www.asu.pl :: Zobacz temat - [problem - 300M] Licznik i stacyjka
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[problem - 300M] Licznik i stacyjka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kuchar
*
*


Dołączył: Jun 17, 2009
Posty: 4

PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 9:27    Temat postu: [problem - 300M] Licznik i stacyjka Odpowiedz z cytatem

Na wstępie witam wszystkich bo jestem nowym użytkownikiem i czytam forum od niedawna. Kupiłem ostatnio pierwszego w zyciu amerykana i oczywiscie zawsze sie jakis problem znajdzie Smile
Pierwszym jest licznik ktory w nocy sie nie podswietla. Kontrolki wszystkie dzialaja poprawnie i sie swieca natomiast cyferblaty niet Sad po rozebraniu okazalo sie, ze w srodku brak zarowek/diod i licznik podswietla sie na zasadzie indiglo?. Czyli pozostaje mi kuppic nowy licznik czy moze jest jakis sposob zeby znalezc ew. inna przyczyne zakladajac ze moze jednak poswietlenie jest sprawne?
Drugi problem najwazniejszy to stacyjka. Przewaznie przekrecenie kluczyka wybudza tten 3.5L silniczek. Ale zdaza sie ze moge krecic w te i nazat i w ogole jakby sygnal na rozrusznik nie szedl?? Hmmm ... i co teraz, bo moze sie okazac ze w koncu nie zapale i bedzie klopss... Co by to moglo byc? Kostka stacyjki? Immobilajzer? Czy cos na kablach potentegowane?
Idzie to jakos domowym sposobem zdiagnozowac, czy nic tylko podpiac sie pod kompa za oplata i wszystko stanie sie jasne??

Z gory dzieki za wszelaka pomoc co i jak poczac, azeby w koncu bylo dobrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lelek
*
*


Dołączył: Jun 11, 2005
Posty: 215
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz skąd jesteś, to po pierwsze :
1.sprawdź akumulator
2. sprawdź rozrusznik
3. sprawdź czy nie masz skręconego regulatora podświetlenia deski rozdzielczej
4. poczytaj i popytaj na www.chrysler300.pl
_________________
Chrysler 300M, 99r, 3,5 L<br>Jeep Grand Cherokee WJ, 00r, 4,0L  <br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kuchar
*
*


Dołączył: Jun 17, 2009
Posty: 4

PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem z Jaworzna/ k. Katowic - i zaraz poprawie avatarka Smile
Ad1. Aku nowe w pełni sprawne - zreszta moj objaw nie jest objawem rozladowanego ani slabego aku.
Ad2. Rozrusznik sprawdze jak tylko bede mial mozliwosc wjechania na kanal. Bo po glebokich namyslach wydaje mi sie, ze ktorys kabelek przy rozruszniku musial zasniedziec (obstawiam ten co do skrzyni idzie).
Ad3. Pokrętełko na maxa rozjasnione juz Wink
Ad4. Dzieki za linka - na pewno sie zaloguje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kuchar
*
*


Dołączył: Jun 17, 2009
Posty: 4

PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*Na dzien dzisiejszy aku ma klemy czyste zakonserwowane smarem miedzianym. Wszystkie kable rozrusznika wyczyszczone psik psikiem. Szczotki jak nowe calosc wyczyszczona. Wiec gdzies przyczyna? Moze kostka stacyjki skoro problem palenia sporadycznie, ale dalej wystepuje?

*Co do licznika, usterka zdiagnozowana - uszkodzona przetwornica Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do odpalania, problem moze lezec w blokadzie od skrzyni, a dokladnie chodzi o czujnik polozenia dzwigni skrzyni, jesli nie jest na P lub N to nie odpalisz, i jesli nawet jest na P lub N ale ten czujnik tego nie odnotował to nie odpalisz, jak nie mozesz odpalic, spróbuj przełączyc dzwignie np na N i zobacz czy pomoze...ja u siebie tak mialem ze zle linka byla wyregulowana i jak dawalem na P to nie łapał czujnik i nie moglem odpalic, kiedys na trasie prawie pół auta rozebrałem, pozniej wsiadlem, puknałem dzwignie i odpalił... Very Happy
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group