www.asu.pl :: Zobacz temat - Przeróbka na CLIMATRONIC - czy to się da ?????
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przeróbka na CLIMATRONIC - czy to się da ?????

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 0:18    Temat postu: Przeróbka na CLIMATRONIC - czy to się da ????? Odpowiedz z cytatem

Mam klimę ręczną - 2 strefy czy da się przerobić to na climatronic dokupując panel sterownia i konsolę środkową z czujnikiem, czy wtyczki będą ze sobą zgodne i wystarczy przepiąć czy trzeba przerabiać kabelki, a może skora jest nie warta wyprawki i dać sobie spokój???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cerweza
*
*


Dołączył: Oct 28, 2008
Posty: 38

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niemam pojecia czy sie da ale w razie co mam do sprzedania konsole podsufitkowa elektroniczna ,moze byc tez z monitorem dvd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Watpie, sterowanie climatronikiem odbywa sie za posrednictwem komputera, a skoro Ty masz reczna klime to i Twoj komputer pewnie "nie umie" sterowac elektroniczna klimatyzacja. Wiec pewnie trzeba by bylo i kompa wymienic. W grupie VW tak wlasnie jest, przerabialismy ten temat w Leonie, tylko tam komputer jest wbudowany w panel sterowania klimatyzacja, wiec trzeba bylo jedynie wtyczki i czujniki pododawac/poprzerabiac. U nas pewnie wszystkim steruje BodyKomp i pewnie Ty masz nie ten model Wink
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Cyberda a tak zapytam w czym Ci przeszkadza reczne sterowanie że tak na siłę chcesz przerabiać na climatronic?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę jednak że skoro sterownie nawiewami jest elektryczne i wszystkimi steruje się z konsoli sterownia nawiewami o igrzewania to klimą tez będzie sterowała odpowiedznia konsola od climatronic'a, a nie komputer główny pojazdu. Na lini produkcyjnej raczej ulatwia się masową produkcję,a obecnie produkowane samochody to właściwie klocki LEGO i nikt nie kombinowałby z wersją komputera głownego dla pojazdu bez klimy, z klimą ręczną jednostrefową, 2-strefową, automatyczną 1-strefową, 2-strefową i 3 strefową, jak łatwo można policzyć to przynajmniej 6 wersji komputera (!!!!!!!) - widzę że będę w tej kwestii pionierem.

ACHA
Kolego Lutek 34

Zawsze podobały mi się autka Amerykańskie, ale na początku lat 2000-nych byli oni przynajmniej z niektórymi sprawami w epoce kamienia łupanego - tak jest choćby z dwoma poziomymi suwakami sterującymi strefami klimy (rodem z aut koreańskich z lat 90-tych (hahaha) - miałem takie w Hyundai'u Atosie którego kupiłem w 1998 roku i wszyscy się z tego śmiali), nie mówię już o radiu z kaseciakiem i to bez RDS (zresztą amerykańcy RDS stosują dopiero od początku lat 2000-nych gdy w Polsce ten system już chodził dobre kilka lat). Łączenie na jednej desce rozdzielczej okrągłych pokręteł (estetycznych) i suwaków jest stylistyczną durnotą i dlatego chcę to zmienić.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"miałem takie w Hyundai'u Atosie którego kupiłem w 1998 roku i wszyscy się z tego śmiali" smutne to,ze jacys wlasciciele niemcow sie z ciebie smiali ,a ty do tego przykladasz uwage...pewnie go szybko sprzedales zeby sie podporzadkowac Confused Question
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla ścisłości mówimy o zamianie tych regulatorów

na


Moim zdaniem jeśli w poprzednim samochodzie suwaki nawiewów narażały cię na pośmiewisko to szukając nowego samochodu powinieneś szukać samochodu z fabrycznym climatroniciem, systemem audio jak na tej środkowej focie itd, a Ty kupiłeś tańszą wersje i teraz z Dodge Caravan chcesz zrobić Chrysler Town&Country LX, tylko pytanie czy wszystko się zgodzi i czy bedzie taniej jak od razu kupić T&C.
Faktem jest że w tych samochodach z ręcznymi nastawami te suwaki mogły by byc zastąpione czymś innym np. pokrętłem.

A tak np wygląda deska w '05 Pontiac Montana

_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 dokładnie to przedstawiłeś - właśnie mi chodzi o zamianę na taki climatronic jak na twoim 2-gim zdjęciu - myślę że jedynym acz kolwiek dosyć dużym problemem będzie to że gdzieś z tyłu auta musi byc czujnik temperatury (bo ten z przodu jest w dedce tuż pod nawiewami) i nie mam pojęcia gdzie on powinien być zamontowany no i czy go gdzieś dostanę.

A tak na ścisłość - to DODGE GrandCaravan jakiego mam jest chyba autem które daje mi najwięcej frajdy i wygody z użytkowania, ni mówiąc już o walorach czysto użytkowych, a miałem poprzednio 4 auta fabrycznie nowe i kilka używanych więc wiem o czym mówię.

Oczywiście jak sie nie da przerobić tego na climatronic to trudno nie będę płakać i sprzedawać auta przez jedną głupotę.

Ale przyznacie szczerze że te suwaki nie pasują nijak do reszty deski ktora jest zaprojektowana bardzo dobrze, tak wizualnie jak i ergonomicznie.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku !!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mario_KOSZALIN
*
*


Dołączył: May 05, 2008
Posty: 184

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, cyberda_, nie widziałes chyba tablicy w GC 96 Laughing że tak narzekasz. Ja tam chciałby miec w swoim takieco jak w Twoim Wink
_________________
Magnum 5.7 Hemi 2005 black matt
DODĹťYK GC 1996 3,3 oddany pracownikowi - ale sie chłopaczyna cieszy Smile
Toyota Corolla 1,4 diesel słuzbowa- to juz przeszłość
Opel Astra 1,7 CDTI-słuzbowy - to już przeszłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario masz cos takiego


Ja mam u siebie cos takiego i nie narzekam, jedynie czego mi brakuje to tylnej klimy.

_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario tyle suwakow....i jeszcze te w radiu Shocked
ja bym to sprzedal w p...u i kupil bmw+radio sony z dvd+cb radio+gps+ maly oscyloskop i cale podswietlenie na niebiesko Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK Panowie - dajecie piękne zdjęcia wnetrz aut w których zastosowano "suwaki" ale nie zapominajcie że te przykladowe auta to modele z połowy lat 90-tych kiedy to takie rozwiązanie było w modzie i standartach projektowania wnętrz autek, a moje autko pochodzi z roku 2001 i to jest już inna bajka o innym stylu projektowania kokpitów.

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK Panowie - dajecie piękne zdjęcia wnetrz aut w których zastosowano "suwaki" ale nie zapominajcie że te przykladowe auta to modele z połowy lat 90-tych kiedy to takie rozwiązanie było w modzie i standartach projektowania wnętrz autek, a moje autko pochodzi z roku 2001 i to jest już inna bajka o innym stylu projektowania kokpitów.

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przepraszam bardzo ale trzy pierwsze zdjęcia jakie podesłałem to były modele z lat 01-05
A tutaj macie Questa(to samo co Villager) z roku 2002 czyli nowszy model mojego

_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK Panowie - dajecie piękne zdjęcia wnetrz aut w których zastosowano "suwaki" ale nie zapominajcie że te przykladowe auta to modele z połowy lat 90-tych kiedy to takie rozwiązanie było w modzie i standartach projektowania wnętrz autek, a moje autko pochodzi z roku 2001 i to jest już inna bajka o innym stylu projektowania kokpitów.

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie,ze widzialem jakies auto,ktore zamiast wajchy od asb mialo pokretlo! kto pierwszy sie zabierze za przerobke:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 1:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem jeszcze dodać, że wnętrze, kokpit, Voyagera nie zmieniło się prawie wogóle od pierwszego kanciaka. Zmieniono jedynie pozycje nawiewów z poziomej na pionową i kilka detali. Rozmawiałem z kumplem z ASO, nie da sie przerobić. Jest inny kompresor, dodatkowy komputer i kilka czujników, których Ty nie masz, między innymi płynna regulacja nawiewów z przodu i z tyłu. Koszt przeróbki nieopłacalny. A tak jak już ktoś napisał, z g...na złota nie zrobisz, jak się kupuje najtańszą wersję Dodge to nie sposób zrobić z niego T&C Limited.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group