www.asu.pl :: Zobacz temat - przeróbka świateł
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przeróbka świateł

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 17:15    Temat postu: przeróbka świateł Odpowiedz z cytatem

Jak to jest z przeróbką świateł w amerykańcach? Byłem w jednym komisie i gość powiedział że przeróbka w Town&Country to około 300pln. Na moje wielce zdziwioną minę powiedział, że przerabia się tylko żarówki w tylnych kloszach zostawiając same klosze tak jak były. Faktycznie da się przerobić tak by zostawić oryginalne klosze?
PS> Oczywiście podał typową ściemę że na przednie już przestali zwracać uwagę i mogę jeździć na amerykańskich.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli z tylu masz symetryczne,podwojne swiatlo cofania to da sie to przerobic na 2 sposoby;
1.w cofania laduja migacze(pomaranczowe zarowki),a pod zdezakiem cofania i przeciwmgielne(zakladam,ze go nie masz)
2.jak wyzej tylko,ze cofania i przeciwmgielne sa wciskane jako dodatkowe zarowki do istniejacych juz kloszy.
A co do kosztow w wysokosci 300zl jesli chodzi o przerobke tylu to jak dla mnie za duzo,no ale ja bylbym wstanie sobie to sam przerobic.
Odnosnie przednich,to nie zwracaja uwagi do pierwszej kontroli upierdliwego psa.Sposobow przerobki jest kilka,np.szlifowanie powierzchni szkiel i wsadzenie z innego soczewek,mam tak w chevym i soczewki z audi 80 B4,drugi sposob do wsadzic europejskie co w przypadku twojego modelu nie jest zadnym utrudnieniem,ewentualnie chodzi o koszty.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 6:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy możesz wiecej napisać o montażu tych soczewek ?
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 5:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla montazu soczewek wymagane jest gladkie szklo przed,wiec wszystkie naciecia w tradycyjnym reflektorze sa do usuniecia.Jesli masz klosze z poliweglanow nie ma z tym problemow,zajmuja sie tym profesjonalne firmy,ale przy szklanych moze sie to nie udac.W twoim wypadku(mam na mysli samochod jaki posiadasz) o wiele taniej wyjdzie zakup europejskich reflektorow,takie przerobki o jakich pisalem oplaca sie robic do modeli nie wystepujacych oficjalnie na europejskim rynku.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Sie 13, 2008 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś się orientuje, czy istnieją światła Euro do Dodge Intrepid '99 rok?
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mam pytanie jak mozna przerobic swiatlo czerwone kierunku na zołte jedyny sposob to ciecie leflektorow i wstawianie innych plastikow
Bo do mojego nie ma swiatel na europe
_________________
Buick lesabre limited rok 2000 poj. 3.8l bubuss@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio będąc na podhalu jechałem za Murano z polskimi blachami z pieknymi czerwonymi kierunkami. I tak się zastanawiałem co robia policjancji jadący za takim Murano? Dodam że samochód ten nie był na małopolskich blachcach.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jechałem za Lincolnem tył świecił na czerwony jak radziecki sztandar.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz bardziej patrzą na przekraczanie prędkości i oktanów we krwi niż na światełka tyle tego powychodziło że chyba sami się pogubili i odpuszczaja,chyba że ktoś chce być mądrzejszy to zapłaci albo dowód zabiorą Laughing
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy ktoś się orientuje, czy istnieją światła Euro do Dodge Intrepid '99 rok?

Te model nie były produkowane w europie wiec nie ma bo po co jak to amerykan.
Lincoln ma diody czerwone dla niektórych to wyższa technologi i nie przerabiają.

Soczewka nie rozwiązuje problemu z lampami, dalej będą amerykańskie i normalnie na przeglądzie nie przejdą, problem ze światłem padającym na wprost a nie na boki jak w europie. Poza tym "długie" powinny być oddzielone.
Wiec dla mnie to tylko przeróbka żeby lepiej drogę widać.

Jeśli chodzi o tylne to alternatywnie można wsadzić w czerwone lampy żółte żarówki diodowe LED (min 20diód) dioda zawsze będzie świecić swoim kolorem. Ale zależy do jakiego auta to trzeba odciąć pozycyjne bo np w chryslerach są dwu włókonowe
Sprawdzone.

Lincoln ma diody czerwone dla niektórych to wyższa technologi i nie przerabiają. Ja bym to zrobił bez problemu.
Jakby ktoś miał problem mogę pomóc przerobić !
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Janusz1213
*
*


Dołączył: Sep 08, 2008
Posty: 32
Skąd: GDAŃSK

PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ja dopiero yakupiem chrzslera t/c rocznik 2002 i tez mam taki dylemat z lampami z tylu jak samemu przerobic Sad

pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz1213 napisał:
witam ja dopiero yakupiem chrzslera t/c rocznik 2002 i tez mam taki dylemat z lampami z tylu jak samemu przerobic Sad

pozdr


jest opis na forum, jak bedziesz miał problemy to pisz na PW
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
10bz
*
*


Dołączył: Oct 20, 2008
Posty: 20
Skąd: GĂłry Kaczawskie

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 20:34    Temat postu: Znowu te światła Odpowiedz z cytatem

Wreszcie mam swojego wymarzonego Town &Country 2004 3,3 . Był już zarejestrowany w naszym pięknym kraju przez sprzedającego i oczywiście ma światła tak jak stał w USA. Wiadomo jak jest. Światła są piękne ale pewnie do czasu jak się nimi drogówka nie będzie interesować. Staram się szukać na forum konkretnego opisu jak sobie poradzić ze światłami akurat w tym modelu ale jakoś nie mogę trafić ( starość czy co? Laughing ). Może ktoś podać linka albo to jakoś opisać ( gdyby były jeszcze jakieś rysunki lub foto - klękam z szacunkiem)

Pozdrowienia - 10bz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
10bz
*
*


Dołączył: Oct 20, 2008
Posty: 20
Skąd: GĂłry Kaczawskie

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 20:34    Temat postu: Znowu te światła Odpowiedz z cytatem

Wreszcie mam swojego wymarzonego Town &Country 2004 3,3 . Był już zarejestrowany w naszym pięknym kraju przez sprzedającego i oczywiście ma światła tak jak stał w USA. Wiadomo jak jest. Światła są piękne ale pewnie do czasu jak się nimi drogówka nie będzie interesować. Staram się szukać na forum konkretnego opisu jak sobie poradzić ze światłami akurat w tym modelu ale jakoś nie mogę trafić ( starość czy co? ). Może ktoś podać linka albo to jakoś opisać ( gdyby były jeszcze jakieś rysunki lub foto - klękam z szacunkiem)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie ile można opisywać jeśli ktoś czy coś ma się przyczepić to i tak się przyczepi ,według mnie to zależy ode mnie, gustu.Lubię oświetlenie zewnętrzne w wersji US i tak jeżdzę od ponad trzech lat ,dostałem mandaty ale tylko za przekroczenie prędkości.Pech tym co mają po....pie w stacjach diagnostycznych.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie ile można opisywać jeśli ktoś czy coś ma się przyczepić to i tak się przyczepi ,według mnie to zależy ode mnie, gustu.Lubię oświetlenie zewnętrzne w wersji US i tak jeżdzę od ponad trzech lat ,dostałem mandaty ale tylko za przekroczenie prędkości.Pech tym co mają po....pie w stacjach diagnostycznych.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
10bz
*
*


Dołączył: Oct 20, 2008
Posty: 20
Skąd: GĂłry Kaczawskie

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lift , ja też mam słabość do tego oświetlenia i nie wiem kto wymyślił , że potrzeba zmieniać światła. Kolejne lobby wyciągające kasę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kubas
*
*


Dołączył: Jul 14, 2008
Posty: 101
Skąd: Mosina

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie to nie lobby ale względy bezpieczeństwa...no chyba że to takie bezpieczne lobby Smile
ale czy faktyczniej nie jest bezpieczniej jechać z doświetlonym poboczem jak to jest w lampkach europejskich ?
rozumiem że ktoś kupuje amerykana i nie chce go zmieniać ... ale mieszkamy w Europie i obowiązują nas nasze a nie hamerykańskie przepisy i standardy ... więc powiem szczerze (bez obrazy) że nie bardzo rozumiem to narzekanie

a co do diagnostów....ten który puszcza autko z amerykańskimi światłami to albo sam jest ślepy albo dostał w łapę - innej opcji nie ma - i jak dla mnie powinno być tak, że jak patrol policji ścignie autko z amerykańskimi światełkami i ważnym przeglądem, to automatycznie powinni się interesować daną stacją diagnostyczną która przepuściła taki pojazd
_________________
kubas...
Ford Windstar 97, 3.0 V6,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubas, w sumie się z tobą zgadzam, ale np w moim aucie nie ma ŻADNEJ możliwości przerobienia świateł na europejskie normy - po prostu nie wyprodukowano nigdy odpowiednich reflektorów - ergo, w ogóle nie powinni byli rejestrować tego auta po przywiezieniu. Zarejestrowali, stąd wniosek, że mogę jeździć.
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
kubas
*
*


Dołączył: Jul 14, 2008
Posty: 101
Skąd: Mosina

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz to i jak się z Tobą zgadzam ... jak zarejesrowali po przywiezieniu to jak dla mnie mogli by cię cmoknąć ....
miałem podobnie - sprowadziłem mondeo z lpg z Belgii - przy zerowym przeglądzie ominęli legalizację butli - przy kolejnym mieli pełne gacie strachu bo byłem na nim u innego diagnosty Smile
_________________
kubas...
Ford Windstar 97, 3.0 V6,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do reflektorów, to oczywiście nie powinno być dyskusji, muszą być asymetryczne i już. Ale co do pomarańczowych pozycyjnych, obrysówek to już uważam, że przepisy zabraniające stosowania ich w Polsce rzeczywiście są czepialskie. Auta amerykańskie mają swój styl i nie powinny na siłę być "normalizowane", bo skoro tam się to sprawdza, to dlaczego nie może u nas? Do niedawna światła kierunkowskazów musiały być żółte, teraz już często w nowszych autach są białe, kiedyś policja goniła za dodatkowe światła stopu, teraz są obowiązujące. Przepisy się zmieniają, niestety nie nadążają za naszymi oczekiwaniami.
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubas napisał:

a co do diagnostów....ten który puszcza autko z amerykańskimi światłami to albo sam jest ślepy albo dostał w łapę - innej opcji nie ma - i jak dla mnie powinno być tak, że jak patrol policji ścignie autko z amerykańskimi światełkami i ważnym przeglądem, to automatycznie powinni się interesować daną stacją diagnostyczną która przepuściła taki pojazd


a dla mnie taki diagnosta/policjant który przymknie oko na te symetryczne swiatla poprostu po ludzku podchodzi do sprawy.
Ja bym sie bardziej zainteresował tymi wszystkimi starymi szambiarkami, betoniarkami, autobusami , wywrotkami ktore ledwo się toczą i emitują chmury dymu niczym lokomotywa że nieraz nic nie widać, już nie mówiąc o smrodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kubas
*
*


Dołączył: Jul 14, 2008
Posty: 101
Skąd: Mosina

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="freddy"]
kubas napisał:

a dla mnie taki diagnosta/policjant który przymknie oko na te symetryczne swiatla poprostu po ludzku podchodzi do sprawy.
Ja bym sie bardziej zainteresował tymi wszystkimi starymi szambiarkami, betoniarkami, autobusami , wywrotkami ktore ledwo się toczą i emitują chmury dymu niczym lokomotywa że nieraz nic nie widać, już nie mówiąc o smrodzie.


może w USA są inne pobocza, może tam nie ma na poboczu rowerzystów czy pieszych...u nas są i dla mnie to wystarczający powód żeby mieć światła ktore oświetlają mi miejsce potencjalnie niebezpieczne
jak się będziesz tłumaczył w razie tfu tfu potrącenia rowerzysty ? że go nei widziałeś bo ....

co do kierunków i obrysówek w kolorze czerwonym czy pomarańczowym....mam mieszane uczucia - kiedyś jechałem za jakimś amerykańcem a ten mi nagle zaczął mrugać że skręca tym samym światłem które się paliło podczas jazdy - nie powiem - mocno się zdziwiłem a niewiele brakowało żeby i on się zdziwił niespodziewaną wizytą w swoim bagażniku mojej szacownej osoby
więc może jednak nie przeginać ani w jedną ani w drugą stronę ?

btw - myślicie że w USA ichni policjant przymknąłby oko na pojazd nie spełniający ich norm/przepisów ?
_________________
kubas...
Ford Windstar 97, 3.0 V6,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio jechalem za lincolnem. mial z tylu tylko jeden dosyc maly czerwony klosz(znaczy jeden na strone;) kiedy wlaczyl kierunek to czerwona lampa zaczela migac ,a kiedy zaczal hamowac klosz sie rozjasnil i pulsowal jasniejszym i ciemniejszym swiatlem. ja sie spodziewalem takiej dyskoteki natomiast juz ludzie jadacy ze mna i obserwujacy to auto byli bardzo zdziwieni. mialem w fordzie tempo przednie kierunkowskazy razem z obrysowka na dwuwloknowej zarowce. kiedys bym przez to mial bliskie spotkanie ze smieciarka... facet ,ktory kimal tam za kierownica zerknal tylko na moje auto,zobacdzyl na jego obrzezu pomaranczowy kolor i myslal,ze skrecam w jego droge po czym wyjechal. ja jednak jechalem prosto. niestety ludzie nieprzygotowani na takie kolorystyczne niespodzianki moga reagowac roznie. nie dziwmy sie wiec policjantom. mnie tez sie oczywiswcie podoba takie amerykanskie oswietlanie ,ale przepisy przepisami. aktualnie mam wszysstko po europejsku. jedynie dolozylem boczne obrysowki zolte od wersji amerykanskiej. znajduja sie one jednak w takim miejscu,ze raczej nikt nie powiniem miec watpliwosci. nalezy jeszcze dodac,ze sa auropejskie aut ,ktore na stale maja wlaczone obrysowki(i to auta male) jak np. volvo.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
brolcio
*
*


Dołączył: Nov 11, 2006
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 6:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czerwone tylne obrysówki są u nas dopuszczone do ruchu ulicznego o ile stanowią integralna cześć tylnej lampy, w innym przypadku powinny być pomarańczowe.
W przypadku przednich kierunkowskazów zintegrowanych z postojówką to rozwiązaniem są żarówki LED dwukolorowe - biało-pomarańczowe. Mam info, gdzie są dostępne - jak znajdę chwilke to je przetestuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
10bz
*
*


Dołączył: Oct 20, 2008
Posty: 20
Skąd: GĂłry Kaczawskie

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przetestujesz te LED-y to daj znać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Lis 14, 2008 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo lepiej podaj namiary
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 2:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dwukolorowa żarówka nie nadaje się do lamp gdzie z boku jest pomarańczowy odblask np w voyagerach, nie wiem czemu robicie problemy, każde lampy da się przerobić tylko trzeba pomyśleć i chcieć

Przepisy to juz oddzielna sprawa, trzeba robić tak żeby nie kusić losu.

Cytat:
moze w USA sa inne pobocza, moze tam nie ma na poboczu rowerzystów czy pieszych...u nas sa i dla mnie to wystarczajacy powód zeby miec swiatla ktore oswietlaja mi miejsce potencjalnie niebezpieczne


Tam rowery muszą jeździć pod prąd podobnie jak piesi w PL, zawsze można zamontować dodatkowe lampy, choć ja jeżdżę już 4 lata amerykancami i nie mam problemow żeby widzieć co się dzieje na drodze Smile podobnie miliony amerykanów, u nich jest 100 razy więcej aut niż u nas i nie narzekają na nieoświetlone pobocze Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swieta prawda ,ale tez musisz przyznac,ze nie wystepuja tam sytuacje gdzie na 4 metrowej jezdni poruszaja sie w przeciwnych kierunkach dwa samochody z szybkoscia po 160 km/h,poboczem jedzie rower,drugim poboczem nieoswietlony ciagnik ,a zaraz przy drodze rosnie szpaler 50 letnich topoli(tak co 3 metry),a za nimi 1,5metrowy row. tak to niestety wygoada u nas.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie narzekaj, wiem że to nasza polska cecha. Laughing
W całych stanach nie jest tak że wszystkie drogi są idealne, oczywiście w Texsasie nie będzie drzew przy drodze tylko kaktusy Wink ale w stanie NY czy CT czy NJ czyli o podobnym klimacie jak nasz są takie same drogi jak u nas. I zdarza się że jedzie auto nieoświetlone bo ktos sie naćpal i zapomniał zapalić. Jedyne co prawda że nikt nie zapier.. takimi drogami 160 ale to już nie komentuje bo to oddzielny temat
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lambada
*
*


Dołączył: Dec 07, 2007
Posty: 59

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie !!!! nie dajmy się !! tu apel do wszystkich ,,,, piszcie pisma do ministerstwa transportu z prosbą o wydanie pozwolenia na warunkowe użytkowanie reflektorów symetrycznych takiego zezwolenia jakie dostają wszyscy ludzie w unii europejskiej ---normy w polsce -to nie polskie normy --tylko normy europejskie --a w europie każdy pojazd czy ma czy nie ma odpowiednika w wersji euro -dostaje zgodę z mionisterstwa na użytkowanie symetrycznych --więc dlaczego polak -obywatel unii ma być traktowany niżej niz niemiec ? walczmy o swoje prawa ,,,, ja właśnie czekam na odpowiedz ,,,zasypmy ministerstwo podaniami a zgodę ,,,,, poza tym w polsce nie ma żadnej firmy która ma legalizację na przeróbkę reflektorów i wydaje po przeróbce homologację ,,, to wszystko to żeźnicze partactwo , zwykle tak przerobione że dopiero stwarza zagrożenie ,,,,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem to kolejna luka w przepisach, stacje diagnostyczne powinny wydawać takie zezwolenia a nie z byle pierdołom do ministerstwa,
ale jak kolega wywalczy stawiam flaszkę
POPIERAM
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie ostatnio jeżdżę i wtrącę tu parę spostrzeżeń Wink

1. Pomarańczowe pozycyjne ma cała masa samochodów. Na początku się martwiłem że mam, ale często gęsto europejskie mają takie światła. Mogę powiedzieć, że co dwudziesty samochód takie ma. Aczkolwiek czułbym się pewniej, gdyby dało się w trybie manualnym wyłączyć te światła (ale do tego to już przeprogramowanie komputera potrzebne).
2. Czerwone kierunki z tyłu SĄ zaskakujące, i to powinno być zmieniane. Ze dwa razy się już dziwiłem (i to nie był lincoln). Zwłaszcza w nocy takie światło wydłuża nieco czas potrzebny na zrozumienie tego, co mrugający chce zrobić (bo może hamuje pulsacyjnie albo coś i druga lampa mu nie pali....)
3. Policja powinna się patrzeć, czy w ogóle się palą stopy. Bo jak jadę to często gęsto jeżdżą nawet nowe samochody z jednym stopem, bo reszta się spaliła albo poszła na ryby. A już najlepiej jak ma jedno tylne światło i jeden stop z drugiej strony. Mi nie grozi, bo w związku z przeróbką migaczy/tylnych mam tylne/stop na podwójnych żarówkach, świeci to jak latarnia :]
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yaro
*
*


Dołączył: Nov 06, 2008
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brolcio napisał:
Czerwone tylne obrysówki są u nas dopuszczone do ruchu ulicznego o ile stanowią integralna cześć tylnej lampy, w innym przypadku powinny być pomarańczowe.
W przypadku przednich kierunkowskazów zintegrowanych z postojówką to rozwiązaniem są żarówki LED dwukolorowe - biało-pomarańczowe. Mam info, gdzie są dostępne - jak znajdę chwilke to je przetestuje.


Mam te żarówki sa dostępne na:
http://www.v-leds.com/Shop/Control/Product/fp/vpid/5846227/vpcsid/0/SFV/32481

Faktycznie w momencie kiedy włącza się kierunek gaśnie biala pozycja i zapala sie migacz. Tylko, wczoraj byłem przedłużać badania techniczne i facet uparł sie, ze mi tego nie przepuści, że to jest niedozwolone bo dla niego białe pozycje świeca za jasno i wpadaja w niebieski (myslał, że to xenony). Udalo mi sie dogadać ze ja w takiem razie nie przyjechalem do niego z tymi zarówkami, ale zaznaczył mi, ze policja sie tego czepi i prawdopodobnie moze sie to skończyć zabraniem dowodu.
No i jest mały dylemat co z tym zrobic, wrócic do zółtych żarowek pozycyjnych a na drugim włóknie migacz czy uznać, że diagnosta troche przesadził --- jak sadzicie ????

Rolling Eyes

jk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja dobrze odczytałęm cenę? Shocked
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

200zl za zarowke diodowa...biore tira takich Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
yaro
*
*


Dołączył: Nov 06, 2008
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
200zl za zarowke diodowa...biore tira takich Laughing


To cos zle odczytaliście Razz
To jest cena za 2 szt. Twisted Evil

jk

Ale jak pisze miałem kłopoty przy przedłużeniu badań bo twierdzą, ze swieca na niebiesko Smile i strasza, że policja odbierze dowód za nie.

Może ktoś sie wypowie nt. temat jak to jest ??

jk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Ale jak pisze mia³em k³opoty przy przed³u¿eniu badañ bo twierdz±, ze >swieca na niebiesko Smile i strasza, ¿e policja odbierze dowód za nie.
>Mo¿e kto¶ sie wypowie nt. temat jak to jest ??

nie wiem jak to jest i szczerze powiedziawszy to mi to wisi bo uwazam ze jesli cos swieci lepiej i nie oslepia innych to powinno byc to wrecz promowane..ale prawo prawem..a wracajac do tych ledow to pewnie zaraz odezwac sie powinni przeciwnicy xenonow ze swym haslem " ze reflektor jest homologowany wraz ze zrodlem swiatla ..ble,ble,ble a to swiatlo to zarowka H4 ble,ble,ble itd...i kazda inna bedzie zla..ble,ble ble...."...
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:

nie wiem jak to jest i szczerze powiedziawszy to mi to wisi bo uwazam ze jesli cos swieci lepiej i nie oslepia innych to powinno byc to wrecz promowane..ale prawo prawem..a wracajac do tych ledow to pewnie zaraz odezwac sie powinni przeciwnicy xenonow ze swym haslem " ze reflektor jest homologowany wraz ze zrodlem swiatla ..ble,ble,ble a to swiatlo to zarowka H4 ble,ble,ble itd...i kazda inna bedzie zla..ble,ble ble...."...


A pewnie co niektórzy pamiętają jak miśki wlepiały mandaty za trzecie światło STOP Very Happy Very Happy Very Happy

yaro napisał:
To cos zle odczytaliście
To jest cena za 2 szt.


To dla mnie i tak przesada Idea
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcialem sie wypowiedziec n/t ludzi ktorzy oswietlaja mi podsufitke fioletowym swiatlem o natezeniu luku podczas spawania: ble,ble,ble
dziekuje za uwage.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>chcialem sie wypowiedziec n/t ludzi ktorzy oswietlaja mi podsufitke >fioletowym swiatlem o natezeniu luku podczas spawania: ble,ble,ble
>dziekuje za uwage.

Esdarku nie obraz sie ale cos mi sie wydaje ze chyba ze przesadzasz! jezdzisz Pontonem w ktorym linia oczu kierowcy jest jakies 0,5m lub nawet wiecej wyzej niz linia oczy np. moja w Visionie. Ja jezdzac po tym pieknym kraju tez widze mnóstwo golfow II z HIDami, mase starych Vektr i innych Mazd ale moge z reka na sercu stwierdzic ze oslepia mnie z tego jakis moze 1% lub nawet mniej, wiec jak to jest mozliwe ze ciebie oslepia wiekszosc HID-owcow?? wiem ze mieszkamy pare km od siebie ale statystycznie powinno nas oslepiac tak samo czesto, do tego ty siedzisz wyzej o te kilkadziesiat cm wiec juz wogole oslepianie nie powinno wchodzic w gre.
Pozatym ja osobiscie zauwazylem ze znaczaca wiekszosc z tych ktoryc mnie oslepiaja to samochody pokroju fiata Uno ze standardowymi zarowkami H4 ale w zabawny sposob tak podpiete ze jeden reflektor swieci mijania a drugi drogowymi, w srodku siedzi Adam slodowy w wieku ok.60lat...tyle z moich doswiadczen..
PS. tak w gwoli scislosci u siebie mam zamontowane standardowe HB-3,4 o mocy 50W
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:

Pozatym ja osobiscie zauwazylem ze znaczaca wiekszosc z tych ktoryc mnie oslepiaja to samochody pokroju fiata Uno ze standardowymi zarowkami H4 ale w zabawny sposob tak podpiete ze jeden reflektor swieci mijania a drugi drogowymi, w srodku siedzi Adam slodowy w wieku ok.60lat...tyle z moich doswiadczen..


Święta prawda Cool
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dsgl
*
*


Dołączył: Aug 27, 2009
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Od pewnego czasu posiadam VW Jetta ( Made in Mexico) ściągniętą z USA. Przód mam symetryczny ale tak zostawiam. Nurtuje mnie temat tyłu, a mianowicie klosze mam czerwone, w środku 2 żarówki w tym ta odpowiedzialna za kierunek świeci się cały czas, a po włączeniu migaczy miga. Jak bym teraz sobie kupił lampy europejskie do tego modelu to lipa ,bo jak niby to podłącze. W europejskich są diody Led. Wiec jak bym podłączył sygnał migaczy do tych nowych lamp (led ) to by sie paliły cały czas i lipa...Sad. Panowie jak się do tego zabrać i co lepiej nowe lamy europejskie, czy do tych z usa jakieś żarówki zamienniki????

[/img]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawidek
*
*


Dołączył: Feb 15, 2009
Posty: 43

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli klosz kierunku jest czerwony-pomaluj zwykla zarowke zielonym lakierem -efekt zilony w czerwonym kloszu daje pomaranczowe swiatło-lakier do malowania szkla oczywiscie nie jako farba na samochod
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dsgl
*
*


Dołączył: Aug 27, 2009
Posty: 2

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok ale w takim wypadku bedie się palić cały czas podczas jazdy na żółto, a po włączeniu migaczy zacznie migać Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group