www.asu.pl :: Zobacz temat - VISION - klimatyzacja problem
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

VISION - klimatyzacja problem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cleverguy
*
*


Dołączył: Mar 30, 2008
Posty: 23

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 13:28    Temat postu: VISION - klimatyzacja problem Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu wysiadła mi klimatyzacja, a konkretnie przestał dochodzić sygnał sterujący do kompresora. Kompresor działa, instalacja jest sprawna i napełniona. Po podpięciu na sztywno do akumulatora kompresor normalnie działa. Bezpiecznik też jest cały.

Co może być przyczyną? Jak to sprawdzić? Podejrzewam, że kabelek się gdzies urwał...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kabelek do sprzegla klimy biegnie pod kolektorem ssacym razem z przewodami do wtryskiwaczy i potem nad przekladnie kierownicza w jednej z dwuch grubych wiazek i najpewniej gdzies tam sie przerwal. tak czy siak jesli chcesz miec puszczony jak fabryka to troche roboty cie czeka ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cleverguy
*
*


Dołączył: Mar 30, 2008
Posty: 23

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie gdzieś sobie idzie wgłąb... Dzisiaj po wielu próbach udało mi się zauważyć, że kompresor się włączył kilka razy na 2-3 sekundy... Widać raz na jakiś czas coś zaskakuje i przez moment działa. Sprawdziłem instalację, dobiłem - wszystko jest technicznie OK.

Zna ktoś jakiś warsztat w Warszawie, który by tanio sprawdził kody błędów na komputerze? Może to czujnik ciśnienia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzies tu na forum byl opis jak zczytac kody bledu z klimatronica w Visio - sprawdz tym sposobem..ale i tak polecam odkrecic kolektor i przy okazji przegladnac wiazki idace do wtryskow - u mnie ze starosci posypala sie na nich izolacja i spalilo mi kompa ECU ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznij sprawdzanie kabelków od sprężarki klimy - tam jest przyciśnięty kabel i bywa że w tym miejscu lub w okolicy się przerywa. Jak pójdziesz po tym kablu dalej to znajdziesz pod przewodami wysokiego napięcia wtyczkę, która może być po prostu zardzewiała (ja tak miałem i klaima raz się załączała a raz nie, po odrdzewieniu wszystko gra i buczy).

Sposób diagnostyki klimy umieściłem w dziale "sam naprawiam" - warto sobie sprawdzić bo to bajecznie proste Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cleverguy
*
*


Dołączył: Mar 30, 2008
Posty: 23

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Smile Zaraz sprawdzę. Ja na razie znalazłem wtyczkę tuż obok sprężarki, dalej jeszcze nie szedłem. Na razie załącza się na 2-3 sekundy i wyłącza się...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli sprężarka się włącza i zaraz wyłącza to może byc problem z czujnikiem ciśnienia czynnika w układzie - może pokazywać bzdurne ciśnienie i układ się wyłącza. Tutaj potrzebna jest diagnostyka komputerowa bo testem "guzikowym" tego nie sprawdzisz. Swego czasu wymieniałem ten czujnik bo pokazywał ciśnienie większe niż w środku Ziemi i hula.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cleverguy
*
*


Dołączył: Mar 30, 2008
Posty: 23

PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie się obawiam, że to czujnik Sad Próbowałem gdzieś kupić tani tester diagnostyczny OBD-1 i sprawdzić, ale ciężko kupić. Na stacji ostatnio mnie skasowali na 200 zł za sam test więc więcej nie dam złodziejom zarobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group