www.asu.pl :: Zobacz temat - BIOETANOL E85 ???
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

BIOETANOL E85 ???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 15:47    Temat postu: BIOETANOL E85 ??? Odpowiedz z cytatem

Na stronie Onet.pl przeczytałem że w tym roku wchodzi w Polsce do sprzedazy paliwo Bioetanol E85 i to cenie o 1 zl mniejszej od ceny normalnej Pb95. Na klapce od wlewu w moim malutkim Dodge Grand Caravan jest napisane dokladnie Bioethanol E85 oczywiście info o Bezolowiowej tez tam jest - zastanawiam się czy będę mógł tankować właśnie to paliwko - niby nazwy te zame, ale w dalszym tekście piszę że auta na bioetanol maja jakiś specjalny system zasilania o nazwie "Flexifuel". Question Question Question Question

Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
macco
*
*


Dołączył: Feb 13, 2009
Posty: 16
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez sie nad tym, zastanawialem. Słyszlem o tym juz w zeszłym roku zanim postanowilem załozyc LPG. Jest duzo niejasnosci w tym temacie niby liczba oktanów sie zgadza ale jeszcze jest wazny procentowy skład tej mieszanki. Ja w instrukcji mam podane takie dane 10%etanol i 90% benzynki...dot. Dodge Caravan II 3.0L
a tu ciekawy link na tem temat
http://www.wnp.pl/artykuly/etanol-w-zbiornikach-aut-doswiadczenia-usa,4617.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra tylko z czego będą w Polsce robić Bioetanol - z ziemniaków ???? Laughing Oby nie bylo tak jak z ONBio na Orlenach - tego świństwa do swojego auta (gdyby było napędzane na ON) nie zatankowałbym nawet za darmo, no chyba że przed remontem kapitalnym aby goprzyspieszyć Laughing Laughing Laughing Coś o tym wiem ...


Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
macco
*
*


Dołączył: Feb 13, 2009
Posty: 16
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wyczytałem to z rzepaku jak szwedzi...ale szoku doznałem czytajac ten artykuł
http://motoryzacja.wnp.pl/resort-gospodarki-postawi-na-bioetanol,45965_1_0_0.html
Wniosek dlaczego sie go wprowadza :
bo unia kazała a my sie ociągamy i zamało go dolewamy....wiec wywalimy bioetanol z 80% zawartosci etanolu...a na potwierdzeniem tej tezy jest wypowiedz szpenia z Orlenu " Na razie nie szykujemy się do sprzedaży E85, bo nie ma norm jakościowych dla takiego biopaliwa - mówi z kolei rzecznik PKN Orlen Dawid Piekarz" a lotos juz stwierdzil ze sie nie oplaca, pewnie cos w tym jest bo w tym kraju nic sie nie oplaca i do ME w 2012 jako jedyni pewnie tez dolozymy..
Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja powiem tyle :
- na biodieslu przejezdzilem paredziesiat kkm i nic nigdy sie nie dzialo, jezdzilo normalnie, kopcilo normalnie, jedynie silnik pracowal jakby miekcej ale to moje subiektywne odczucia.
- co do E85 i innych tego typu paliw to niewiem czy wiecie czy nie ale juz pare lat temu w Oswiecimiu wybudowano instalacje do produkcji paliw cieklych z wegla kamiennego, instalacje wybudowano i sie okazalo ze jednak nie zostanie uruchomiona bo..sie nie oplaca! na calym swiecie sie oplaca (dokladnie nie pamietam ale koszt 1litra to ok.2/3 ceny standardowego paliwa) z wegla robic benzyne tylko na slasku gdzie spimy na weglu sie tego nie oplaca Smile inna sprawa jest to ze uniezalezniolo by nas to w znacznym stopnu od Rosji.. parodia poprostu Smile wg mnie ktos poprostu trzyma swoja lape na calym importowanym z ZSRR paliwie i DLATEGO tutaj zadne zmiany nie beda oplacalne NIGDY!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Lut 23, 2009 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcyś
Oczywiście Tobie i Twojemu pojazdowi życzę jak najlepiej ale powiem Ci tyle że 11 lat pracowalem w serwisie pewnego wielkiego polskiego koncernu paliwowego (wiadomo jakiego) - i powiem Ci tylko tyle że paliwo Biodiesel tak na prawdę nie jest dopuszczone do obrotu, co to znaczy - ni mniej ni więcej tyle że Urząd Miar nie zlegalizuje dystrybutorów na ONBio i wszystkie dystrybutory lejące OnBio nie posiadaja legalizacji Urzędu Miar, a jedynie posiadają urzędowe świadectwo kontroli dawkowania - to tyle o urzędach.
Pierwszym efektem biodiesl'a w pracy dystrybutorów bylo to że paliwo to porozpuszczało wszystkie uszczelki i serwis musiał wymieniać na inne - oczywiście wcześniej w miejscu biodiesl'a pracowała Pb98 ktora jest silnie rozpuszcająca, a biodiesel jednak był lepszy - jak myślisz co będzie z uszczelnieniami w Twoim aucie ... Shocked Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E85 pali okolo 30% wiecej jak pb, wiec koszta podobne...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 3:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ta ekologia ... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym większym zużyciem to fakt.
Jak jechałem do Monachium szwagra paskiem to pierwszym razem wlaliśmy zwykły ON, a następnym razem ON-Verva Shocked na Orlenie.Za pierwszym razem na miejsce dojechaliśmy na "oparach" a kiedy wlaliśmy ON-Verva dojechaliśmy na miejsce i kawał Shocked Confused drogi z powrotem.
Nie wspomnę o "giermańskim" ON.
W każdym bądź razie od tamtej pory, ja do swojego leję tylko PB-98 Verva.
Kupię drożej, ale więcej przejeżdżam więc koszty podobne do PB-95 a żywotność silnika...
Szkoda tylko, że nie ma LPG-Verva Wink

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ON BIO to estry metylowe wyższych kwasów tłuszczowych z oleju rzepakowego a E85 tylko w wersji chyba do benzynynowych gdyz
biopaliwo E85 będzie zawierać 70-85 proc. bioetanolu i 15-30 proc. benzyny.


Logo uzywane w stanach... Wink
powiem wam, ze oddzialuje na mnie pozytywnie, zwlaszcza te chmurki wewnątrz... Wink
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A reasumując... Wink (ot trudne słowo Very Happy )

Czy ktoś wlewał E85 do swojego autka np. w Niemczech lub Skandynawi? Szykuje mi się sporo jazdy po sąsiednich drogach i jestem żywotnie zainteresowany Smile
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze nalezaloby zaczac temat, ze paliwo w Stanach ma mniejsza liczbe oktanow niz w Europie, wiec mysle ze nie zaszkodzi, o co do 98 Verva, to tez jestem zwolennikiem - no ale ze 2-3 razy w roku jestem w Polsce, w Belgii leje 95 i jest duzo lepsza niz w Pl. Kiedys wjechalem do Polski autem ktore nigdy nie bylo w Polsce, zatankowalem i zgaslo chwile po odjechaniu od dystybutora i dlugo trwalo zanim zaczelo normalnie chodzic. Myslalem ze to przypadek, ale z kolejny autem mialem tak samo. Stacja tez byla ta sama...
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert_Belgia napisał:
... w Belgii leje 95 i jest duzo lepsza niz w Pl. Kiedys wjechalem do Polski autem ktore nigdy nie bylo w Polsce, zatankowalem i zgaslo chwile po odjechaniu od dystybutora i dlugo trwalo zanim zaczelo normalnie chodzic. ...


Niestety smutna rzeczywistość Sad
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group