www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z skrzynią ford windstar 97 3.0l
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z skrzynią ford windstar 97 3.0l

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 17:53    Temat postu: Problem z skrzynią ford windstar 97 3.0l Odpowiedz z cytatem

Witam jakies 2 tygodnie temu sprowadziłem windstara.Wszystko bylo ok ale po ruszeniu spod sklepu okazałosię że nie zmienia biegów i wydaje mi się że jedzie na dwójce.Nigdy nie miałem automata i nie wiem co to może być.Jak ostygnie silnik to wszystko powraca do normy.Wyczuwalne jest też szarpanie przy zmianie z pozycji P na inne biegi.Mam wielka prośbę jeśli ktoś miał podobny problem to niech powie co się stało.podjechałem dziś do serwisu wsiad mechanik za kierownicę przejechał 100 metrów i powiedział ,że w 6 tysiącach się zmieszcze.Myślę że chyba tak się nie da zdjagnozować awarii,nawet nie podłaczył komputera ,bo nie miał,a może to jakaś awaria elektryczna.ak ktoś może polecić jakis solidny serwis koło Warszawy to poproszę o namiary,oczywiście jak trzeba będzie pojechać gdzieś dalej, tęż to biorę pod uwagę.Dziękuje i czekam na jakieś podpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że jak to w fordzie to pada płyta sterownicza w skrzyni gubi gdzies ciśnienia co do kosztów 6 tyś zł to oszalał chyba bo taniej to skrzynie sie kupi najlepiej zaczekaj jak ktos poda sensowny serwis w okolicach i tam podjedziesz może równierz padł jakis solenoid w skrzyni sterowany elektronicznie polecam wtedy diagnoze komputerowa oraz test elementów wykonawczych skrzyni Pozdrh
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.usmotor.pl/main.htm polecam mój ojciec tam chyba robił skrzynie w dodge i poleca jeszcze serwis na łopuszańskiej , jest jeszcze jakis w Ząbkach ale tam nie był jeszcze
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w swojim mialem identyczne objawy ,kapitalny remont skrzyni z wymiana tzw.baniaka i kosztowalo mnie to z robocizna 5tys.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuje to jeden z lepszych serwisów ASB to www.automat.pl
ja niestety nie skorzystałem z ich oferty bo mieszkam dość daleko i zmuszony byłem oddać samochód w inne ręce. Miałem dość podobne objawy, skrzynia lepiej pracowała jak była zimna, szarpania itd. Dziś już została rozebrana i dowiedziałem się że dość dużo częsci w środku jest wypalonych i muszą zostać wymienione. Jutro jade do warsztatu zobaczyc na własne oczy i zdecydować co dalej.
Samochód dopiero co sprowadziłeś z USA?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś byłem u mechaniorów od asb wsiad jeden za kierownicę przejechał może ze 100 metrów ipowiedział że w 6 tysiącach się zmieszcze + vat,polecił też swojego kolegę że zrobi mi to taniej w swojej warsztacinie pod wawą.Myślę że tak sie diagnozy nie stawia.W piątek jadę na komputer na ulicę Farbiarską 24(może ktoś ma opinie o tym serwisie)
Obiawy mam teraz takie:
1.Po odpaleniu zimnego silnika wszystkie kontrolki gasną prawidlowo ,auto zmienia biegi ok no może troszkę szarpie między 1 a 2
2.Po przejechaniu około 7 kilometrów jak sie nagrzeje włancza się tryb awaryjny -auto jedzie cały czas na biegu 2 i nie zmieniana inne.
3.Nie zaczyna migać overdrive co by oznaczało prawdopodobnie małe ciśnienie oleju.
Jednak myślę że ciśnienie ma wpływ na mój przypadek bo ciepły silnik oznacza żadszy olej(a za tym idzie mniejsze ciśnienie )
Trochę jednak nie mogę zrozumieć faktu że stało się to nagle po wyjściu z zakupów.Cały czas mam nadzieję że to tylko jakaś częśc która można wymienić bez rozbierania skrzyni. Ale pomału rozgladam się już za skrzynią.Jak coś będe wiedział dalej to napiszę.Bardzo liczę na waszą pomoc, każda wskazówka i rada będzie bardzo cenna.Pozdrawiam i do usłyszenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj raz jak napiszesz że ktoś wsiadł do twoejgo samochodu i przejechał się 100m to wystarczy.

Z objawów jakie podałeś szykuj się na regeneracje skrzyni, w poprzednim moim poście podałem ci sprawdzony warsztat w Nadarzynie
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
laser
*
*


Dołączył: Jan 22, 2005
Posty: 95
Skąd: jablonna k/w-wy

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za taka kaske mozna naprawic dwie skrzynki.
spróbuj jeszcze na ul. bakalarskiej przy gieldzie kwiatowej. gosc nazywa sie mariusz głodny. jest dobry w skrzyniach. podejrzewam, ze najlepszy. ostatnio robilem u niego kilka skrzyn do TS 3,8. daje gwarancje. powiedz, ze od leszka tumiela. jak bedziesz miał problemy, to dzwon. nr tel do mnie 504 037 444
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zyzo
*
*


Dołączył: Feb 01, 2005
Posty: 137
Skąd: Stolyca

PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 8:47    Temat postu: re: skrzynie Odpowiedz z cytatem

mozna podjechac do Samko na ul.Spokojną(przy Powązkach) i poprosic o diagnoze(za darmo), robia nie od wczoraj, porzadnie, daja gwarancje 6 miesiecy. Robiłem tam pełną regeneracje łącznie z wymianą konwertora, jezdze 3-ci rok, jest OK. Na pewno nie sa najdrożsi. O Nadarzynie-Olczak (ew.Bukówce) slychac rozne opinie,jednak wiekszosc negatywnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
matlas
*
*


Dołączył: Apr 01, 2005
Posty: 23
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Nie radzę Ci korzystac z serwisu AUTOSERVICE OLCZAK obecnie EDMAR w Nadarzynie, no chyba że chcesz wydać kupę kasy i dalej jexdzić z zepsuta skrzynią.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 02, 2005 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Po wstepnych rozeznaniach wynika że naprawa skrzyni będzie nieunikniona.Jestem więc na etapie szukania serwisu któremu zostawię samochód do naprawy.Słyszałem że Spokojna jest niezła ale dość droga.Mam na uwadzę jeszcze 3 serwisy,jeden w Jankach(nie znam nazwy),drugi GRAND AUTOSERWIS na Wolińskiej przy Łodygowej ,i trzeci na Modlińskiej za kanałem żerańskim przy mac donalds MUSTANG SERWIS.Ceny maja dość konkurencyjne i nie chcąod razu wyciągać skrzyni i całej remontować tylko powalczyć na samochodzie.Jak znacie jakieś opinie o tych serwisach to napiszcie mi,o innych też bardzo chętnie poczytam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Lis 02, 2005 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopaki podeszli całkiem normalnie do sprawy bo płyte sterujaca da rade zdjac bez wyciagania skrzyni a to najczestsza usterka w fordach poprostu sie wykrzywia od temperatury i zaworki przestaja pracowac albo sie rozszczelni i tez jest lipa wydaje mi sie z trafiles na znajacych temat nieco lepiej niz pozostali Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 02, 2005 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy taką powykrzywiana płytę sie regeneruje czy trzeba kupić nową?.Obiło mi sie o uszy że śą "bajpasy"ktorymi można uratowac płyte.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Lis 02, 2005 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już wszystko zalezy od znajomości tematu przez osobę to naprawiającą ja nie umię ci odpowiedzieć nie widząc usterki na własne oczy(płyty) zresztą to co piszę to tylko teoria a wszystko wychodzi w praniu jedynie staram sie ci pomóc nie dac się naciągnąć na kapitalny remont jeżeli da sie w inny sposób i uszkodzenie nie jest poważne Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jeszcze dla pewności wymieniłem olej i filtr.W misce nie było "opiłków ani części" i nadal po nagrzaniu przechodzi w stan serwisowy.teraz zrobie badanie komputerem.Mam pytanie czy w tym modelu co mam skrzynia jest sterowana komputerem i czy podczas jazdy można nim diagnozować pracę skrzyni.Czy wciskaja mi kit i naciągaja na kolejne koszta.Gość z serwisu twierdzi że mają komputer oryginalny jak w serwisach fordowskich w stanach,mówił nazwę "rotunda czy rondo"nie pamiętam dokładnie ale nie "kts".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zawsze wyjdzie co jest w skrzyni na komputerze diagnostycznym bo na kazdej sekcji i kamer w skrzyni nie ma jedynym namacalnym dowodem uszkodzen jest demontaz skrzyni a komputer troche naprowadzi ale stawiam na Płyte sterujaca w skrzyni Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 15:25    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Plyta lub elektronika. Musisz podlaczyc do pozadnego komputera.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po podłączeniu do komputera stwierdzili że jest za duże ciśnienie i coś sie dzieje z "pozycionerem"na poczatek chcą to wymienić i powiedzieli że powinno być dobrze.Jak nie pomoże to mają sie dobrać do "selenoid valve"Mam pytanko czy ten pozycioner to jest jakis moduł elektroniczny który odpowiada za zmianę biegów czy styki żeby nie odpalić auta na innym położeniu niż P i do świateł cofania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dzięki wymianie pozycionera skrzynia zaczeła zmieniać biegi Laughing ,ale nadal szarpie przy zmianię 1-2 i2-3 i jak sie zapina D.Podobno dzieje sie to przez duże ciśnienie powinno być 15 psi a jest około 30 psi.Będą wymieniać selenoid i jakieś tam baypasy.Odebrałem samochód w piątek i dziś niestety (poniedziałek) samochód wrócił na warsztat na lawecie Sad . Na tyle skrzyni jest taki okrągły wystający dekielek a pod nim taki sprężynowy zawór i ta spręzyna rozwaliła dekielek i zaczoł pryskać olej.Jutro mają być częsci,jak zrobia dobrze i nie drogo to będe polecał wszystkim serwis ,bo wydają sie być w porzadku i walczą z ta skrzynią a nie odrazu remontują.Pozdrawiam do usłyszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group