www.asu.pl :: Zobacz temat - Wymiana płynu chłodzącego chrysler t & c
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wymiana płynu chłodzącego chrysler t & c

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 23:49    Temat postu: Wymiana płynu chłodzącego chrysler t & c Odpowiedz z cytatem

Panowie czy ktoś z was spuścił cały płyn z układu chłodzenia.
Dziś wymieniłem płyn cały no i o dziwo weszło mi 9 litrów a według danych ,które otrzymałem w sklepie powinno być 12litrów więc brakuje mi 3 litrów.
Zdjąłem wszystkie przewody pod autem przepłukałem ciśnieniem i sprawdzałem czy wypływają resztki płynu.

Z nagrzewnicy tylniej także spuściłem.Jedynie aby sprawdzić ten fakt to podjechać pod urządzenie do sprawdzania zamarzania czy płyn ma oryginalna temperaturę czy zaniżoną. Miał ktoś podobny przypadek.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno gdzieś w ukladzie zostało powietrze,za silnikem na przedniej ścianie grodziowej jest dwururka prowadzaca płyn do tylnej nagrzewnicy,jest tam tzw.syfon,napewno tam zostało część powietrza.Z czasem sama instalacja sie odpowietrzy,najlepiej przed jazda ,kiedy silnik jest zimny odkręcić korek chłodnicy (nie zbiornika wyrównawczego) i dolać do pełna.Czynność powtarzać codziennie aż do momentu kiedy po otwarciu korka ,nie będzie brakować płynu w chłodnicy Very Happy
Ważne jest aby to robić po długim postoju kiedy silnik jest całkowicie zimny
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam ,iż płyn spuściłem do 10 litrowego wiaderka ale ilość płynu w wiaderku była około 6 litrów ,a z tylnej nagrzewnicy osobno odłączyłem wąż i dmuchając w przewód z nagrzewnicy wylałem wszystko ,a w nagrzewnicy nie mogło być więcej góra około 0,5 litra.
Z przedniej nagrzewnicy wyleciało grawitacyjnie ,więc zakładam ,że nie mogło więcej płynu zostać.Odłączyłem wąż z pompy ,więc mało prawdopodobne aby w silniku coś zostało.
Ciekawi mnie to ,że powinno wejść o 3 litry więcej według książki.
Pojeździmy zobaczymy.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group