www.asu.pl :: Zobacz temat - czym Policja mierzy szybkość
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czym Policja mierzy szybkość

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 9:58    Temat postu: czym Policja mierzy szybkość Odpowiedz z cytatem

jak w temacie.
http://moto.onet.pl/111975,galeria_media.html
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pouczająca lektura.

Szkoda, że wynika z niej, że zamiast przeciwdziałać przekraczaniu prędkości, znowu zaczyna się czaić na forsę kierowców (wszystkie te "łatwo chowalne" i "upodobnione do otoczenia" radary).
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pocieszmy się ze to nie tylko nasza rzeczywistość.
wczoraj słyszałem w radio ze któreś z wielkich miast francyskich czy włoskich wprowadziło radykalne ograniczenia szybkości na autostradach dolotowych do miasta i nasadzili radarów jak róż na rabatce.
Np w nocy na pustej autostradzie obowiazuje 80 km/h
Śmieszne czy tragiczne, oceńcie sami.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda włosi maja sporo znaków ograniczajacych predkość ale zupełnie inaczej niz u nas, przynajmniej na bocznych drogach.
Nie jestem rajdowcem to fakt ale gdy na zjeździe z góry był znak ograniczajacy na zakretach predkośc do 70km/h to wierzcie mi dla Pontiaca było za szybko, ograniczenia na podjazdach były takie , ze Pontiac 3.1 ledwo sobie radził. .
Mysle , ze na polskich drogach w podobnych miejscach stałyby znaki 30, 40 i na tym polega chyba cały problem.
Dodam jeszcze tylko , że te boczne drogi wygladały jak nasze 1 kategorii, szerokie, gładkie i chyba nigdzie nie widziałem fotoradarów ani patroli, czego nie mozna powiedzieć o autostradach tam fotoradarów było naprawde sporo
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bedac 3 lata temu w Turcji przejechalem caly ten kraj praktycznie od Iranu do Stambulu i widzialem tylko jedna kontrole radarowa! przy czym znak informujacy o kontroli byl juz jakies 15km wczesniej i w miare zblizania sie znaki byly coraz czestsze...czyz nie tak to powinno wygladac??? Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale i na Autobahn-ie gdzie prędkość była ograniczona do 80km/h, a było to za Monachium, stał fotograf.Widziałem jak jadącemu przede mną Niemcowi pstryknął fotkę.Dzięki temu zobaczyłem, że oni też mają takie urządzenia.
Co ciekawe, fotograf w ogóle nie był ukryty.Stał przy barierkach rozdzielających pasy ruchu.
Bardzo mnie to zdziwiło Cool bo przecież nasi na ogół chowają je po np.krzakach jak np.w miejscowości Żalno przed Tucholą /Kuj-Pom/
Tam takie działanie strażników wiejskich to norma.
Uważajcie jak będziecie tamtędy jechać.Ja jeżdżę tam tylko 50km/h i nie interesuje mnie to, że na CB krzyczą na mnie, że się ociągam...

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja dzis zauwazylem pewna rzecz odnosnie fotoradarow Smile
mianowicie stacjonarny fotoradar zgodnie z jakimis tam wewnetrzymi przepisami musi miec m.in stabilizowana temperature wewnatrz - czyli czy lato czy zima ustroj pomiarowy musi miec jakas tam temperature - podejrzewam ze cos kolo 20st..no ale do rzeczy - jak juz pewnie wiekszosc z was wie wiekszosc tych fotoradarow to poprostu atrapy, no i dzis wracajac z Kraka tak sie przygladalem fotoradarom i na 6 urzadzen tylko 2 ewidentnie byly ogrzewane bo nie bylo na nich ani grama sniegu i byly suche mimo wrecz olbrzymich opadow sniegu! reszte urzadzen bylo zasypane sniegiem a na jednym na okienku aparatu wrecz wisial sopel:-) moze to jest metoda na rozroznianie ktory prawdziwy ktory atrapowy? Wink
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W lecie ta metoda chyba nie zadziała...
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w lecie to wiadomo ze nic z tego ale skoro budka jest bez klimy i ogrzewania (co uwidacznia sie w zimie) to i w lecie jest to tylko zwykla budka dla ptakow i nikt tam foto nie wlozy Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group