www.asu.pl :: Zobacz temat - 300M 3.5L dziwny odgłos na niskich obrotach. Filmik.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

300M 3.5L dziwny odgłos na niskich obrotach. Filmik.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Jareczek
*
*


Dołączył: May 29, 2008
Posty: 20

PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 23:11    Temat postu: 300M 3.5L dziwny odgłos na niskich obrotach. Filmik. Odpowiedz z cytatem

Mam taki dziwny puszkowaty odgłos z silnika (takie buczenie). Dzieje się tak zaraz po uruchomieniu (po nocnym postoju). Trwa to przez jakieś 30 sekund i cichnie.
Pojawia się znowu jak tylko wrzucę R lub D lub nawet jak dam ogrzewanie na tylną szybę. Im cieplejszy silnik tym mniej to słychać, ale zawsze słychać pomiędzy obrotami 700, a 1050. Powyżej 1050 RPM jest super. Widzę, że koło pasowe ma delikatne bicie, ale nie wydaje mi się, żeby to dawało taki efekt buczenia. Podsumowując, pojawia się to przy obciążeniu silnika w przedziale obrotów j.w.
Może ktoś z kolegów spotkał się z takim efektem?.
Dzięki serdeczne za wszelką pomoc.

Poniżej filmiki nagrane telefonem. Należy zwrócić uwagę na moment, w którym dodaję obrotów. Auto jest na hamulcu awaryjnym i na R.

http://www.wrzuta.pl/film/bTuF4mLjU0/mov00016

http://www.wrzuta.pl/film/3CyPVciVhv/mov00017m
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie jest podobnie- ale tylko na wolnych obrotach i tylko w zimie...nawet tego nie sprawdzalem ale stawiam ze to napinacz paska alternatora
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Jareczek
*
*


Dołączył: May 29, 2008
Posty: 20

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To będę musiał to sprawdzić. Jak go przywiozłem wtedy, to tego nie było. Było jeszcze w miarę ciepło. Jak tylko zima nadeszła, to się odezwało.

Czy u nas kupi koło pasowe?. Może bym go wymienił...
to chyba to?:
http://www.napaonline.com/MasterPages/NOLMaster.aspx?PageId=470&LineCode=BK&PartNumber=6005346&Description=Harmonic+Balancer+Assy

$60 a u nas pewnie z 1000zł będą chcieć Wink
_________________
Voyager SE 2.5 TD 1997
300M 3.5L 24V
1999
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gmelchior
*
*


Dołączył: Jan 19, 2009
Posty: 24
Skąd: Puławy

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim 300M też występuje to zjawisko buczenia przy zimnym silniku i przy podobnych obrotach. Ignoruję ten dźwięk od dawna.

Jeżeli chodzi o koło pasowe to bicie nie powinno mieć wpływu na taki dźwięk. Zatem wymiana raczej będzie bez zasadna. Na allegro jest masę ogłoszeń o sprzedaży osprzętu do silnika 3,5 ale raczej nie kupisz koła bez bicia. Osobiście miałem do czynienia z dziesiątką różnych 300M i w każdym występowało większe bądź mniejsze bicie koła posowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jareczek
*
*


Dołączył: May 29, 2008
Posty: 20

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie rozmawiałem z kolegami mechanikami i mówią, że to może tak być z tym kołem, bo ono jest osadzone na gumie.

Co do tego buczenia, to dziś zdiagnozowaliśmy przypadek.
Przy użyciu specjalnego stetoskopu. Okazuje się, że to łożysko na alternatorze. W sumie tylko jedno, ale wiadomo, że jak wymieniać, to komplet, bo grosze kosztują. Przy okazji można bieżnie wymienić i ew. szczotko-trzymacz, ale to już wyjdzie po rozebraniu.
_________________
Voyager SE 2.5 TD 1997
300M 3.5L 24V
1999
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jareczek
*
*


Dołączył: May 29, 2008
Posty: 20

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ściągnięty pasek i buczenia zero!. Wymieniłem łożysko na rolce napinacza, bo było trochę podejrzane. Założyłem pasek i dalej buczy Confused
Nie wymieniałem łożysk na alternatorze, bo jakoś sceptycznie się nastawiłem do tego, że da to jakiś pozytywny efekt.

Sam już nie wiem gdzie szukać powodu. Sad
_________________
Voyager SE 2.5 TD 1997
300M 3.5L 24V
1999
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gmelchior
*
*


Dołączył: Jan 19, 2009
Posty: 24
Skąd: Puławy

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jeżeli ściągnięty pasek i buczenie ustało no to trzeba iść dalej tym tropem. Spróbuje jeszcze podczas tego buczenia ruszać gwałtownie kierownicą. Ten sam pasek napędza i alternator i wspomaganie.
_________________
Jest: Chrysler 300M 3,5 '99
Jest: Audi 5000S 2,2 '86 automat ofkors Smile
Jest: Audi 5000CS TURBO QUATTRO 2,2 '86

Szukam dodatkowo: Aurory by Oldsmobile 4.0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jareczek
*
*


Dołączył: May 29, 2008
Posty: 20

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 16:27    Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

Wymieniłem przy okazji pasek wielorowkowy, i deczko to ucichło. Na ciepłym silniku nie słychać wewnątrz tego dźwięku.
Zauważyłem, że koło pompy wspomagania z osią wysuwa się i wsuwa o jakieś 2-3mm. Jak się porusza nim gwałtownie, to daje podobny "puszkowaty" odgłos.
Sprawdzaliśmy jak się zachowuje koło pompy podczas pracy silnika, ale nie drgnie nawet o milimetr.

Może napinacz paska rozrządu Question

Alternator wykluczyłem, bo kręci się płynnie i nie ma grama luzu na wirniku.
_________________
Voyager SE 2.5 TD 1997
300M 3.5L 24V
1999
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie w tym samym silniku odglosy takie wydaje napinacz paska lub pompa wody... poszukaj wiec tu Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group