www.asu.pl :: Zobacz temat - Następne auto: dodge RAM...tylko jaki?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Następne auto: dodge RAM...tylko jaki?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 23:50    Temat postu: Następne auto: dodge RAM...tylko jaki? Odpowiedz z cytatem

Powoli przymierzam się do zmiany auta. Po długich poszukiwaniach decyzja została podjęta: Dodge Ram. Mamy tylko problem z wyborem wersji i silnika. Bardzo zależy mi na opiniach użytkowników, bądź osób, które mają doczynienia z tymi autami. Skłaniam się ku silnikowi benzynowemu 5,7 l. Nie mam doświadczenia z dieslami (oprócz mercedesa 190D, ale to się pewnie nie liczy) ale wiem, że dodge oferował silnik 5,9 i 6,7 w dieslu, oczywiście po roku 2005, bo tylko takiego auta szukam. Do benzyny raczej nie będę montowała instalacji gazowej, bo będzie to "drugie auto w rodzinie" (chyba że jakimś cudem sprzedam Visiona Laughing ). Jest tyle ofert, wersji i cen, że można dostać zawrotu głowy, dlatego jeśli coś wiecie na ten temat, to bardzo proszę, piszcie Smile
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sho
*
*


Dołączył:
Posty: 9
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne auto, brat jeździ 1500 5,7 hemi 4x4. Jest zagazowany i ciągnie od 24l/100. Jedynie co mnie w nim nie przekonuje to IFS i załączanie gałeczką jak od radia blokada dyfra i przełączanie napędów. wersja 2500 podobno jest bardziej hevy duty i posiada już sztywny przedni most.. ale jako któreś tam z kolei auto dla rodziny to bardzo ok, drogi każdy kilometr, ale za to jaka frajda Laughing o ile rodzina nie wybiera się do hipermarketu na zakupy, bo zaparkować tym to wielka sztuka Wink))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie o to chodzi, o frajdę z jazdy. Tak jak piszesz, w nowszych modelach jest gałeczka jak od radia Smile Trafne porównanie. Niedawno oglądałam RAMa 2500 5,7 l w wersji Heavy Duty. Po odpaleniu i przejechaniu kilku metrów wrażenia nie do opisania, aż mi się włosy zjeżyły tu i ówdzie Embarassed Zakup planuję najwcześniej na luty przyszłego roku, więc mam trochę czasu na przemyślenie, ale znając siebie, jak GO zobaczę, to się zakocham, choćby miał tylko 3 miejsca i 3,7 pod maską Laughing
P.S. Z parkowaniem u mnie nie ma problemu, 300 m od wejścia na 3 miejscach, a co tam Wink
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sho
*
*


Dołączył:
Posty: 9
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ja kiedykolwiek decydowałbym się na rama, to 3,7 odpada na starcie z tego prostego powodu, że nie ma wersji 4x4. Weź pod uwagę, że jest to pick-up, więc tył jest b słabo dociążony i podróż z pustą paką w zimie lub w deszczu to nielada wyzwanie i zbyt duża dawka adrenaliny, jak dla mnie oczywiście Wink
Osobiście szukałbym 2500, ze względu właśnie na sztywny most z przodu, ale to trochę moje off-roadowe zboczenie. Nie mniej jednak, tam gdzie swoim landcruiserem wjeżdżam bez problemu, 1500 też wjechałem, lecz ze względu właśnie na IFS (niezależne przednie zawieszenie) troszkę przychaczyłem brzuchem Wink
Prawdziwą terenówką Ram nigdy nie będzie, ale za to piękna i majestatu nie można mu odmówić. Szukaj wytrwale, bo jest w czym wybierać. Spróbuj też na www.autotrader.co.uk tam są w dobrych cenach i wersjach, a kierownica jest oczywiście po jedynej słusznej stronie Wink
_________________
windstar 3.8 205KM (był), taurus 3.0 SHO (pozostał), chevy 5.7 StepVan30 (budzi się do zycia)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Gru 20, 2008 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ocenauto.onet.pl/25,40,1210,index.html a tu masz kilka ocen uzytkownikow.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sho
*
*


Dołączył:
Posty: 9
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Gru 20, 2008 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z ocen widzę, że to niestety nie full time 4x4, nawet nie wiedziałem, że brak mu międzyosiowego mech różnicowego. Szkoda, więc po czarnym tylko 4x2 Crying or Very sad
_________________
windstar 3.8 205KM (był), taurus 3.0 SHO (pozostał), chevy 5.7 StepVan30 (budzi się do zycia)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group