www.asu.pl :: Zobacz temat - Okres wymiany oleju w skrzyni 41TE/AE
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Okres wymiany oleju w skrzyni 41TE/AE

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ivangel
*
*


Dołączył: Jun 17, 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 20:13    Temat postu: Okres wymiany oleju w skrzyni 41TE/AE Odpowiedz z cytatem

Szanowni Panowie (i Panie - jeśli są), naczytałem sie wiele waszych opinii na temat okresów wymiany oleju w w/w skrzyni biegów - a ponieważ są spore rozbieżności oraz wręcz niedorzecznie wręcz krótkie okresy - postanowiłem sprawdzić co na to "pisze" w service manual. Sprawdziłem w dwóch - dotyczących modeli od 2001 roku (voyager) oraz od 2003 roku - pomiedzy nimi nie ma różnic. Olej - to ATF +4. opisane są w nich dwa plany wymian wszystkich płynów i innych części eksploatacyjnych i jeżeli ktoś sobie życzy - mogę ją udostępnić - choć sam znalazłem ją na edonkey-u. Plan B - jako pierwszy - to plan gdzie samochód użytkowany jest w warunkach miejskich (tu jeszcze jedna uwaga: Panowie, od kiedy to w stanach jeździ się max 55 mil na godzine ?? kto Wam takich bzdur naopowiadał?? - to w kwestii "teorii" o tym ze skrzynie te są do takiej prędkości konstruowane - tam TYLKO na niektórych odcinkach są znaki że tu bedzie restrykcyjnie przestrzegane to ograniczenie. Norma - to 70 - 75mph - w trasach i przy ich temperaturach) a drugi plan, A - w trasach

Otóż w planie B - wymiana oleju i filtru jest przewidziana po przejechaniu 96 000 mil - czyli 154 000 km. w planie A - taka wymiana na przestrzeni 196 000 km nie jest przewidziana. Na tym się kończy plan - ale łatwo można go sobie obliczyć dalej. Warto może wspomnieć ze oleje syntetyczne - a taki jest ATF +4 - starzeją i zużywają się zdecydowanie wolniej od olei mineralnych - stąd zapewne takie okresy. Jeżeli ktoś ma wątpliwości - bardzo proszę samemu sobie to sprawdzić. jest dużo przydatnych rzeczy, są np: ilości potrzebne do wszystkich obiegów, silnika, skrzyni, jest podana ilość oleju potrzebna przy wymianie dynamicznej - która bardzo się różni od tej podawanej na tym forum.
bez żadnej złośliwości - ale myślę ze najgorsze są niesprawdzone wiadomości czy własne teorie, szczególnie te błędne - bo bardziej szkodzą niż pomagają - stąd mój post
Pozdrawiam[/img]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezdzilem w Stanach Merkury Sable, potem chevroletem Impala i serwis gwarancyjny wymienial mi co 60000 mil olej, wiec znowu mamy rozbieznosc,hehe
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ivangel
*
*


Dołączył: Jun 17, 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nawet - to nie co 30 000km! wyobrażacie sobie odkręcać miskę olejową w silniku co 30 000km?? Gdyby tak częste wymiany byly konieczne to i ich sposób byłby inny, inaczej montowany filtr - logiczne. Jestem ciekaw ile tak częstych wymian wytrzymuje "dekiel" skrzyni i gwint śrub...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ivangel ale po co ta dyskusja? Nie chcesz wymieniać oleju w swojej skrzyni to nie wymieniaj ale nie wmawiaj że wymiana oleju w ASB jest czym złym.
Ja sam osobiście wymieniam co 50tyś km.
Dodam że kiedyś też wyrażałem opinie że w ASB w ogóle nie wymienia się oleju aż do momentu kiedy mój Pontiac GP przy przebiegu 125tyś mil stanął z uszkodzoną skrzynią. Kiedy mechanik rozebrał skrzynię spytał się kiedy ostatni raz wymieniałem olej, ja mu na to że przecież w serwisówkach nic nie pisze o wymianie oleju w ASB więc nie wymieniałem a on na to że to największa głupota jaką mogłem zrobić i dlatego teraz ta skrzynia leży u niego na stole.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 11:48    Temat postu: Re: Okres wymiany oleju w skrzyni 41TE/AE Odpowiedz z cytatem

ivangel napisał:

bez żadnej złośliwości - ale myślę ze najgorsze są niesprawdzone wiadomości czy własne teorie, szczególnie te błędne - bo bardziej szkodzą niż pomagają - stąd mój post
Pozdrawiam[/img]



No właśnie ,mam serwisówkę chryslera do samochodów z roku 96-99
i tam wyrażnie pisze żę pierwsza wymiana oleju w ASB jest po 30 000 mil lub 24 miesiące ,a póżniej co 15 000 mil.
Postaram się zeskanować tą stronę i dołączyć do posta

Nie wiem skąd masz takie info ,bo po 200 000km niektóre skrzynie wymagają remontu.Może twoje plany (A i B) to plany remontu skrzyni Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od siebie dodam, prawda jest, ze oleje syntetyczne sa znacznie trwalsze jak oleje mineralne, a wrecz z czasem nie traca wcale swoich wlasciwosci, ale problem lezy nie w nim...problem w tym, ze elementy skrzyni sie zuzywaja i to jest normalne, to one brudzą olej ktory czysci filtr, ale ile wytrzyma taki filtr? kazdy kto widzial miske od skrzyni widział muł na dnie i wokoło magnesu, muł z czasem zapycha filtr i jesli nie wymienimy go na czas to kłopot gotowy...wiec tu wlasnie lezy problem...to nalezy filtr wymienic...a olej przy okazji....
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim autku zalecają tak:


_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co manual to co innego piszą Very Happy
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Nie Lip 05, 2009 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
I co manual to co innego piszą Very Happy


Tu masz rację Very Happy w innej sewisówce dotyczącej tej samej skrzyni znalazłem że wymiana jest co 60 000 mil lub jeśli auto jest eksploatowane jako taxi to wtedy co 30 000 mil Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group