www.asu.pl :: Zobacz temat - Windstar, sekwencja i wieeelkie spalanie....
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windstar, sekwencja i wieeelkie spalanie....

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 20:32    Temat postu: Windstar, sekwencja i wieeelkie spalanie.... Odpowiedz z cytatem

Witam,

Posiadam Windstara 3.8 95r. Założyłem sekwencję STAG-300 i pojawił się 'mały' problem...z wielkim spalaniem gazu. Otóż samochód na mieście pali benzyny 16 litrów, czyli w normie, gazu natomiast średnio 28! Byłem u gazownika który zakładał instalację (uznany zakład w mieście, z doświadczeniem...) kilka razy - najpierw regulacje, później wymiana wtryskiwaczy na mniejsze, ostatnio wymiana reduktora czy jak to się tam zwie i dalej nic. Cały czas tyle pali, o ile na trasie 16-17 moge jeszcze zaakceptować, to 28 na mieście już mniej.
Wymieniłem sondy lambda i świece. Wymienię jeszcze przewody w.n. ale one chyba nie są przyczyną.
Może coś doradzicie?
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
kubas
*
*


Dołączył: Jul 14, 2008
Posty: 101
Skąd: Mosina

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmień gazownika Rolling Eyes
_________________
kubas...
Ford Windstar 97, 3.0 V6,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie takie proste. Ja swojego gazownika też chętnie bym zmienił, ale niestety, jak się założy nową instalkę, to wiadomo, że jeździ się do tego, który ją założył. Nieraz się już zastanawiałem, czy jechać do tego, który mi zakładal i robi poprawki bezpłatnie, w ramach gwarancji-ale mnie wkurza, czy też jechać do innego, sprawdzonego, ale który zainkasuje.
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co a sprawdzales szczelnosc instalacji? powaznie pytam! u mnie po dosc krotkim czasie stwardnialy gumowe wezyki idace od listew rozdzielajacych do wtryskow LPG i troche przepuszczalo mi na 2 laczeniach - ale naprawde minimalnie bo jak polalem testerem to bardzo powoli sie robily banki- nawet gazu nie bylo czuc na nosa! ale efekt byl taki ze spalanie wzroslo o jakies 1,5l.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymam samochód w małym garażu, więc bym wyczuł zapach gazu. No i o ile 1,5 litra w Twoim przypadku może uciec przez nieszczelność, to u mnie te 10 raczej nie.

Ostatecznością będzie podjechanie do innego gazownika. Póki co, ten grzebie i wymienia w ramach gwarancji.
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niby w malym garazu bys czul ale nie zapominaj o tym ze gaz masz pod cisnieniem w przewodach tylko wtedy gdy samochod chodzi na gazie!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no, wiem wiem Smile ale nie raz mialem odpalone autko przez jakis czas w garazu i nie bylo czuc gazu.
no nic, jutro pewnie kolejna wizyta u gazownika, a po niej znowu emocje przy mierzeniu spalania Wink i jak zwykle pod dystrybutorem na stacji: Shocked
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym też poszukał lepiej przy przewodach - to spalanie 15l gazu więcej może być nosem niewyczuwalne, wiem bo miałem tak kiedyś ...
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i temat dalej aktualny. Szczelnosc sprawdzona i nic.
Samochod na benzynie, po miescie (Krakow) pali 16-17, czyli w normie, a na gazie 28-32! Tak jest od samego poczatku kiedy zalozylem gaz. Poza tym kosmicznym spalaniem, samochod chodzi idealnie. Jedynie jak jest zimny, po przelaczeniu na gaz (przelaczenie ustawione na 40stopni czyli dosyc wysoko) nie chce trzymac niskich obrotow. Musze zrobic z 6-7 km zeby sie rozgrzal. Moj gazownik juz sie poddal, wymienil wszystko co sie dalo - reduktor, komputer gazowy, listwy wtryskowe i bez efektu. Bylem u innego gazownika i tez nic nie znalazl, mowi ze instalacja zalozona prawidlowo.
Wymienilem tez swiece, przewody wysokiego napiecia i sondy lambda. Dalej bez efektu.
Jeszcze pozostala jedna mysl - wykres jednej sondy to prawidlowa amplituda, ale wykres z drugiej sondy jest troche postrzepiony. Nie jest to wina samej sondy, bo sprawdzilem to zamieniajac je miejscami. Nie wiem czy to by moglo byc przyczyna tak wysokiego spalania gazu, przy prawidlowym na benzynie? I gdzie szukac przyczyny? Mi przychodzi na mysl cewka, skoro przewody i swiece sa nowe. Tylko przy walnietej cewce silnik by chyba nie chcial rowno pracowac, a chodzi dobrze.
Pomocy...
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Bentol11
*
*


Dołączył: Dec 02, 2008
Posty: 9
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, podjedź na ulicę Hamernia tam jest taka mała firma Gazik, fachowcy są dobrzy i rzetelni i znają się na rzeczy, do samochodu podchodzą spokojnie i uczciwie może oni coś poradzą na to spalanie.
_________________
Voyager 3,8AWD 2000r +LPG ZENIT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to bylem juz u dwoch gazownikow i mowia ze z instalacja jest wszystko ok, ale sprawdze i ten adres. Poki co w poniedzialek jade sprawdzic czemu ten wykres z jednej sondy jest nie taki jak powinien.
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie dlatego, że układ LPG podłączony jest tylko do jednej sondy...
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest podłączony do dwóch sond
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm,a ja kiedyś miałem też coś podobnego,że spał w normie po powrocie z uropu letniego zaczął palić jak "smok"20l,aż się sam uspokoił i pali zanów normalnie - sam nie wiem co sie stało??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby moj palil 20 (na miescie) to bym sie cieszyl Wink
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mój zaczął palić 25 ale sprawdziłem że instalacja nie działa, wciąż otwarty na maxa silniczek krokowy - tu gdzie mieszkam nie ma części ani mechaników dlatego zdecydowałem wyrzucić to cholerstwo z mojego auta...
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylem dzisiaj w warsztacie, sprawdzili mi caly uklad zaplonowy, pomierzyli itp... I wszystko niby jest ok. A wykres z jednej sondy dalej nie jak amplituda tylko jak krzaki. Nastepny krok to wywalenie katalizatora, bo moze jest przytkany. Podjade do jeszcze innego gazownika zeby zobaczyl na instalacje i jak nic nie znajdzie to wywalam sekwencje i wsadzam prosta instalacje II gen. albo na blosie.
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Nastepny krok to wywalenie katalizatora, bo moze jest przytkany.

no ale jesli na benzynie pali w normie i nie czuc jakiegos spadku mocy to co ci ten katalizator zrobil? przeciez skoro na PB jest OK to nie moze byc przytkany! szukaj dalej....
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niby tak...

ale praktycznie nie ma juz czego szukac. instalacja przegladnieta w dwoch zakladach, samochod tez u mechanikow od amerykancow sprawdzony.
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luki_Krk napisał:

ale praktycznie nie ma juz czego szukac. instalacja przegladnieta w dwoch zakladach, samochod tez u mechanikow od amerykancow sprawdzony.


a taka glupia sprawa jak stacja na ktorej tankujesz?? powaznie pytam - ja tankuje na jednej stacji i spalanie mam mniej wiecej porownywalne - 12,9-14,4 i tak od jakis 12 tankowan, ale raz bylem zmuszony zatankowac w krakowie i o dziwo spalanie wynioslo rowno 20L...przy takich samych warunkach drogowych, tej samej trasie itd,itp...
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Luki_Krk
*
*


Dołączył: May 29, 2007
Posty: 67
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tankowalem na wielu stacjach i jest to samo
_________________
Ford Windstar 3.8 1995
Dodge Grand Caravan 3.3 2004
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group