www.asu.pl :: Zobacz temat - Szarpanie na wstecznym - Dodge Caravan 94 r, 2,5 l
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szarpanie na wstecznym - Dodge Caravan 94 r, 2,5 l

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Rob
*
*


Dołączył: Oct 10, 2005
Posty: 22
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lis 03, 2005 23:45    Temat postu: Szarpanie na wstecznym - Dodge Caravan 94 r, 2,5 l Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Posiadam od niedawna Dodge Caravan 94r 2,5l. Wszystkie biegi do przodu wchodzą idealnie, skrzynia ciągnie i nic się nie ślizga. Natomiast jak wrzucam wsteczny czuć wyraźne szarpnięcie (nie jest duże na zimnym silniku ale jak sie rozgrzeje to już mocno wyczuwalne). Mieszkam w Szczecinie, pojechałem do jednego mecha, pozmieniał biegi i stwierdził, że trzeba robić skrzynie- koszt 1500 zł + cena części. Pojechałem do drugiego, ten się chociaż autem przejechał i powiedział, że coś spróbuje mi wyregulowć za ok 450 zł - już nie powtórze co ale jak sie nie uda to trzeba naprawiać za 1800 zł + cena części. Horror!!! Zastanawiam sie co z tym fantem zrobic jeżdzic - nie jeżdzić, naprawiać teraz a moze póżniej, gdzie naprawiać??? Czy ceny zaproponowane przez tych "Panów" to nie zdzierstwo? Już mi chodzi po głowie wyjazd do asu. Może coś poradzicie? Idea Idea Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie szarpnięcie lekkie powinno być jak zapina skrzynia biegi napisz czy testowałeś to na równej nawierzchni czy z górki ?? Jezeli na równej i olej masz czysty oraz wymieniany w porę czyli co max 30 tys km to nie bardzo bym sie lekkim szarpnięciem martwil szczegolnie ze bieg wsteczny jest najmniej uzywanym biegiem i zreguly tarczki i inne elementy tylko od tego biegu są długo jak nowe popobuj pojezdzic na jakims placu na wstecznym troche wiecej moze cos sie pouklada skoro skrzynia pracuje poprawnie na pozostalych biegach to nie robl bym paniki pozatym wolne obroty silnika nie moga byc wieksze niz 700-850 obr/min bo szarpniecie bedzie mocne biegi wrzuca sie dopiero po calkowitym zatrzymaniu auta i spokojnie przy przechodzeniu z biegu w przod na wsteczny bez gwaltownego skoku dzwignia jak dalej bedziesz mial jakies watpliwosci to zadzwon do asu po szersze info Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Rob
*
*


Dołączył: Oct 10, 2005
Posty: 22
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem nowym użytkownikiem tego auta więc nie wiem czy olej był regularnie zmieniany co 30 000 km. Ale sadząc po stanie auta ktoś dbał o nie mocno. Jak kupiłem to auto to na dzień dobry odlałem ze skrzyni chyba z 0,5 l oleju- tak było przelane. A szarpnięcie przy wrzucaniu wstecznego nie nazwałbym lekkim tylko mocnym. Myślałem żeby zmienić olej ale mech powiedział, że to i tak nie pomoże. Też mnie to bardzo dziwi Idea , że biegi najczęściej używane pracują idealnie a ten którego używa się sporadycznie ma taki defekt. Dzięki za dobre rady. Pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie łam się wymień filtr i olej jak bedziesz zmieniał to przyjzyj się jaki ma kolor i zapach no i pamietaj ze olej sprawdza sie na pracujacym silniku najlepiej zimnym poprzedzajac to przelaczeniem po wszystkich biegach po czym na N i wtedy bagnet w gore i ma byc stan odpowiedni po rozgrzaniu ma byc na wyzszej podzialce po przejechaniu okolo 10-20km Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Rob
*
*


Dołączył: Oct 10, 2005
Posty: 22
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lis 07, 2005 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciągle sie przyglądam temu mojemu wstecznemu i zauważyłem ,że jak go wrzucę to nie dość, że szarpie Mad to jeszcze na budę przenoszą się wibracje. I jak jest zimny i wrzucę ten wsteczny to sie trochę ślizga. Mad
_________________
Chrysler Voyager 3,3 LE 94r Zagazowany Wypas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 15:33    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Zanim zrobisz skrzynie sprawdz poduszki silnika. Moze one powoduja szarpniecie przy wstecznym.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group