www.asu.pl :: Zobacz temat - Kosztorys naprawy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kosztorys naprawy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
disk
*
*


Dołączył: Oct 18, 2007
Posty: 15

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 14:01    Temat postu: Kosztorys naprawy Odpowiedz z cytatem

Witam,
oddałem samochód do przeglądu do warsztatu pod Poznaniem oraz prosiłem o naprawę przedniego koła od str kierowcy, bo były duże luzy.
Prosiłem, żeby sprawdzili i podali mi jakie części mam dostarczyć. Na co usłyszałem, że nie muszę załatwiać części, że oni załatwią mi tanie.
Kosztorys otrzymałem już po zrobieniu wszytkiego.
Dodatkowo, chcą mi oddać samochód z pękniętą przednią szybą - poprzeczna krecha 40 cm na wysokości oczu (koszt wymiany nowej, ogrzewanej 800zł) Powiedzieli, że to od mrozu. Nie mam AC.
Na żółtym tle dla porównania podałem ceny z normalngo sklepu - asortyment dostępny.
Samochodu jeszcze nie odebrałem.
Co o tym sądzicie?



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chamstwo i cwaniactwo warsztatu!!!!!
dawaj adres
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co sie kryje pod pojeciem "Guma stabilizatora+regeneracja stab"? pytam bo o ile wiem stabilizator to taki sprzysty powyginany pret laczacy jedna strone zawieszenia z druga, ktory jest polaczony z nadwoziem poprzez wlasnie gumy..cala naprawa stabilizatora polega na wymianie tych gum..wiec albo sie placi za wymiane gum albo za robocizne..wg mnie za ta usluge zaplaciles 2 razy :-/ co do cen czesci sie nie wypowiadam bo sa rozne marki, roznej jakosci a zeby to porownac musialobybyc to jednakowe a tu nei napisales co i jak....
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked -przegieli!! Shocked ,a czy robili to na mrozie te naprawy ??,że twierdzą że od mrozu,szyby pękają-a jak tak no to trzeba tylko autami jeździć latem?? Shocked - gdzie to jest ??!!! - zrobimy im dobrą"reklamę"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
disk
*
*


Dołączył: Oct 18, 2007
Posty: 15

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Regeneracja polegała na dodaniu jakiejś podkładki.
Przecież tym samochodem nie będę jeździł jeszcze 10 lat. Części miały być poprostu tanie. Wystarczyłyby te z tego sklepu, są przyzwoitej jakości. Nie muszą to być najlepsze (czytaj najdroższe) dostępne na rynku części. Chciaż nie wiem, czy to nie są takie same jak w tym sklepie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
disk
*
*


Dołączył: Oct 18, 2007
Posty: 15

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orzech napisał:
Shocked -przegieli!! Shocked ,a czy robili to na mrozie te naprawy ??,że twierdzą że od mrozu,szyby pękają-a jak tak no to trzeba tylko autami jeździć latem?? Shocked - gdzie to jest ??!!! - zrobimy im dobrą"reklamę"


Nie, robili to w b. dobrze ogrzanej hali. Ale na dworze było ponad -15stopni C, i moim zdaniem gwałtowna różnica temperatur spowodowała to pęknięcie. Różnica ponad 30 stopni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bzdura bzdura bzdura
temp nie ma nic do szyby zmiany tych temp musialyby byc robione w ulamkach sekund by szyba pekla przy zwyklych zyciowych sytuacjach szyba nigdy nie peknie od temp
to czemu inne szyby nie pekly??????????????im bylo cieplej???

ja podejrzewam ze jaks pseudo mechanik podniósł ci auto za nieodpowiednie miejsce i dostalo jakiegos naprezenia,sprawdz czy nie podnosili za progi albo inne dziwne miejsce....a moze podniesli auto na podnosniku i uderzyli w lampe???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

disk napisał:

Przecież tym samochodem nie będę jeździł jeszcze 10 lat. Części miały być poprostu tanie. Wystarczyłyby te z tego sklepu, są przyzwoitej jakości. Nie muszą to być najlepsze (czytaj najdroższe) dostępne na rynku części. Chciaż nie wiem, czy to nie są takie same jak w tym sklepie.


Nie wiem jakie części użyto a jakie części są z tego sklepu Jackpol ale na swoim przykładzie moge powiedzieć że nie ma co pchać tanich (niemarkowych) części w zawieszenie bo nasze drogi nie są przystosowane to tych części i po roku wszystko będzie się tukło i na nowo wymiana końcówek, sworzni i zbieżność do ustawienia.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 10:31    Temat postu: Re: Kosztorys naprawy Odpowiedz z cytatem

disk napisał:

Dodatkowo, chcą mi oddać samochód z pękniętą przednią szybą - poprzeczna krecha 40 cm na wysokości oczu (koszt wymiany nowej, ogrzewanej 800zł) Powiedzieli, że to od mrozu. Nie mam AC.
]


Na twoim miejscu poszedł bym do właściciela warsztatu i próbował się z nim dogadać odnośnie szyby, szyba od mrozu nie pęknie, przecież samochody są parkowane na mrozie i nic się im samoistnie nie dzieje. Jeśli właściciel będzie nie ugięty to tylko chyba zostaje wezwanie policji, spisanie protokołu i biegłego z PZMotu ale to się już wiąże z kosztami. A póżniej sprawa do sądu.

Co do cen jakie cie skasowali to dla mnie wygląda jakby kasowali podwójnie, raz 600zł robocizna a pózniej doliczając wymiane poszczególnych częsci przy cenach za nie.
To jest właśnie problem z tymi nowymi, dużymi warsztatami, gdzie ceny za usługi są z kosmosu i dlatego ja staram się je omijać z daleka jeśli oczywiście mogę. Na tą chwile znam kilku garażowych dobrych mechaników którzy wiedzą co i jak a poza tym ceny mają umiarkowane. np. miesiąc temu wymieniałem u siebie dwie końcówki, dwa sworznie plus zbieżność i gość skasował mnie 120zł za cała usługe. Kolejka do niego dwutygodniowa i gość pracuje pon-piątek od 8 rano do 21-22.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
kubekczewa
*
*


Dołączył: Oct 23, 2008
Posty: 70
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to teraz oprócz opon trzeba bedzie jeszcze wymieniać szyby na zimowe Laughing moje sa chyba juz takie bo wytrzymaly -25 stopni C. ale musze letnich poszukać, bo boje sie że mogą popękać w upałach. Gdyby ktoś miał letnie szyby do Dodge GC dajcie znać Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz do sprawy podejść z jajami, użyć konkretnych argumentów podpartymi po łacinie a za plecami kilku kolegów z afganistanu a ci znają się na rzeczy oni potrafią dochodzić swoich praw a satysfakcja gwarantowana.
Facet tak wymięknie ,że ci szybę z noktowizorem wsadzi.
Także prześpij się z tym nowy dzień to nowe myśli. Wink
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, nic innego tu nie widać jak tylko oszustwo. Myślą że ludzie są upośledzeni i jak prowadzą do mechanika to znaczy że nic nie wiedzą.

Musisz podejść do sprawy twardo , na twoim miejscu poszedł bym do warsztatu i poprosił o dokładną rozpiske jakie części jakiej firmy masz zamontowane, masz do tego pełne prawo. Możesz spytać również gdzie się zaopatrują. I przedewszystkim ządaj na to fakture z rozpiską części.

A tak poza tym to z kolegami cały czas czekamy na nazwę tej "Firmy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
disk
*
*


Dołączył: Oct 18, 2007
Posty: 15

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazwy może na razie nie podam. Po niedzieli pojadę do nich i wtedy zobaczymy co załatwię. Jeżeli się nie dogadam to wtedy podam na pewno.

I żeby być całkowicie obiektywnym, to odnośnie szyby, miałem tak na wys. oczu punktowy mały odprysk 1-2 mm. Może to dlatego? Jeszcze nie widziałem, osobiście tego pęknięcia, więc nie wem czy to od tego mijsca poszło. Chociaż 2 i pół roku jeździ łem z tym odpryskiem i szyba przeżyła większe mrozy. Zawsze parkuję na dworze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym pęknięciem od mrozu to przesada - czyli co jak w mroźny dzień odpalisz podgrzewanie szyby to powinna pęknąć ?????? BZDURA - Naciągacze i tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy ktoś prowadzi działalność usługową (naprawy,budowlanka czy tym podobne)to wie jak wszystko się odbywa.Każda większa firma ma w tych trudnych czasach pracowników takich na jakich chce zarobić więc nie ma co się dziwić że autka wychodzą z warsztatu bardziej uszkodzone jak przed wstawieniem.Właściciel firmy odpowiada za uszkodzenia związane z pracą swoich osób zatrudnionych.
Na w/w przypadku dorabiają się na osobach, którzy zielonego pojęcia nie mają i muszą płacić.
Przed wjazdem na warsztat można się zabezpieczyć co do kosztów jedynie wstępnie uzgodnioną na piśmie kosztorysem naprawy co wymaga zgody dwóch stron.Jest to trochę nie przyjemne dla strony wykonującej usługę ale dla strony zlecającej jest to dokument na który wyraził zgodę co ma być wymienione i za ile i przekroczyć kosztów nie może.
Sam piszę przed naprawą dla firm które akceptują lub nie.Kosztów naprawy nie mogę przekroczyć.
Co do ceny za które kupili i skąd nie muszą ujawniać bo jest to objęte tajemnicą handlową,tylko w sądzie mają taki obowiązek.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 2:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega naprawiał zawieszenie 300m w jakimś prawie poznańskim warsztatcie o niby dobrej renomie. Efekt był żenujacy. Nie naprawili wszystkiego do tego chcieli go skasować za coś czego nie zrobili etc. Wkurzył się i dał im mniej i kilka stów, wziął auto i zrobił w innym warsztacie. Za remont zawieszenia skasowali go ok. 1500zł a robili jeszcze mniej niż u Ciebie. Czyżby ten sam warsztat...hmmm
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj z ASU zamówiłem pompę wody za 120 złociszków.
Wcześniej byłem w BMG -Słupsk i za tę samą pompę wody zażyczyli sobie 400 Shocked nie wiem ile ponad 400 bo moje uszy natychmiast zablokowały dalszy dopływ słów.
Dosłyszałem tylko, że jeszcze jest potrzebna uszczelka za 30 parę złotych,
którą w Słupsku w Makro-Hurcie kupię za ok 5zł.
Wyszedłem od nich, zadzwoniłem do Rafała i w tej chwili idę wyglądać kuriera... Wink
Fajnie, że mamy swoje ASU.
Jeszcze nigdy mnie nie zawiedli i oby tak pozostało.

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:
Z tym pęknięciem od mrozu to przesada - czyli co jak w mroźny dzień odpalisz podgrzewanie szyby to powinna pęknąć ?????? BZDURA - Naciągacze i tyle

Kiedy miałem kadetta, omegę jedną i drugą, to na zmrożone szyby polewałem zimną /a dla zmrożonych szyb, ciepłą/ wodę z kranu i to zawsze gdy były zmrożone i nigdy mi żadna z nich nie pękła.
W tym aucie trochę się tego boję, bo ewentualny koszt wymiany jest chyba troszkę za duży Cool
Mój kolega w Astrze II do dzisiaj stosuje tę metodę z zimną, ciepłą wodą i jemu też nigdy nic z szybą się nie stało.
Jak więc widać z pęknięciem od mrozu, to niezła ściema Evil or Very Mad ze strony tego "warsztatu"

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ON
potwierdzam
Ja przy -20 lałem na szyby wrzacą woda i nic się nie stało.
Ten patent stosujemy z bratem już od conajmniej 25 lat
przeżywały to szyby z Maluchów Polonezów Skód Starów ZukówKamazów, Skani i pewne jeszcze paru nie wymienionych
A więc setki polań przy nagłych prawia 100 stopniowych skokach temp.
Powiem Więcej. Przy C-15 lałem na PĘKNIĘTĄ szybe gorącą wode i peknięcie się nie zwiększało.
Więc facet klei durnia i tyle.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group