www.asu.pl :: Zobacz temat - Oświetlenie wnętrza (za długo się świeci)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oświetlenie wnętrza (za długo się świeci)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
slawcio
*
*


Dołączył: Jul 01, 2005
Posty: 20

PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 13:03    Temat postu: Oświetlenie wnętrza (za długo się świeci) Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czy ktoś spotkał się z takim dziwnym objawem, że jak jest ciepło i sucho to oświetlenie wnętrza w Windstarze pali się ze 40min. i na konsoli pokazuje niezamknięte drzwi! Jak tylko pada deszcz to od razu wszystko gaśnie i działa jak należy. Styki drzwi już czyściłem i smarowałem różnymi cudami i nic nie pomogło. Może ASU lub ktoś się spotkał z czymś podobnym i mi podpowie, co mam zrobić?

Slawcio Wind97-Szczecin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Lip 13, 2005 9:11    Temat postu: Re: Oświetlenie wnętrza (za długo się świeci) Odpowiedz z cytatem

Najprawdopobnie skleja Ci się wyłącznik. Musisz sprawdzić wewnątrz drzwi, przy klamce. A jest tego trochę - tylne mają 2. U mnie był problem z drzwiami kierowcy, i poprzednik po prostu wyjął wtyczkę z wyłącznika - nie miałem wtedy kontroli niedomkniętych drzwi (ajar control), pozostawionych świateł, włączenia oświetlenia wew. itd. Jeśli chcesz sprawdzić drzwi przednie - szukaj na forum mojego opisu jak to zrobić. Jeśli drzwi przesuwne - ktoś się chwalił, że wie jak to zrobić, tylne mają dwa czujniki (przy zamkach) - tam podobno jest to najłatwiejsze. A wyłącza się po 40 min bo tak jest ustawiona "ochrona akumulatora" - Wini wyłącza wszytskie zbędne odbiorniki po 40min.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slawcio
*
*


Dołączył: Jul 01, 2005
Posty: 20

PostWysłany: Sro Lip 13, 2005 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Ci!! Tak zrobię, tylko będę musiał trochę czasu poświęcić, ale czego się nie robi..... Sądzę, że to będą odsuwane, albo tył.

Pozdrawiam. Slawcio Wind97-Szczecin zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Lip 13, 2005 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może mi podpowiesz jak dobrać się do licznika?
mam w Winim spaloną żaróweczke "Check Engine"

Wojtek
Windstar LX 3,8/95 na gazie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Lip 13, 2005 13:46    Temat postu: Re: Oświetlenie wnętrza (za długo się świeci) Odpowiedz z cytatem

Niestety, nie powiem jak wymienić żarówkę. Ale może Windstarowcy zbiorą się i kupimy gdzieś poradnik Haynes w formie elektronicznej? Jest nas 11, ale aktywnych tylko 4-6. Ktoś się chwalił Haynesem w formie drukowanej. Może na ten czas on pomoże - nie wiem tylko kto to Sad
Jak znajdę chwilę czasu to poszperam na www.automotiveforums.com
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Lip 13, 2005 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poniżej jak wymienić żarówki podświetlajace tablicę. Myślę, że w ten sposób dostaniesz się do żar. Check Engine.

Gobowiec Smile

I just replaced a couple of lights on my '98 Windstar. Not too hard.

You need to remove the 3 screws (brass-looking, IIRC) under the steering column. Remove the headlight knob - it just pulls out. Then try to pull out some of the dash - that should help you see where the screws are you need to remove. You might have to pull pretty hard to remove the dash - I know I did. I used a small screwdriver to pry out a little of the dash around where the headlight knob was. You'll also need to disconnect the headlight switch assembly from the wire so you can pull out the dash.

On the instrument panel, there's several screws, including a small brass one at the top of the panel near the center. Remove this & other screws & you can get into the instrument panel. Then just take off the gauge that is covering the light - for me it was my speedometer & fuel gauge. Don't worry about bumping a needle - they'll reset when you crank it back up.

I don't remember exactly which screws I removed, but pulling helped me see where they were. Like I said, you've got to pull pretty hard to remove the dash to get to the instrument panel. They snap right back on, though.

Good luck!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 13, 2005 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Była sobie niedawno jeszcze taka stronka o Windstarch http://windstar.hoot.pl/forum/index.php? z dość pokaźnym forum użytkowników. Może administrator tej stronki zagląda tutaj i coś powie dlaczego ona już nie chodzi. Tam widziałem opis jak dobrać się do zegarów i żaróweczek w Windstarach, podobno nie jest takie trudne. Swoją drogą administrator mógłby przerzucić forum użykowników Windstarów z nieczynnej strony na jakis darmowy lub niedrogi serwer, albo w formie pliku do pobrania na jakiejś darmowej stronie.


_____________________________
Windstar 3.8, 1996 GL, zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 8:58    Temat postu: Re: Oświetlenie wnętrza (za długo się świeci) Odpowiedz z cytatem

Dla Windstarowców jest teraz www.windstar.com.pl ale jeszcze w powijakach. Jest to ta sama strona tylko po przeniesieniu na nową serwer z nowym adresem. Ale niestety chyba nie udało się jeszcze odtworzyć archiwum.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slawcio
*
*


Dołączył: Jul 01, 2005
Posty: 20

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnien tak, jak piszesz! Ale może jak sie ruszy temat na forum, to ktoś sie zainteresuje i ponowi próbę uruchomienia stronki. W ogóle mało jest stron o Winim, a jest o czym gadać Laughing

Slawcio Wind97 3,8 - Sczczecin (zagazowany)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.windstar.com.pl ruszył! Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał żalu za tę małą dywersję na forum, gdyż i tak wiele rzeczy jest wspólna dla amerykańców, a strona o Windstarze będzie już bardzo szczegółowa więc i tak będziemy korzystać z obu. Niestety nie udało się odtworzyć archiwum co bardzo martwi. Przy okazji - mam już ELM320 do czytania kodów OBD2 we Fordach. Niestety jeden z wspólników tego projektu odpadł gdyż otrzymał w prezencie taki czytnik, więc mam nadmiarowy układ. Mogę odsprzedać scalak lub jak będzie gotowy cały czytnik. Póżniej puszczę go przez allegro.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group