www.asu.pl :: Zobacz temat - licznik - jak przeprogramować?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

licznik - jak przeprogramować?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
airwolf
*
*


Dołączył: Oct 22, 2008
Posty: 93

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 11:12    Temat postu: licznik - jak przeprogramować? Odpowiedz z cytatem

Witam,

Zastanawiam się, czy jest możliwość przeprogramowania licznika (komputera jak się domyślam), aby otrzymywać prawidłowe wskazania po wymianie opon na inny rozmiar?

Standardowe opony: 225/60/16
Aktualnie mam: 225/50/16

Wg różnych kalkulatorów dostępnych w sieci różnica jest około 7%, czyli jadąc 100km/h wg licznika jadę faktycznie 92lm/h. Biorąc pod uwagę standardowe przekłamanie liczników - jadę pewnie 85km/h a to już duża różnica...

Wiem też, że w innych wersjach VISION był standardowo wypuszczany na oponkach (chyba) 195/60/15.. więc musiał mieć fabrycznie inne ustawienia komputera.. ?

Czy ktoś z was próbował podobnej operacji? W ASO albo we własnym zakresie?
Czy jest to łatwe? Gdzie to zrobić? Ile to kosztuje?
_________________
VISION 3,5 '95 mit gasssss ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam zimowki w rozmiarze 60 i letnie w rozmiarze 50, i wg GPS roznica miedzy jednymi i drugimi jest pomijalnie mala (cos kolo 5km/h), przy czym fabrycznie licznik w Visionie przeklamuje przy 100km/h o jakies 8km/h, przy 120 jest to juz ok.10km, oczywiscie na + , czyli zawyza wskazania!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
airwolf
*
*


Dołączył: Oct 22, 2008
Posty: 93

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
ja mam zimowki w rozmiarze 60 i letnie w rozmiarze 50, i wg GPS roznica miedzy jednymi i drugimi jest pomijalnie mala (cos kolo 5km/h), przy czym fabrycznie licznik w Visionie przeklamuje przy 100km/h o jakies 8km/h, przy 120 jest to juz ok.10km, oczywiscie na + , czyli zawyza wskazania!


Ha! No niestety jest dokładnie tak jak piszesz..
Zgodnie z kalkulatorami:
http://www.opony.autogaleria.pl/opony_zamienniki.asp
http://www.vtuning.com/kalkulator.html

przekłamanie dla mojego przykładu (225/50/16 zamiast 225/60/16) wynosi ponad 7% - co przekładając na licznikowe 100 km/h daje odpowiednio wg jednej strony 92,87 km/h a wg drugiej 93,3 km/h.

Teraz dodając "fabryczne" przekłamanie rzędu 8-10 km/h wychodzi, że jak jadac wg licznika 100 km/h mam jedynie 85 km/h. Pomijając komfort jazdy z właściwymi odczytami wskaźników.. , wpływa to bezpośrednio na błędne wyliczenia spalania pomijając 17% większy przebieg, który mi się jednocześnie nabija! - na każde przejechane 100km będzie to około 15-17 km więcej.. a to jak dla mnie przekłamanie gigantyczne.. Sad Sad Sad Sad

Dlatego właśnie chciałbym coś z tym zrobić..
Jakies sugesti lub pomysły Question - wydaje mi się oczywiste przeprogramowanie komputera.. ale jak gdzie i za ile tego nie wiem Twisted Evil
_________________
VISION 3,5 '95 mit gasssss ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba było juz o tym na forum i wyszło , że ... gra nie warta świeczki.
W sumie nie kumam też po co przeprogramowywać komputer skoro są przeliczniki opon.
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
airwolf
*
*


Dołączył: Oct 22, 2008
Posty: 93

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że powodów podałem wystarczająco wiele, ale mogę podać jeszcze jeden - nie lubię, gdy coś działa nie tak jak powinno Smile

Czy ktoś może mi pomóc?
Czekam na wskazówki jak zabrać się za rozwiązanie tego problemu Smile
_________________
VISION 3,5 '95 mit gasssss ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osobiscie watpie by udalo ci sie to przeprogramowac..a jak sie uda to bedzie drogo kosztowac! a jesli az tak bardzo cie to drazni (czyzbys byl aptekarzem ze, az tak dokladnie ci potrzeba tej predkosci??? Smile to najprostszym sposobem jest poprostu przelozenie wskazowki predkosciomierza - zeby zwolnic nieco napiecie sprezyny na wskazowce - jest to licznik magnetyczny wiec zwolnienie sprezyny spowoduje jej wieksze wychylenie...ale tak czy siak gra nie warta swieczki
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mrseven
*
*


Dołączył: Feb 24, 2008
Posty: 65
Skąd: KonstantynĂłw Ĺ�Ăłdzki

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj w dziale skrzynia-Programowanie komputera skrzyni-trzeba wpisać rozmiar opon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maski
*
*


Dołączył: Feb 06, 2008
Posty: 40
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mrseven napisał:
Przeczytaj w dziale skrzynia-Programowanie komputera skrzyni-trzeba wpisać rozmiar opon.


dokladnie do sterownika skrzyni z kompa serwisowego wpisuje sie rozmiar opon
_________________
voyager 3,3 '98 + BRC sequent 56
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i to POWINNO byc wpisane po z mianie rozmiaru kół. inaczej i skrzynia nie najlepiej pracuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group