www.asu.pl :: Zobacz temat - PTS 3.1 nie odpala
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PTS 3.1 nie odpala

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 15:21    Temat postu: PTS 3.1 nie odpala Odpowiedz z cytatem

No i po 4 latach spokoju cos sie porobiło.
Wczoraj miałem juz problem z odpaleniem, kreciłem i nic, zpod filtra smierdziało paliwem jakbym go zalał. Zrobiłem test spinaczowy wyszły kody 32 (EGR) i 45 (sonda O2), trochę poczytałem o tych kodach (przerwa w kreceniu ~10 min) przekręciłem kluczyk i zagadał. Najpierw kulawo ale zaraz sie rozkrecił i pojechałem do domu. Po drodze (5km) działał normalnie, przełączył sie na gaz i też ok. Wieczorem zrobiłem próbne odpalenie i tez super. Dzisiaj poszedłem go sprawdzić i pierwsze 3 odpalenia normalnie (benzyna), 4 odpalenie na gazie (za zimno na przełączenie samoczynne) kulawo ale chodził. Przy kolejnej próbie juz normalnie na benzynie nie zagadał i tak narazie zostało. Oczywiście znowu śmierdzi benzyna czyli chyba dochodzi albo wtryski leją.
Niestety mam mało danych, nie wiem czy jest iskra sprawdze dopiero jutro, nie sprawdziłem tez tych wtrysków, nie mam garazu a strasznie pada, nie jestem masochista żeby grzebac na deszczu, jutro pojade do pracy autobusem Crying or Very sad . Chyba , ze macie jakies proste sposoby na rozwiazanie problemu, bedę wdzięczny.


Kod 45 tez chyba sugeruje zalewanie
Code 45 is set when:
- O2 sensor voltage remains above .7 volt for 50 seconds
- engine has been running for 1 minute or more
- throttle is between 3 and 45 percent open
- system is running "Closed Loop"
Possible causes include:
1) O2 sensor defective or contaminated (if incorrect RTV sealant or too much RTV is used, this may happen)
2) Leaking fuel injectors
3) Fuel pressure too high
4) EMI interference from poor plug wires
5) Evaporative Emission system defect
6) TPS and/or EGR problem
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
ParysArab
*
*


Dołączył: Oct 17, 2007
Posty: 83
Skąd: Polska / Slowacja

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak ikona check engine się zapala na jedno mignięcie czy na dwa ?
ja miałem problem z zapalaniem - w ogóle nie zapalał okazało się ze przekaźnik nie łączył od pompy i szwankował czujnik oleju - nie miał dobrego styku i działał jak blokada przed niezamierzonym zapaleniem - inaczej - nie widział czujnika oleju czyli awaria brak ciśnienia oleju. Poszukaj i może coś to da
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i cholera wie co mu było. Postał 2 dzionki i w sobote odpalił jak nowy, jedyne co moge podejrzewac to lewe powietrze z węża od przewietrzania pokrywy zaworów (chyba wypadł, mozliwe że dopiero przy zdejmowaniu filtra) chociaz wiem ze nie ma to wpływu na odpalenie na benzynie. Palił na dotyk nawet bez pokrywy filtra.
Jak zrobi się cieplej to sprawdzę wszystkie połączenia (kostki), to takie postanowienie noworoczne Wink .
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek, po prostu Twój samochód domagał się 2 dni wolnego, a że nie chciałeś mu ich dać, to sam je sobie wziął.
Teraz jest taka opcja tzw. "urlop na żądanie" /4 dni w roku/ Wink

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i tak ale mógł wczesniej zadzwonić Wink . Stoi pod chmurka to może się przeziębił.
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group