www.asu.pl :: Zobacz temat - skrzynia biegów windstar 3.8 95rok
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

skrzynia biegów windstar 3.8 95rok

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
guzdekpl
*
*


Dołączył: May 27, 2009
Posty: 1

PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 10:05    Temat postu: skrzynia biegów windstar 3.8 95rok Odpowiedz z cytatem

Witam. Posiadam windstara z 95 roku 3.8 zwykła instalacja gazowa. Mam problem ze skrzynią. Mianowicie auto w trasie nic nie szarpie tylko przeciąga dłużej na 3 biegu. Natomiast po mieście szarpi mocno. Co może być nie tak auto zakupiłem niedawno. Zaczyna szarpać jak się nagrzeje zauważyłem. Olej wygląda na niedawno wymieniany brązowy . Oczywiście świeci sie kontrolka OD. Aha tak po za tym wsteczny itd. wszystko wchodzi tylko jest szarpanie i przeciaga na 3 biegu. A może mozna jakoś wyregulować skrzynie czy coś ? Z góry dziekuje za odp. I Pozdrawiam wszystkich użytkowników !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ivon
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 19
Skąd: DolnoÅ�lÄ�skie/Bystrzyca KÅ�odzka

PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 17:56    Temat postu: Re: skrzynia biegów windstar 3.8 95rok Odpowiedz z cytatem

guzdekpl napisał:
Witam. Posiadam windstara z 95 roku 3.8 zwykła instalacja gazowa. Mam problem ze skrzynią. Mianowicie auto w trasie nic nie szarpie tylko przeciąga dłużej na 3 biegu. Natomiast po mieście szarpi mocno. Co może być nie tak auto zakupiłem niedawno. Zaczyna szarpać jak się nagrzeje zauważyłem. Olej wygląda na niedawno wymieniany brązowy . Oczywiście świeci sie kontrolka OD. Aha tak po za tym wsteczny itd. wszystko wchodzi tylko jest szarpanie i przeciaga na 3 biegu. A może mozna jakoś wyregulować skrzynie czy coś ? Z góry dziekuje za odp. I Pozdrawiam wszystkich użytkowników !

Witam ,miałam takie właśnie autko:)ale sprzedałam w tamtym roku identyczne paramatry,zielony ciemny.Jeśli chodzi o skrzynię nie było takich problemów, over drive też świeciło,skrzynie była ok, ale nie działał kick down,czyli przyspieszenie z jednoczesną redukcją biegu.przypominam sobie że wymieniła olej i filtr jak tylko go kupiłam ,jeżdziłam rok nim i było ok,pilnowałam stanu ale nie ubywało więc dałam spokój.Jeśli chodzi o szarpanie myśłę że można by się pobawić w cos takiego...napewno wymienic olej w serwisie i filtr, to niewielki koszt filtr ok 40 zł i olej zależy ile wejdzie 24 zł/l,i ma być przezroczysty na miarce lekko różowaty a nie brązowy!ale najpierw trzeba odczytać błędy skrzyni,czyli komputer,jesli tak nie wykaże kodu błędu to znaczy że jest ok, a tylko przegląd mechaniczny i wymiany wystarczą, można wypiąć klemę od akumulatora na dłużej, tak czasem robiłam i komputer się resetował ,ale radzę najpierw udać sie do serwisu który ma właśnie wtyczkę z programem pod winniego:)może na cos przydadzą sie panu inf od kobiety lubiącej amerykańce odkąd wylazła z pieluch,hihihi:)),pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:05    Temat postu: Re: skrzynia biegów windstar 3.8 95rok Odpowiedz z cytatem

Ivon napisał:
...ma być przezroczysty na miarce lekko różowaty a nie brązowy...


Dokładnie. Olej ma być różowy, malinowy, czerwony, buraczkowy, a nawet bordowy ale nie brązowy.

guzdekpl napisał:
...Oczywiście świeci sie kontrolka OD...


Kontrolka OD świeci jak OD jest wyłączone. W przypadku błędów skrzyni powinna migać. Chyba, że się mylę.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group