w kloszach, wstawię tam LEDy białe? Pytanie od strony elektrycznej, nie prawnej. Czy jakieś bardziej ambitne przeróbki są potrzebne?

Na tylne pmgielne poświęcę jeden wsteczny (chociaż fajnie mieć dwa), myślę, że tymczasowo pociągnę zasilanie z zapalniczki - minimum wysiłki; potem, jak się poczuję pewniej, zrobię osobny obwód - na razie chodzi tylko o to, żeby na przeglądzie odpowiednio zaświecić.

Schematy instalacji przerobionej mile widziane...
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak u ciebie klosze wyglądają ,ale ja rozebrałem kostki i tylko po zamieniałem piny jeśli chodzi o tył a tez z przodu zamiast pomarańczowego mam pozycyjne .

tylko lampę dodatkową dołożyłem do wstecznego.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam nie jestm zwolennikiem lewizny ale w sytuacjach "beznadziejnych"(a niestwarzajacych zagrozenia zycia) nie prosciej dac "co laska" na stacji zeby calkiem oczy zamkli?
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z przodu mam tylko 3 lampy: migacze/postojowe, mijania i drogowe, więc samo grzebanie w kostce chyba dużo tu nie da?
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak sobie kombinuję, żeby z przodu dołożyć dodatkowe pomarańczowe światło dla kierunkowskazu np. od "kaszlaka".
Te oryginalne przednie zostawiłbym tak jak są.Kierunek i pozycja zostają dalej białe.
Problem w tym gdzie zamontować dodatkową pomarańczową lampę tak żeby było estetycznie...
Piszę o tym hipotetycznie bo dopiero przykładam się do realizacji tego pomysłu.
Co do tylnych lamp to kierunki mam wmontowane w miejscu świateł cofania z pewnością po drobnych przeróbkach elektrycznych.
Natomiast lampę cofania i przeciwmgielną mam zamontowaną pod zderzakiem.
Są to dość proste roboty elektryczne więc z pewnością sobie poradzisz.
Tylną p.mgielną podłączyłem "biorąc prąd" gdzieś z puszki bezpieczników pod kierownicą i puściłem go przez włącznik.Masę zapożyczyłem gdzieś koło zderzaka.
Światła przednie mam niestety dalej symetryczne.Do tej pory miałem dwa przeglądy techniczne i zawsze przechodziłem.
Diagnosta co prawda widział te wady, ale zawsze mnie puszczał i to bez dodatkowej gratyfikacji.
Ostatnio miałem policyjną kontrolę drogową i na moje szczęście policjant tylko spytał czy lampy mam europejskie.Pytał też czy mam gaśnicę i trójkąt.
Domyślam się, że bardziej chciał pogadać o tym aucie, bo właściwie rozmawialiśmy tylko o nim.
Pytał czy awaryjne i jak z częściami bo jego kolega kupił takie same.
Miałem fart, ale zakładam, że to tylko do czasu, niestety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
airwolf
*
*


Dołączył: Oct 22, 2008
Posty: 93

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie.. ja bym nie przerabiał światła cofania na przeciwmgłowe - mieć dwa to fajny bajer Wink

lepiej założyć dodatkowe światło przeciwmgłowe gdzieś na dole, w okolicy zderzaka - jest też dodatkowy plus - jeżeli kupisz taką specjalną dodatkową lampę, będzie ona z pewnością lepiej pełnić swoją funkcję.. a na upartego można założyć ją tylko na czas przeglądu a później sprytnie zdemontować Wink
_________________
VISION 3,5 '95 mit gasssss ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat przerabiałem na wiosnę i powiem że nie ma sensu kombinować z przerabianiem przednich świateł - po prostu trzeba kupić z demontażu europejskie i wpiąć się w kostkę z tych oryginalnych - u mnie wszystko świeci OK. Tył istotnie najlepiej przeciwmgłowe i cofania wmontować w zderzak (ja częściowo schowałem w zderzaku i wygląda OK). Jeszcze jedno co do przeróbki przednich - jeśli zostawisz symetryki to pierwszy lepszy krawężnik może Ci się do nich doczepić i masz po dowodzie,a wtedy nikt ci już oka nie przymknie na symetryki, pamiętaj że to że masz światła symetrycze w mocy widać z daleka tak gołym okiem.
Co do tyłu wmontowanie w zderzak dodatkowych świateł cofania i p.mgielnych ma też inny plus - gliniarze jadąc za wami czy wymijając was na pewno się nie pokwapią aby was zatrzymać - po prostu z daleka widzą żę autko ma przerabiane oświetlenie i nie warto go "trzepać"

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tylu to jest zdjecie kolegi auta w tym watku http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1657&highlight=.
Jak kupil go to zolte obrysowki byly odlaczone.
Podlaczyl je i przeglady przechodzil ,a z miskami tez niemial problemu.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to powodzenia - ja bylem w 5-ciu przeglądarniach i u nas z symetrykami to można pojechać ale do kościoła, a nie na przegląd, poza tym co jeśli pięknego wakacyjnego dnia kilkaset kilometrow od domu dorwie was upierdliwy gliniarz i zabierze wam dowód i da w zamian zastępczy na jeden dzień ???

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zabierze dowod to da na 7 dni Smile a przez 7 dni to mozna zalatwic nawet swoj wlasny akt zgonu jak to zwykl mowic jeden z moich wykladowcow Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Wujek dobra rada" _cyberda nie wziął pod uwagę tego, że euroświateł do Intrepida to ja mogę szukać, ale we wszechświecie równoległym.

Naprawdę zabawa ze światłami nie sprawia mi przyjemności, ani masochistycznej rozkoszy oczekiwania na mandat - po prostu muszę rzeźbić w g...

Rozwiązanie optymalne: żarówki LED biało/żółte - kierunki żółte, postoje białe. Może kiedyś znajdę czas, żeby przerobić podstawkę normalnej żarówki amerykańskiej na coś takiego.

Co do tylnego pmgielnego - czy ja ślepy w sklepie jestem, czy nie ma czegoś takiego jak czerwona żarówka 21W?
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stasheck, a czy LED-y 12V są dostępne w kolorze pomarańcz-biały?
Co prawda w moim przypadku to i tak tylko półśrodek, bo i tak dalej mam światła symetryczne.
Dzisiaj przeglądałem Allegro i już za 300zł można do mojego kupić używki z europejczyka.
Dziwi tylko jedno, mianowicie to, że sprzedawcy nie informują, że są to lampy z anglików, bo po co, lub lampy amerykańskie, co z tego, że nowe.
Jestem tak nastawiony, że jak Policjant zabierze mi dowód, to wtedy kupię te używki z europejczyków.
Cena i tak już bardziej Confused przystępna, bo całkiem nie dawno wołali po 500zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, żarówkę musiałbym sobie sam zmontować... Ktoś gdzieś znalazł takie, ale przy cenie 50$ za parę można się przewrócić - w dodatku białe świecę trochę zbyt jasno jak na polskie gusty...
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
pit455
*
*


Dołączył: Sep 11, 2008
Posty: 73
Skąd: Głogów

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:
No to powodzenia - ja bylem w 5-ciu przeglądarniach i u nas z symetrykami to można pojechać ale do kościoła, a nie na przegląd


ja byłem dzisiaj i mówię gościowi, że mam problem, bo światła amerykańskie. powiedział, że to to jest nic. gorzej jest jak są założone światła z "anglików".
_________________
pozdrawiam
Chrysler T&C LXi 3.8 V6 AWD + gaz, 2001 r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I miał rację bo te to dopiero oświetlają.

Co do świateł w autkach do których nie dostanie się świateł EU to pytalem się o ten temat gostka który jest biegłym sądowym, a jednocześnie pracuje w przeglądarni - odpowiedź jest krotka - światła mają spełniać normy EU i tyle - propozycja biegłego jest prosta - instalacja soczewek i po sprawie.

Co do załatwienia w ciągu 7-dni "lewego" przeglądu to powiem tak - 2 lata temu, w innym autku, "straciłem" dowód za przyciemnione szyby - wyprzedzilem bardzo wolno jadący radiowóz, a psiurki za mną gazu i po dowodzie. Jako że trochę się przy szybkach napracowałem chcialem załątwić lewy przegląd (po zabraniu dowodu trzeba wykonać ekstra przegląd aby odzyskać dowodzik) i nic nikt nie chcial się zgodzić - po prostu gostek w Stacji diagnostycznej musi Ci wystawić dokument w którym jest czarno na bialym napisane że podczas przeglądu nie było elementów zakwestionowanych przez Policję. Jeśli znajdziesz gostka ktory weźmie i wypisze Ci taki dokument to jest to samobojca, bo po wpadce o pracy w Stacji Diagnostycznej może zapomnieć na dlugie lata nie mówiąć o sprawie sądowej itp.
Ostatnio u nas było kilka przypadków w ktorych patrol Policji zasadził się zaraz za pierwszym zakrętem za Stacja Diagnostyczną i zatrzymywal wszystkie pojazdy które z niej wyjechały.
Po Prostu jeśli są dostępne reflektory w wersji EU to nie warto się babrać tylko je kupić i zamontować, przynajmniej ja doszedlem do takiego wniosku i kupiłem reflektory za 600 (oba) i po kłopocie

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyberda ale tu nikt Staschcowi dowodu nie wzial tylko mu sie najzwyczajniej przeglad skonczyl, a skoro nie ma do jego wozu wersji europe wiec pozostaje zalatwic albo przerobka na soczewki albo przeglad
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group