www.asu.pl :: Zobacz temat - symetryczne reflektory legalne w europie -nie dajmy się
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

symetryczne reflektory legalne w europie -nie dajmy się

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
lambada
*
*


Dołączył: Dec 07, 2007
Posty: 59

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 10:52    Temat postu: symetryczne reflektory legalne w europie -nie dajmy się Odpowiedz z cytatem

ludzie !!!! nie dajmy się !! tu apel do wszystkich ,,,, piszcie pisma do ministerstwa transportu z prosbą o wydanie pozwolenia na warunkowe użytkowanie reflektorów symetrycznych , takiego zezwolenia jakie dostają wszyscy ludzie w unii europejskiej ---normy w polsce -to nie polskie normy --tylko normy europejskie --a w europie każdy pojazd czy ma czy nie ma odpowiednika w wersji euro -dostaje zgodę z mionisterstwa na użytkowanie symetrycznych --więc dlaczego polak -obywatel unii ma być traktowany niżej niz niemiec ? walczmy o swoje prawa ,,,, ja właśnie czekam na odpowiedz ,,,zasypmy ministerstwo podaniami a zgodę ,,,,, poza tym w polsce nie ma żadnej firmy która ma legalizację na przeróbkę reflektorów i wydaje po przeróbce homologację ,,, to wszystko to żeźnicze partactwo , zwykle tak przerobione że dopiero stwarza zagrożenie ,,,, więc każda taka przeróbka jest niezgodna z prawem i przepisami unijnymi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lambada
*
*


Dołączył: Dec 07, 2007
Posty: 59

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teoretycznie , jak pojedziemy do np niemiec i spowodujemy wypadek , który zostanie spowodowany przez złą widocznosć - moze być to nasza wina , bo mamy reflektory które sa przerobione bez żadnych norm -już tym bardziej europejskich ,,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdecydowałem się jednak na zmianę na lampy z homologacją europejską bo te oryginały prawie nie świeciły a te świecą super i przynajmniej nie przyczepi się jakiś namolny misiek że nie mam homologacji.
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
lambada
*
*


Dołączył: Dec 07, 2007
Posty: 59

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz --jak jest odpowiednik europejski -to można sobie zmienić ,,, ale jak nie ma ? chociaz ja mam porównanie w pontiac ts 94 ---reflektory europejskie --mimo że w idealnym stanie --świecą słabiutko --a miałem wcześniej usa -takie sobie--i świeciły o niebo lepiej , przynajmniej cos było widać, --więc nie wiem czy to takie bezpieczne , uzywanie euro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt nie pomyślałem o innych autach. Chodzi mi wyłącznie o voyagera lub dodge'a.
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja bym sie tu tak nie fascynowal! przepisy jakie "daje" nam unia sa przewaznie tylko wytycznymi, znaczy nie mozemy byc bardziej liberalni, ale za to nasz kraj moze dac ostrzejsze normy i ma do tego prawo....
po drugie UE to jednak nie jest jeden kraj w ktorym obowiazuja te same przepisy, one sa podobne ale czasem tez moga sie diametralnie roznic. tak ze probowac proboj ale daj znac co z tego wyszlo Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 6:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lambada w pontiacu wystarczy przerobic instalacje reflektorow na przekazniki i masz jasnosc przed samochodem.Spadki napiecia zedu 1.5V w gore przy instalacji 12-14V to b.duzo dla zarowek.Przerabialem temat z Esdarkiem i wiem co mowie.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do przepisow drogowych i związanych z motoryzacją nie ma czegoś takiego jak "przepisy europejski" wszystkie kraje maja prawo mieść swoje przepisy bardziej czy mniej rygorystyczne.
Najlepszym przykladem jest Wielka Brytania - to że weszli do Unii nie oznacza że mają jeździć po prawej stronie, no a gdyby z przepisami było tak jak w Niemczech gdzie auto musi jeździć dokładnie na takim rozmiarze opon jakie ma wpisane do dowodu to aut w Polsce nie przeszła by przeglądu ...
Więc Panowie nie ma się co łudzić symetryki zawsze będą niezgodne z naszymi przepisami

A co do odpowiedzników europejskich - to jak mi powiedział biegły sądowy "Nikogo to nie interesuje czy odpowiedniki są czy ich nie ma - po prostu auto musi mieć reflektory asymetryczne i koniec"

W moim przypadku (Dodge Grand Caravan '01) nie ma odpowiedników europejskich bo caravan nigdy nie był sprzedawany w europie. Oczywiście pasują idealnie reflektory z Voyager'a ale tak na upartego co z homologacją europejską (???) skoro auto nie bylo sprzedawane w Europie to homologacji nie posiada i to bez znaczenia czy zamontowaliśmy asymetryki czy nie, gdyby trafić na upierdliwca, to nanawet auto w idealny sposób przerobione zgodnie z naszymi normami, nie przejdzie przeglądu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prosiak
*
*


Dołączył: Dec 02, 2007
Posty: 37
Skąd: Ĺ�widnik

PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Lambada w pontiacu wystarczy przerobic instalacje reflektorow na przekazniki i masz jasnosc przed samochodem

A czy myślisz JEDI że dołożenie przekażników do voyagera kanciaka też załatwi sprawę i będzie gitara. A może juz są i nic nie dają
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeszklenie w kanciaku i jajku masz plastikowe(potocznie)i jest róznica bardzo duża z mojego praktycznego oka.Mam nowiutkie lampy w townie (plastiki)zero krawędzi.W voyagerze z 89'mam szkło lampy podobne do maluchowskich,krawędz jest i do towna to ziemia a niebo.
Nie rozumiem dlaczego zamienili szkło na plastik.Chyba się nie sprawdził więć powinni to przemyśleć .
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musialbys zobaczyc czy masz przekazniki,ale znajac amerykanskie patenty to wszystko leci przez wylacznik swiatel.Zmierz sobie napiecie na aku przy pracujacym silniku a potem na wtyczce z reflektora zobaczysz roznice.Oczywiscie oprocz przekaznikow reflektory zostaly porzadnie od srodka umyte.Dla reflektorow z poliweglanow wystarczy zrobic dodatkowo polerke przodu,zreszta juz ktos to tu pokazywal.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group