www.asu.pl :: Zobacz temat - Zamordowana? Pomóżcie...
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zamordowana? Pomóżcie...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Cesar
*
*


Dołączył: May 12, 2009
Posty: 5
Skąd: Stolica Zdolnego Śląska

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 0:04    Temat postu: Zamordowana? Pomóżcie... Odpowiedz z cytatem

Witam od ponad miesiaca jestem posiadaczem Chryslera/Dodga Caravana 3.0 Aut. Mój problem jest taki iż własciwie poza wymiana akumulatora samochód nie wymagał wkłądu finansowego teraz pojawił sie dla mnie nie zrozumiały problem gdyż jest to mój pierwszy automat.
Problem polega na tym iż dzisiaj gdy chciałem zaparkowac auto nie mogłem przesunać dzwigni biegów z D na P udało mi się przesunąć na położenie 1 i dalej nic, przez to nie mogłem wyłączyć silnika, więc spróbowałem 'fizycznie' przesunąć wajche na położenie D i wyłączyć silnik i tu pojawił się problem.
Po przekręceniu kluczyka zapalają sie kontrolki takie jak zawsze, ale nie stety silnik nie zapala jakby wogóle aparat zapłonowy nie cykał czy rozrusznik nie kręcił a dzwignia od biegow swobodnie i bez zadnch oporow porusza sie w dowolnym kierunku jakby sie jakas linka urwala czy cos. Przepraszam za lakoniczny jezyk ale to tak moimi slowami. Ktoś wie co to moze byc i ile moze kosztowac naprawa? Pozdrawiam Cesar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobacz czy na skrzymio nie urwała sie linka i czy wajcha teraz lekko chodzi ?
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cesar
*
*


Dołączył: May 12, 2009
Posty: 5
Skąd: Stolica Zdolnego Śląska

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz aż tak sie na mechanice nie znam wajha lata lużno i jedyny element jaki zaobserwowalem luzny tak golym okiem pod maska to jak przy silniku jest to mocowanie linek od pedału przyspieszania (mam dwie takie linki) to od nich odchodzi jeszcze taka dźwigienka w dół właśnie chyba do skrzyni i jest przykręcana tam na śrube jakaś ja mam to lużne i moge normalnie śćiągnąć a tamten element na skrzyni jest tak jakby zapieczony czy cos... nie wiem jak to opisac... w każdym bądź razie pedał gazu mam taki strasznie miękki... nie wiem jakie te sprawy mają ze sobą związki ale takie są moje odczucia. Czy ta usterka skrzyni może mieć jakiś skutek w tym że nie działa mi zapłon w aucie? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cesar napisał:
Czy ta usterka skrzyni może mieć jakiś skutek w tym że nie działa mi zapłon w aucie? Pozdrawiam


Jeżeli skrzynia nie jest ustawiona na "P" lub "N" to autka nie odpalisz, masz odcięty zapłon. Tak jest we wszystkich automatach

Pozdrawiam
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cesar napisał:
?

Jaki rocznik masz autka i domyślam się że jest to trójka skrzynia?
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ArtoArto napisał:

Jeżeli skrzynia nie jest ustawiona na "P" lub "N" to autka nie odpalisz, masz odcięty zapłon. Tak jest we wszystkich automatach

Zapłon to może za dużo powiedziane,przy trójkach skrzyniach raczej mechanicznie nie można stacyjki na zapłon włączyć a w czwórkach to odcina zasilanie na cewkę stycznika w rozruszniku.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cesar
*
*


Dołączył: May 12, 2009
Posty: 5
Skąd: Stolica Zdolnego Śląska

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po konsultacjach telefonicznych z asu dowiedzialem się że można jakoś recznie próbować przełączyć skrzynie w tryb P niestety mi sie dzis nie udało i auto dalej stoi uziemione, dlatego może ktoś z Wro by spróbował bo asu nie ma chwilowo czasu. Skrzynia jest 3 biegowa auto jest z 1992 roku 3.0 + LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To masz wszystko o tej skrzyni
http://benon.fotosik.pl/albumy/278024.html
Powodzenia.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...nie wiem jak w twoim aucie(ja mam winiego) ale jak mnie się linka urwała to sobie biegi "ręcznie"kluczem płaskim przerzucałem i odpalałam bez problemu tzn.: odłącz linę ok skrzyni,kluczem płaskim przekręć pozycjoner do skrajnych punktów(czytaj lewo lub prawo-jak nie wiesz gdzie jest"P") i jeden napewno ze skrajnych punktów jest"P" potem jak jest z elektryką wszystko OK to musi już odpalić,no a resztę "pozycji"musisz policzyć po "ząbeczu" w drugą stronę i będziesz miał resztę(tzn:"R,N,D itd...) Idea Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Exclamation Exclamation Exclamation Idea ....aaaa i najważniesze!!!! rób to w dwie osoby!!! bo cię własny sprzęt przejedzie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orzech napisał:
Exclamation Exclamation Exclamation Idea ....aaaa i najważniesze!!!! rób to w dwie osoby!!! bo cię własny sprzęt przejedzie Wink


Jeszcze zostaje hamulec postojowy - "ręczny" Razz
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group