www.asu.pl :: Zobacz temat - jaki olej do skrzyni mercury villager/nissan quest 1995r.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jaki olej do skrzyni mercury villager/nissan quest 1995r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
freex
*
*


Dołączył: Sep 14, 2008
Posty: 68

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 20:58    Temat postu: jaki olej do skrzyni mercury villager/nissan quest 1995r. Odpowiedz z cytatem

jak w temacie. chce kupic auto z tematu, wlasciciel oswiadczyl ze wlal dexron III..czy wlal dobry?

ile biegow posiada ta skrzynia? jakie obroty silnika powinien miec przy 100km/h przy sprawnym OD i lock-up?

co to wogole jest za skrzynia...jakas typowa czy jakis wynalazek?

pozdr.
_________________

mercury villager 3.0 V6, bmw 540iT 4.0 V8 Manual Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam taki samochód z oryginalnym przebiegiem 140 tys mil. Cały ten samochód został skonstruowany przez Nissana i jak się przyjzysz na przednia belke, silnik i jeszcze pare innym rzeczy to zauważysz znaki Nissan, Ford w jakimś stopniu kooperował i Villagery i Questy były montowane w USA
Silnik i skrzynia zostały użyte w innych modelach Nissana i raczej należą do dobrych konstrukcji.
U mnie jedyna bolączką skrzyni jest lekkie szarpnięcia pomiędzy 1a2 a pozatym pracuje że zarzutów. Olej jaki się leje do skrzyni to Dexron III.

Z zapietym lock up przy 100km/h obroty mam 2100 RPM
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
freex
*
*


Dołączył: Sep 14, 2008
Posty: 68

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

dzieki za odpowiedz...wlasnie wrocilem swoim villagerem!!Smile skrzynia chodzi idealnie...oprocz tego co ty piszesz...lekkie szarpniecie pomiedzy 1 a 2 biegiem...czyli masz wszystko ok. u mnie szarpniecie nie wystepuje jesli jade bardzo delikatnie - zmiana biegow nastepuje do max 2500rpm lub jak sie cisnie do spodu....przy maksymalnych obrotach tez zmienia plynnie...

pozdr.

ps...jade teraz pojezdzic...moze opic autko...pozniej napisze cos wiecej
_________________

mercury villager 3.0 V6, bmw 540iT 4.0 V8 Manual Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio oglądałem "wieśniaka" (z ang. villager) i przyznam, że podoba mi się najbardziej ze wszystkich vanów z USA z tamtych lat. Niestety jest również najmniejszy z nich. Silnik ze skrzynią są praktycznie bezawaryjne. Wadą jaką dostrzegłem są automatyczne pasy ale to kwestia gustu. Nie ma też większych problemów z dostępnością części.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie tam automatyczne pasy nie przeszkadzają.
Freex jeśli u ciebie działa A/C to czy przy włączonym A/C szarpnięcie pomiedzy 1na2 zwiększa się i czy jadąc odczuwasz kiedy sprężarka włacza się i wyłacza, chodzi mi o minimalny spadek mocy kiedy sprężarka się właczy.

Z podstawowymi częciami oczywiście tak jak napisał benchi nie ma problemu, wystarczy na allegro napisać Villager.
Co do wielkości budy to myślę że Caravan do 95 napewno nie był większy.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja tam do dzis placze za automatycznymi pasami. starczylo tylko biodrowke dopiac i w droge ,a teraz sie musze zawijac jak mumia... Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mial byc ponton jest wiesniak,gratulacje i lekkiej nogi,pamietaj to nie beemka z manualem Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
freex
*
*


Dołączył: Sep 14, 2008
Posty: 68

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedi_v: mialbyc ponton....ogladalem pare egzemplarzy...lecz niestety 100% aut w cenie od 4-8kzl to doszczetne wraki i rupiecie. potrzebuje vana do przewozu 7 osob, chcialem TS ponieważ ma najwiekszy silnik ze wszystkich vanow. trafil sie zadbany i sprawny villager - kupilem. moje refleksje:

silnikowo - wolalbym TS z racji 3.8l oraz tego ze w villagerze trzeba wymieniac pasek rozrzadu Sad
skrzynia - tez wolalbym TS z racji dluzszych biegow
wnetrze - wole mercury, jakies takie bardziej cywilizowane
trakcja/prowadzenie - mercury...i to zdecydowanie

pewnego dnia bylem u znajomego z waszego forum przejechac sie TS...po przejazdzce przeszedl mi troche jak to sie mowi "film" na TS wlasnie ze wzgledu na trakcje, prowadzenie oraz wykonczenie wnetrza tego samochodu. zaczalem rozgladac sie rowniez za innymi vanami, ogladalem pare chryslerow voyagerow...fajne auto, chyba tez wolalbym od TS...ale w polsce do sprzedania praktycznie same wraki.

generalnie to jestem handlarzem..sprowadzam samochody ze szwajcarii...chcialem sprowadzic sobie vana....ale stwierdzilem ze w polsce takie stare vany (do 10k zl) sa najtansze (biorac pod uwage ze od takiego vana trzeba zrobic odprawe celna(150e), zaplacic clo, akcyze, przywiezc, zarejestrowac itp, itd)....objezdzilem cala polsce i znalazlem 1 auto ktore uwazam ze kupilem mega okazje...naprawde zadbane auto, z gazem (blos...jezdzi super) i w rozsadnych pieniadzach za ktore sam bym nie byl w stanie przywiezc i zarejestrowac auta. powiedzialem sobie ze ten villager to ostatnie auto ktore jechalem zobaczyc w polsce...jesli on tez by byl wrakiem to juz nigdy nie pojechalbym ogladac auta w polsce....wolalbym zaplacic wiecej i przywiezc cos świeżego ze szwajcarii. u nas ceny takich aut dyktowane sa cenami po prostu zlomu...stad sa bardzo niskie.

lutek: AC u mnie dziala...ale nie zauwazylem aby skrzynia chodzila gorzej..po prostu jeszcze nie jestem wjezdzony w to auto. skrzynia chodzi troszeczke gorzej po przelaczeniu na gaz (oczywicie pisze tylko o tym nieszczesnym przelaczaniu z 1 na 2 przy 2500-3500rpm...przy nizszych i wyzszych obrotach zmienia super plynnie). wlaczenie kompresora na pewno czuc w kazdym aucie...to jest tylko kwestia wyczucia samochodu (ja czuje nawet w bmw 4.4l V8 333KM ktora zrobilem bardzo duzo km)... generalnie to skrzynia sie nie przejmuj, kiedys jakies 3 miesiace jedzilem maxima 3.0 1996r i skrzynia szarpala tak samo...a jak wiadomo mamy silnik i skrzynie od maximy..tylko nie mamy 4-ro zaworowych glowic....a szkoda Sad

pozdr.

pozdr.
_________________

mercury villager 3.0 V6, bmw 540iT 4.0 V8 Manual Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzę że mamy bardzo podobne egzemplarze Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
freex
*
*


Dołączył: Sep 14, 2008
Posty: 68

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lutek34: ano podobne...i to bardzo...ja nie mam przyciemnianych szyb, mam miejsce na szeroka tablice rej z tylu i hak hol Wink

ps. mozesz mi napisac jaki masz rozmiar opon?

pozdr.
_________________

mercury villager 3.0 V6, bmw 540iT 4.0 V8 Manual Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wez tylko przerob to tylne swiatlo przeciwmgielne,bo smierdzi maluchem na odleglosc Laughing ,wykorzystaj w tym celu lewe cofania z klapy,folie czerwona kupisz za 15zl na allegro.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fabryczny rozmiar to 205/75/15 lub można stosować 215/70/15 i jak mam ten drugi rozmiar bo ładniej opona wygląda bo jest lekko szersza.

To miejsce na szeroką tablice to jakaś przeróbka chyba?

Ja nie mam przeciwmgielnego ale swego czasu myślałem żeby zrobić tak jak pisał Jedi ale jakoś brakło czasu.

A czy masz u siebie tylni stabilizator zawieszenia?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu


Ostatnio zmieniony przez Lutek34 dnia Wto Gru 16, 2008 15:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
freex
*
*


Dołączył: Sep 14, 2008
Posty: 68

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie bardzo dobry pomysl...tylko potrzebuje troche czasu na realizacje Wink

pozdr.
_________________

mercury villager 3.0 V6, bmw 540iT 4.0 V8 Manual Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group