www.asu.pl :: Zobacz temat - Programowanie komputera ASB
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Programowanie komputera ASB

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 17:57    Temat postu: Programowanie komputera ASB Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów.

Gdzie można w Warszawie, lub okolicach, zrobić programowanie komputera skrzyni?? Pytałem się w kilku miejscach, z Samko włącznie, i wszyscy robili oczy jak 5 PLN Smile

A objaw mam taki, ze uszczelniałem skrzynie, wymieniałem pompę oleju, regenerowałem konwerter, i mnóstwo jeszcze jakiś tam uszczelniaczy, przy okazji został wymieniony olej. Robiłem to w Samko, więc zakładam, że nic nie spieprzyli. Ale teraz mam taki objaw, że przy zatrzymywaniu się i zrzucaniu biegów, potrafi szarpać. Nie zawsze, raz mniej, raz więcej, ale potrafi. Już raz tak miałem i akurat byłem w ASU. Po programowaniu komputera problem zniknął. Tylko przecież nie będę jechał do Wrocławia na programowanie skrzyni Cool
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pochwal się ,ile cię ta impreza kosztowała.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można samemu zaprogramować, poszukaj trochę.
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sato napisał:
Pochwal się ,ile cię ta impreza kosztowała.


Razem z wymianą gumowych węży łączących skrzynie z chłodnicą, były już mocno zmęczone i przegrzane, i olejem kosztowało mnie to 1600 PLN + 100zł na dojazd. Naprawa trwała 4 dni robocze.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stasheck napisał:
Można samemu zaprogramować, poszukaj trochę.


Takiego programowania nie da się chyba zrobić samemu, poza tym, nie mam za bardzo ani czasu, ani warunków ani tym bardziej cierpliwości. A pomijając już wszystko inne, mam wprowadzony inny rozmiar opon (zmieniałem) niż mam faktycznie na samochodzie, a to też ma znaczenie i samemu nie da się tego zrobić niestety.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie da rady wprowadzić.
Jeśli chcesz dam namiary na zaufanego elektromachaniora ,który jeżdzi jajeczkiem i ma dużo wiedzy w tych tematach.Ma skaner do PCM,TCM I ABS.
Miejscowość to Wiktorów .Jadąc na Leszno.
tel.794 515 220 powołaj się na Lifta. Wink
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cerweza
*
*


Dołączył: Oct 28, 2008
Posty: 38

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy takie programowanie trzeba powtarzac po kazdym wypieciu aku??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś otrzymałem następujacą procedurę :

Skrzynie A 604 i A 606 (Chrysler)

Wymiana skrzyni, komputera, oleju wymaga ponownego nauczenia komputera
zmiany biegów.

Jedna z metod :
1. Odłączyć zasilanie, aby skasować pamięć komputera (min. 20 min.)
2. Podłączyć zasilanie. Włączyć silnik.
3. Przejechać się utrzymując stałe środkowe położenie przepustnicy,
przyspieszając poprzez wszystkie 4 biegi (obserwuj obrotomierz).
Skrzynia powinna przyspieszać do około 45-50 mph.
Wykonać 15-20 razy.
4. Jadąc poniżej 25 mph wykonaj 5-8 kockdownów do pierwszego biegu z
dwójki lub trójki. Pozwól samochodowi jechać na dwójce lub trójce
przynajmniej 5 sekund między kolejnymi kickdownami, i pamiętaj, by
zaczynać z prędkości poniżej 25 mph.
5. Jadąc powyżej 25 mph wykonaj 5-8 kickdownów do dwójki lub trójki z
czwartego biegu. Znówpozwól autu jechać przynajmniej 5 sekund na
czwórce pomiędzy kolejnymi kickdownami. Kickdown z prędkości
45-50 mph teżbędzie dobry.

Druga metoda :
1. Przejechać odcinek około 20 mil z prędkościami podróżnymi
2. Przejechać odcinek około 20 mil w warunkach miejskich
3. Powtórzyć pkt. 1

Trzecia metoda :
Odłączyć zasilanie na ponad 24 godziny - spowoduje to wczytanie
fabrycznego programu skrzyni - przez pewien czas skrzynia może
szarpać podczas zmiany biegów - a szczególnie podczas redukcji i
hamowania.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, mam licznik w km/h Cool Po drugie, trochę dzisiaj z nerwów wypiłem, ale to za chwilę, i nie bardzo rozumiem, co do mnie piszesz Confused Laughing A po trzecie, mam za mało cierpliwości do takich operacji, wolę zapłacić za programowanie.

A teraz o moim problemie, i tutaj, mimo, że jestem po 4 browcach, proszę Was o pomoc. Jak już pisałem, robiłem skrzynie w Samko. Wszystko było ok, odebrałem samochód, zacząłem jechać do domu i po ok. 50km wywaliło olej ze skrzyni. Laweta, powrót do warsztatu, Asistance nie pokryło całych kosztów ze względu na odległość, więc musiałem dopłacić z własnej kieszeni. Diagnoza, pękł gumowy wąż łączący skrzynię z chłodnicą, ten po prawej stronie auta, górny. Gość stwierdził, że coś jest nie tak z tym przewodem, bo jest za miękki, nie mają takiego na stanie, obciął, założył jeszcze raz, uzupełnił olej i kazał jechać do domu i jak najszybciej kupić olejowy przewód i wymienić. Wyjechałem, po 5 km to samo. Znowu powrót na lawecie. Samochód został na kolejny dzień, kazałem wymienić wszystkie gumowe połączenia skrzyni z chłodnicą, silnikiem i czymkolwiek tam jeszcze. Przypomnę, że samochód pojechał na uszczelnienie skrzyni, więc według mnie, Panowie powinni sprawdzić wszystkie możliwe miejsca wycieku i węże te, powinny być wymienione od razu. To był piątek, więc samochód kolejne dwa dni, weekend, stał. Przypomnę, że jestem taksówkarzem, więc nie muszę mówić jakie to dla mnie straty finansowe, weekend bez pracy. W poniedziałek pojechałem po samochód, odebrałem, pytam się, wszystkie węże wymienione? Nie, wymieniliśmy tylko te z prawej, bo z lewej były w bardzo dobrym stanie. Zapłaciłem 100 PLN i pojechałem. Dzisiaj minęły prawie dwa tygodnie i będąc w pracy widzę chmurę dymu za sobą. Staję, olej ze skrzyni na asfalcie. Cieknie pod zderzakiem z lewej strony, leje się. Wniosek, gumowy wąż do chłodnicy, tym razem po lewej stronie Evil or Very Mad Twisted Evil Shocked A przecież Panowie sprawdzili i były w doskonałym stanie. Wezwałem lawetę, Asistance odmówiło kolejnego bezpłatnego holowania w tak krótkim okresie czasu z tą samą usterką. Samochód zwieziono na moje podwórko, kosztowało mnie to 280 PLN i kolejną sobotę bez pracy. I moje pytanie, jak odzyskać pieniądze za lawetę, 280 PLN, lawetę do Samko z mojego domu, ok. 500 PLN, gwarancyjną naprawę węży w doskonałym stanie oraz, najlepiej, zwrot mojej sobotniej dniówki. Samochód wraca z tą samą usterką po raz TRZECI !!!!!!!!!!!!! To jest po prostu niewiarygodne. Mam do nich 70km od miejsca zamieszkania, nie zamierzam płacić nawet złotówki za holowanie. Może ktoś podpowie jakieś paragrafy, jak gadać, żeby nie przegiąć, ale odzyskać swoje. Może wzór jakiegoś pisma, pozwu do Sądu dla postraszenia. Bo ja to najchętniej bym ich tam zlał wszystkich. Jestem wściekły, aż się upiłem dzisiaj, co mi się naprawdę niezmiernie rzadko przytrafia.
Z góry dzięki za podpowiedzi, w poniedziałek z rana będę tam dzwonił.

A zapomniałem jeszcze dodać, że pierwszym razem, kazali mi wstawić auto w środę, żeby do piątku zrobić, bo zależało mi na weekendzie. Jak się później okazało, przyjechałem w piątek po odbiór ok. 13.00 a oni dopiero je na podnośnik wciągali Shocked To po jasną cholerę trzymali mi auto dwa dni na placu narażając mnie na kolejne straty finansowe?? No i najważniejsze, auto przyjechało z Warszawy na kołach, a już trzeci raz wraca po naprawie na lawecie. Samko, ponoć jedni z najlepszych w polsce, w du.....ie w takimi fachowcami.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to nie jest kwestia firmy tylko pracownika ktory zajmował się twoim autem. Gdyby był odpowiedzialny to po prostu wymieniał by wszystkie weżyki od razu - przecież to jest ok. 50 cm wężyka i kosztuje grosze w porównaniu z olejem i lawetą. Dziwny jest fakt , ze nie mieli u siebie takiego wężyka. Ja te węzyki to wymianiem sobie sam raz na rok - miałem czasami takie przygdy jak ty. Teraz to woże ze sobą zawsze wężyk i olej - tak na wszelki wypadek.
Biorąc pod uwagę twoją przygodę to na pewno maja talent do wyciagania kasy.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w takich przypadkach polecam usługi radcy prawnego (sam korzystam) i odpowiednie pismo do samko.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie przysłali po mnie swoją lawetę i zabrali auto. Dzisiaj się dowiedziałem, że naprawę zrobili za darmo, ale ja mam zapłacić 200 PLN, połowę kosztów holowania samochodu. Powiedziałem, że są śmieszni i generalnie to ja mam dla nich jeszcze fakturę z soboty na 285 PLN za sholowanie samochodu pod mój dom. Wątpię abym odzyskał te pieniądze, nie wspomnę już o stratach jakie poniosłem nie pracując. Tomaj, a masz jakiś namiar na tego radcę, lub może ktoś może kogoś z Warszawy lub okolic polecić ??
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten z którego usług korzystam jest z Poznania więc trochę nie ten kierunek. Z Wawy nie znam żadnego.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie pismo to prosta sprawa .
Proponuję abyś zadał zapytanie na www.ePorady24.pl
Wycenią ci przygotowanie takiego pisma zupełnie gratis.
Ewentulanie polecam :
Łukasz Pietruk

Kancelaria Prawna Pietruk s.c.
tel/fax 022 879 92 29
0502 275 194; 0513 160 599
kancelaria@pietruk.eu
www.pietruk.eu
lub
Arkadiusz Drozd [arek.drozd@gmail.com]
Jak napiszesz do nich to wycenią tobie przygotowanie takiego pisma.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Samko-najlepsza firma w Polsce", a nie mają zwykłych przewodów olejowych Question Evil or Very Mad
Szlag by ich trafił.
Może oni tam rowery naprawiają, a nie amerykańce.
złodzieje Exclamation złodzieje Exclamation złodzieje Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczególnie ,gdy ich odział serwisowy jest w miejscu gdzie kilka km jazdy i taki przewód mogli by zakupić.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa z Samko zakończyła się następująco. Przysłali po mnie swoją lawetę, ale dopiero w poniedziałek, w sobotę, kiedy nastąpiła awaria nie było z nimi żadnego kontaktu, samochód na podwórko sholowałem na swój koszt, 285 PLN dokładnie. W poniedziałek przyjechała laweta z Samko, zabrała mój samochód. Zabrali się dopiero późnym popołudniem we wtorek, czyli znowu cały kolejny dzień stał na placu nieruszony. Samochód odebrałem dzisiaj, tj. w środę. Pan przez telefon zapewniał mnie, że tym razem zamówią i zamontują oryginalne, chryslerowskie przewody. Próbował również wmówić mi, że powinienem mu zwrócić połowę kosztów holowania samochodu ode mnie z domu do ich warsztatu. Oczywiście, powiedziałem stanowczo NIE !! Dzisiaj dowiedziałem się, że nie założyli oryginalnych przewodów, Pan kierownik serwisu powiedział, tutaj muszę zacytować: "założyliśmy oryginalne, olejowe przewody", pytam: "chryslerowskie?", odpowiedź: "nie, oryginalne olejowe". Nie wiem jak mam to rozumieć, ale znowu nie jest tak, jak miało być, bo miały być z chryslera. Miała być sprawdzona skrzynia, tj. zmierzone ciśnienia, jakie Panują w układzie, może to była przyczyna tej usterki. Z tego co wiem, nie zostało to zrobione. A więc wymienili mi wszystkie przewody gumowe łączące skrzynie z chłodnicą. Podobno uszczelniono po raz kolejny wszystkie możliwe miejsca w ASB, przede wszystkim pokrywę tylną, przez którą zagląda się do dyfra, bo stamtąd podciekało po ich naprawie od samego początku. Oczywiście uzupełniono olej. Nic nie zapłaciłem. Wróciłem do domu te 70km, na razie nic się nie dzieje. Dzisiaj wyjeżdżam na noc do pracy, zobaczymy. Mam nadzieję, że tym razem zrobili to już porządnie, chociaż znowu nie do końca tak, jak się ze mną umawiali. Confused Ufałem firmie Samko, słyszałem wiele pozytywnych opinii na ich temat, nawet od naszego forumowego guru od skrzyń. Po naprawie w tej firmie pozostał mi na razie jedynie niesmak. Zobaczcie ile mnie to wszystko w sumie kosztowało:

Naprawa - 1600 PLN
Laweta powrotna - 130 PLN
5 dni bez pracy - 600 PLN
Przewody gumowe - 100 PLN
Paliwo kolegów, którzy mnie tam trzy razy wozili - 150 PLN
Laweta z zeszłej soboty - 285 PLN
Kolejne trzy dni bez pracy, w tym sobota - 400 PLN
Paliwo dla kolegi, który mnie tam dzisiaj zawiózł - 50 PLN
Moje paliwo - 100 PLN

W sumie ponad 3400 PLN Shocked Shocked Shocked Confused Evil or Very Mad

Zrobiłbym za to kapitalny remont skrzyni, a dokładając jeszcze troszkę, kupiłbym nową skrzynie. Dlatego właśnie po najlepszych fachowcach w Polsce pozostał mi jedynie niesmak....
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to już jest, że w czasie naprawy się traci, a nie zarabia. Pewnie część osób tego nie zrozumie, ale ktoś kto potrzebuje autka do pracy wie, że każdy dzień bez niego to stracone pieniądze.
Zastanawiam się kiedy warsztaty, kasujące "trochę" za swoją robotę, zaczną doceniać klienta i dawać im auto zastępcze na czas naprawy. Do tego dochodzi odpowiedzialność za swoją pracę i uznanie gwarancji.

Ja ze swoim ulubionym warsztatem nigdy nie miałem problemów. Tak było zawsze jak remontowałem u nich skrzynie. Kiedy jednak temat się rozrósł do napraw mechanicznych i blacharsko-lakierniczych, niesmak został. Potwierdza się tylko że to najlepszy warsztat od ASB i jakiś od pozostałych prac.
Ciekawe tylko jak ocenić Samko, który dał u Ciebie plame na całej linii.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie auto zastępcze niewiele da, bo na taksówkę go nie postawię. Ale szanowanie mojego czasu to co innego, a co za tym idzie, moich pieniędzy.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HT napisał:
Takie pismo to prosta sprawa .
Proponuję abyś zadał zapytanie na www.ePorady24.pl
Wycenią ci przygotowanie takiego pisma zupełnie gratis.


Napisałem i przysłali mi odpowiedź, że są gotowi do udzielenia odpowiedzi na moje pytanie jak tylko ureguluję 200 PLN. Czy mam przez to rozumieć, że zapłacę 200 PLN a oni mi napiszą, przykro nam, ale nie ma Pan szans na odzyskanie jakichkolwiek pieniędzy??
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze to rozumiesz i dodatkowo napiszą Ci, że zepsuło się to i tamto i wina nie leży po ich stronie.
A tak w ogóle to takie pismo, to może i prosta sprawa ale dla radcy prawnego.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Napisa³em i przys³ali mi odpowied¼, ¿e s± gotowi do udzielenia >odpowiedzi na moje pytanie jak tylko uregulujê 200 PLN.

Nie wiem ile w tej chwili kosztuje napisanie pisma przez radce prawnego, ale w kazdym wiekszym miescie sa instytucje typu "urzad ochrony konsumenta" w ktorym za darmo ci napisza takie pismo, innym wyjsciem jest wejscie gdzies na forum jakiegos uniwerku na ktorym jest PRAWO i na wiekszosci tych uniwerkow kiedys byl zwyczaj ze w wakacje studenciny ostatnich lat mieli praktyki w czym w stylu "porady prawne" - oczywiscie free to bylo - ale nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje - w kazdym razie jest kilka drog gdzie mozna za darmo otrzymac dobra porade
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 5:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj napisał:
Bardzo dobrze to rozumiesz i dodatkowo napiszą Ci, że zepsuło się to i tamto i wina nie leży po ich stronie.
A tak w ogóle to takie pismo, to może i prosta sprawa ale dla radcy prawnego.


No ale ja właśnie zwróciłem się do radcy prawnego w serwisie polecanym przez kolegę HT. Opisałem całą sytuację i swoje żądania. Odpisali mi, że są gotowi udzielić mi odpowiedzi na moje pytanie. I teraz ja się pytam, czy to znaczy, że mam jakieś szanse i napiszą mi takie pismo, bo o to prosiłem, czy zapłacę 200 PLN a radca prawny mi odpiszę, że nie mam szans na odzyskanie pieniędzy. Zastanawiam się po prostu, jak mam rozumieć stanowisko radcy. Chce ode mnie 200 PLN, więc wnioskuję, że ocenił, że szanse są i napisze mi pismo i udzieli porady i za to chce ode mnie kasę. A może udzieli mi porady, nic Pan nie wskóra i za to chce 200 PLN. To jest moja rozterka, a nie to, jak do tego ustosunkuje się Samko.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zrozumiałem, że już dostałeś pismo z samko i to oni napisali, że odpowiedzą na Twoje pytania jak zapłacisz.
Co do radcy to na żywo korzystam z usług sprawdzonego i z tego co wiem to za poradę, czy w miarę proste pismo kasuje 80-100zł. Dodatkowo kiedy zależy mi na szybkiej odpowiedzi i nie muszę lub nie chcę wyjaśniać na żywo, ot wystarczy sama porada, to korzystam z eporady24.pl. Na tym portalu opisujesz sytuację etc. po czym dyżurny radca wycenia swoje usługi. Po zapłacie na wskazane przez portal konto, prawnik przygotowuje pismo. Cała operacja trwa znacznie krócej niż umówienie się na żywo z radcą.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie wysłałem na eporady i odpowiedzieli mi, że są gotowi odpowiedzieć na moje pytanie jak zapłacę 200 PLN. Ponawiam więc pytanie, czy to znaczy, że jest prawna szansa odzyskania jakichkolwiek pieniędzy, czy zapłacę a radca z eporady powie, przykro, mi nic z tego nie będzie.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group