www.asu.pl :: Zobacz temat - Jaka nawigacja GPS
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaka nawigacja GPS
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No kurcze tak mi się wydaje, teraz właśnie zainstalowałem sobie iGo 8.3.2.64873 i będe testował jadąc do sklepu. Ale iGo8 moim zdaniem jest lepsze od AM 5.0.5 bo nowszej nie testowałem.
Zresztą poczytaj sobie forum www.peb.pl
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubas jak bedziesz zmienial telefon polecam SE C702 .ma wbudowany gps (i to szybki) i dziala to jeszcze lepiej niz zewnetrznym modulem(chociaz myslalem,ze lepiej juz sie nie da!). nigdy w zyciu skrzyneczek wiszacych na szybie Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainstaluję i zobaczę jak to się ma.
A ostantio słyszałem na radiu że lepsza od AutoMapy jest Map&Giud albo Map&Go coś z tego ,bo słabo do mnie doleciało
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 LX 99'
Mobil: President Herbert ASC
Antena: Sirio Performer 5000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może MCguider??
wejdz sobie na www.chomikuj.pl poszukaj użytkownika satan9, gośc ma tam od cholery programów do navigacji, map, POI i całej reszty
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja obecnie uzywa MIO 560 i AutoMapy 5.0
Nie mogę narzekać ale trasę bardzo często potwierdzam na mapie papierowej i na CB radio. Tak dla czystego sumienia. Czasami AutoMapa ciągnie przez njawiększe korki.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorzucę i ja swoje 3 grosze.
Testowałem MapęMap, AutoMapę i iGO. W sumie z navi zrobiłem jakieś 100k km - jakieś tam doświadczenie mam Wink

Jeżeli chodzi o urządzenie to najlepiej takie, na którym można używać różnych map bez odblokowania urządzenia!!! (traci się gwarancję!) Na niektóre są sposoby Wink A Manta, Lark czy Akira? dla mnie wybór to kwestia gustu odnośnie wyglądu.

Mapy. Wiele osób zachwala iGO, ja nie. Wolę AutoMapę. Jest dokładniejsza i bardziej aktualna. Jeżeli chodzi o aktualizację POI tzw "online" tak jak NaviExpert to też jest możliwa pod warunkiem, że ktoś ma oryginał Wink (serwis Miplo). A MapaMap? Mnie denerwuje interfejs i wręcz znikoma ilość własnych ustawień Sad (podstawowe: brak możliwości dodawania własnych POI) ale sama mapka jest OK, prowadzi też dość logicznie. To jeśli chodzi o Polskę. A w Europie? Z map za rozsądną cenę zostaje tylko AutoMapa*, a ostatnia jej wersja ma nawet mapy Rosji.

Pozdrawiam

* to moje zdanie, ale zawsze mogę je zmienić Very Happy
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nikt z Was nie używa Auto Pilota? Ja sobie załadowałem dla próby i wygląda na całkiem fajny programik.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
A czy nikt z Was nie używa Auto Pilota? Ja sobie załadowałem dla próby i wygląda na całkiem fajny programik.

ja mam autopilota , ale nie oceniam bo innych nie znam Smile
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek jaką masz wersję AutoPilota? Ja mam 7.2. i nie miałem czasu jeszcze sprawdzić bo cały czas używam AutoMapy 5.2
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 LX 99'
Mobil: President Herbert ASC
Antena: Sirio Performer 5000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wgrałem AP 7.2.57 a tą AM 5.2 to z jakimi mapami masz?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lysyxmv6
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 196
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o mapy to posiadam obecnie naszą polskę bo jak na razie nie mam potrzeby korzystania z innych map,w sumie nie tak dawno są mapy europy do AutoMapy 5.2 ale będe się musiał zaopatrzyć Very Happy
Jeżeli chodzi o samą AutoMapę 5.2 to wzbogaciłem ją o dodatkowe głosy,zamiast strzałki prowadzącej jeździ autko,kolorowa mapa na dzień i na noc,nowe fotoradary i aktualizacje z dnia:6-12-2008,powiem że całkiem ciekawie to wygląda i baza adresowa jest dość bogata niż w inych mapach
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 LX 99'
Mobil: President Herbert ASC
Antena: Sirio Performer 5000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do AM aktualizacja radarów i suszarek jest z dzisiejszego dnia... Wink
a pozostałych POI to mam z sierpnia, dość bogatą bazę z MIPLO, nawet dla TIR'ów, wysokości, tonaż, parkingi itp...

Jak możecie to proszę na PW link do Auto pilota.... chętnie przetestuje

Pozdrawiam
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GAZDA napisał:
ja też w służbowych autach przerabiałem kilka różnych nawigacjii, i to nawet po kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i powiem wam... że wszystkie były do dupy...
nie ma jak mapa i własny rozum... z nawigacją to minimum raz w tygodniu lądowałem nie wiadomo gdzie i musiałem ludzi pytać...


Gazda.Pewnie masz rację.
Latem 2008r na "1" przed Toruniem był pożar lasu i z tego powodu "1" była zablokowana.
Pojechałem przez poligon, pomogło mi CB i jechałem za TIR-em który też korzystał z objazdu.Rozmawiając z nim przez CB powiedział dokładnie to co ty, że on bez mapy papierowej nigdzie nie wyrusza mimo, że ma nawigację.Pewnie coś w tym jest.Przecież nawigacja to tylko maszyna i ona niestety tez może nawalić.
Nie mniej jednak, miałem w ostatni weekend możność wyjechać za Monachium i muszę powiedzieć, że jest to świetny wynalazek.Bezbłędnie doprowadził mnie pod zadany adres.
Teraz sam się rozglądam za takim urządzeniem, a że nie jest mi ono bezwzględnie potrzebne, to spokojnie przeglądam opinie i ceny tych urządzeń.
Jednego razu w Brwinowie był objazd przez Pruszków...koszmar.
Na wjeździe do Pruszkowa była tylko jedna tablica "objazd" a dalej radź sobie sam.Nawet CB nie pomogło, a najgorzej mieli TIR-owcy.Strasznie im współczułem, ja małym autem spokojnie nawróciłem w dowolnym miejscu, ale oni...?
I po dzisiejszym doświadczeniu z nawigacją myślę, że choć troszkę by mi pomogła się stamtąd wydostać.
Nawigacja była szwagroskiego, "Mio-200"
Uważam, że spisała się świetnie, ale nie mogę tego w żaden sposób porównać z czymś innym i z pewnością lepszym.
Nawet nie wiem jakie mapy miała wgrane i czy można je uaktualniać, a jeśli tak to w jaki sposób.
Nie mniej jednak z tej nawi jestem zadowolony.
Myślę, że na Polskę i małą część europy jest wystarczająca Confused
Z drugiej strony, po co w Niemczech nawigacja, skoro oni mają tak genialnie oznakowane autostrady.

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"A to co pisze GAZDA że 80% to dla szpanu, moda itd - no może i ma rację - sam na początku jeździłem z nawigacją do pracy 5km - ale już mi przeszło i używam tylko w wypadkach jakiś poważniejszych WYPRAWACH "

Podobnie miałem kiedy kupiłem CB.
Po przyjechaniu do domu dłuuuugo z auta nie wysiadałem, bo chciałem z kimś pogadulcować, znaczy się pomóc obcym w naszym mieście.Żona się ze mnie śmiała, chciała nawet kanapki przynosić do auta Wink Laughing ale szybko mi przeszło.
Jedyny powód to wszechogarniające chamstwo na CB.Dzisiaj z włączonym CB jeżdżę tylko w trasy, a wmieście nawet anteny nie wyciągam.
Jak kupię sobie nawigację to z jej używalnością pewnie będzie podobnie.W końcu jestem facetem, a jak wiadomo faceci to wciąż małe dzieci Wink /mówię tylko za siebie/
Po moich w Niemczech doświadczeniach z nawigacją wiem, że jest przydatna i z tego właśnie doświadczenia wiem, że sobie ją kupię.Prędzej czy też później, ale sobie kupię.

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia a604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stasheck napisał:
Drobny minus Naviexperta (chociaż to pewnie ja głupi jestem) - chciałem kiedyś trasę z Krakowa do Anthraxa przejechać drogą przez Oświęcim - nie byłem w stanie mu tego wytłumaczyć, uparcie kierował mnie na A4 przy każdej nadażającej się okazji.


To samo miałem w Niemczech.Jako nowicjusz nigdy nie posiadający takiego urządzenia, źle wprowadziłem dane /"pomijaj autostrady" Shocked Wink / i ta jak głupia, przy każdym zjeździe kierowała mnie w "koleiny" Wink
A jak była przy tym cierpliwa... Wink
Dopiero kiedy mnie wkurzyła naprawiłem swój błąd.
A dalej? Dalej było już tylko bardzo dobrze...
Jak już pisał ktoś wyżej, trzeba się tego urządzenia najpierw nauczyć, a dalej powinno być tylko dobrze Cool

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group