www.asu.pl :: Zobacz temat - nie gasnace oswietlenie kabiny Chrysler NEON
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie gasnace oswietlenie kabiny Chrysler NEON

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Kudlaty
*
*


Dołączył: Sep 20, 2007
Posty: 54

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 19:00    Temat postu: nie gasnace oswietlenie kabiny Chrysler NEON Odpowiedz z cytatem

Durny ale upierdliwy problem, dzisiaj cos sie zepsulo i swieci mi sie caly czas lampka oswietlajaca kabine, odlaczylem wszystkie przelaczniki/styki w drzwiach, lampka nadal sie swieci, do tego swieci sie lampka podswietlajaca stacyjke, po odpieciu przkaznika opusniajacego lampka stacyjki nie swieci, ale ta oswietlajaca wnetrze nadal sie swieci, nie mam pojecia co jeszcze moge odlaczyc, narazie musialem odlaczyc calkowicie wszystkie lampki wyciagajac bezpiecznik
_________________
<<<[ Kudlaty ]>>>
Chrysler Neon 95 2.0 automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam jeszcze "raczkuje" w amerykanckich autkach ale w europejskich oświetlenie wnętrza sterowane jest masą"-" samochodu - może sie gdzieś przewód masowy ci sie przetarł i zwierając mase świeci ci się oświetlenie wnęrzta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kudlaty
*
*


Dołączył: Sep 20, 2007
Posty: 54

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orzech napisał:
sam jeszcze "raczkuje" w amerykanckich autkach ale w europejskich oświetlenie wnętrza sterowane jest masą"-" samochodu - może sie gdzieś przewód masowy ci sie przetarł i zwierając mase świeci ci się oświetlenie wnęrzta


to jedyne wytlumaczenie, tylko GDZIE ^^" to juz nie bedzie takie proste

dla fachowcow ktorzy znaja sie na elektryce samochodowej dodaje schematy od neona, moze mi ktos to lopatologicznie wytlumaczy, bo ja sie gubie

http://rapidshare.com/files/189811829/EPL_8W.pdf.html

rozdzial 44 jest o oswietleniu wewnetrznym, wg mnie nie moge znalesc jednego przekaznika o nazwie TIME OUT RELAY (poprostu fizycznie nie ma go tam gdzie powinien byc, czyli na panelu z bezpiecznikami, znalazlem tylko TIME DELAY RELAY ktorego odlaczylem i nadal nic to nie dalo)
_________________
<<<[ Kudlaty ]>>>
Chrysler Neon 95 2.0 automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest w neonie ale ja u sibie w lincolnie miałem ten sam problem z tym że u mnie okazało sie ustawia sie to pokrętłem koło włącznika swiatel, czy ma swiecic lampka ile ma swiecic, albo cały czas zeby sie swiecila
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Kudlaty
*
*


Dołączył: Sep 20, 2007
Posty: 54

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adriano napisał:
Nie wiem jak jest w neonie ale ja u sibie w lincolnie miałem ten sam problem z tym że u mnie okazało sie ustawia sie to pokrętłem koło włącznika swiatel, czy ma swiecic lampka ile ma swiecic, albo cały czas zeby sie swiecila


niestety neon nie jest tak technologicznie zaawansowany ^^" ale pogrzebie przy wlaczniku swiatel moze odkrylem przez przypadek jak wlaczyc ta lampke, bo ona nie ma wlacznika, dziala tylko wtedy kiedy otworze drzwi, nie znalazlem fizycznego wlacznika tak abym mogl se sam sterowac ta lampka
_________________
<<<[ Kudlaty ]>>>
Chrysler Neon 95 2.0 automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w winim tez byl problem znalezc wylacznik oswietleni kabiny a był on w wylaczniku (obrotowym potencjometrze) którym sciemniało sie deke rozdzielcza...mial obrót plynny odpowiedzialny za sciemnianie deski i jeden z "kliknieciem" dla swiatla w kabinie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdz na ściemniaczu deski czy czasem tam nie włączyłeś oświetlenia wnętrza. W Pontiacu GP jaki kiedyś miałem oświetlenie wnętrza włączało się prze przekręcenie ściemniacza deski ale w lewą strone. tzn przekręcasz na oświetlenia deski na maxa i przekręcenie pokrętła jeszcze więcej był klik i włączało się oświetlenie wnętrza.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To durne, ale u mnie w Neonie światło zapalało się po podniesieniu przedniej maski - po prawej stronie koło akumlatora masz pstryczek, sprawdź czy sie nie ułamał.

Lutek, w neonie nie ma takich bajerów jak włączenie światła na desce.. jak chciałem patrzeć w nocy na mapę to musiałem otwierać drzwi ;]
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kudlaty
*
*


Dołączył: Sep 20, 2007
Posty: 54

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczena na ziemi, jednak przez przypadek znalazlem wlaczanie swiatla wewnatrz ... przekreca sie galke od swiatel (w neonie potencjometr jest w galce od wlaczania swiatel) w lewo do oporu i klik, swieci sie lampa !!! :]

ci amerykanie niezle komplikuja se zycie, jaby nie mozna bylo wlaczyc normalnie przelacznikiem kolo lapy

Dziekuje wszystkim za szybka podpowiedz, problem rozwiazany
_________________
<<<[ Kudlaty ]>>>
Chrysler Neon 95 2.0 automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kudlaty napisał:
Szczena na ziemi, jednak przez przypadek znalazlem wlaczanie swiatla wewnatrz ... przekreca sie galke od swiatel (w neonie potencjometr jest w galce od wlaczania swiatel) w lewo do oporu i klik, swieci sie lampa !!! :]

ci amerykanie niezle komplikuja se zycie, jaby nie mozna bylo wlaczyc normalnie przelacznikiem kolo lapy


Ej, to nie fair. U mnie tak na 100% nie było. Kręcenie gałką tylko ściemniało/wyłączało oświetlenie deski, to pod sufitem było niereformowalne.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kudlaty napisał:
Szczena na ziemi, jednak przez przypadek znalazlem wlaczanie swiatla wewnatrz ... przekreca sie galke od swiatel (w neonie potencjometr jest w galce od wlaczania swiatel) w lewo do oporu i klik, swieci sie lampa !!! :]

Tak samo mam w Chrysler Voyager 89'kupiłem niedawno i kolega pomógł mi rozszyfrować tą zagadkę bo wracając nocą od właściciela autka przełącznik był w takiej pozycji że podświetlania deski nie było i myślałem już o awarii a tu takie zaskoczenie Shocked
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przecież pisałem żeby się pobawić potencjometrem ściemniacza Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lift napisał:
Tak samo mam w Chrysler Voyager 89'kupiłem niedawno i kolega pomógł mi rozszyfrować tą zagadkę bo wracając nocą od właściciela autka przełącznik był w takiej pozycji że podświetlania deski nie było i myślałem już o awarii a tu takie zaskoczenie Shocked


Ja to nawet oddałem do warsztatu żeby mi naprawili oświetlenie i tam mnie dopiero uświadomili Wink
Lutek, ale żadnej pozycji do światła sufitowego ten przełącznik u mnie nie miał, bo się nim bawiłem - lewo do oporu, klik, i gasło oświetlenie tablicy, a dalej drugiego klik nie było; prawo do oporu - zapalała się jasno tablica i koniec, nie przeskakiwało - więc czuję się zdumiony... Rolling Eyes no cóż, widać może to europejskie wersje mają ten bajer.

Dobrze że teraz mam normalne lampki, z włącznikiem typu "naciśnij szkiełko"....
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kudlaty
*
*


Dołączył: Sep 20, 2007
Posty: 54

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja stawiam ze musial ci jakis "elektryk" pogrzebac w kablach skoro zaswiecala sie lampka wewnatrz jak otwierales maske, to troszke nienormalne nawet jak na amerykanskie udziwnienia
_________________
<<<[ Kudlaty ]>>>
Chrysler Neon 95 2.0 automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, normalny czujnik zamknięcia maski był. Firmowy...
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group