www.asu.pl :: Zobacz temat - rozładowany akumulator
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

rozładowany akumulator

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marcin4m
*
*


Dołączył: Aug 21, 2007
Posty: 32

PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 21:25    Temat postu: rozładowany akumulator Odpowiedz z cytatem

Pytanie Czy jest możliwe rozładowanie akumulatora w kilka godzin 5 z pozostawionym kluczykiem w stacyjce w pozycji stop ? Czy w takim przypadku bateria jest do wymiany ?
Pozdrowienia.
Chrysler T&C 2005 3,8 + LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andrzejm
*
*


Dołączył: Dec 24, 2007
Posty: 19
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 23:52    Temat postu: Re: rozładowany akumulator Odpowiedz z cytatem

marcin4m napisał:
Pytanie Czy jest możliwe rozładowanie akumulatora w kilka godzin 5 z pozostawionym kluczykiem w stacyjce w pozycji stop ? Czy w takim przypadku bateria jest do wymiany ?
Pozdrowienia.
Chrysler T&C 2005 3,8 + LPG

Dobry akumulator powinien wytrzymać kilka godzin. Nie wiem jak u ciebie ale w Windstarze też zapomniałem wyłączyć kluczyk . Jakieś trzy, cztery godziny stał i nic się nie stało. A mam stary akumulator 77Ah.
_________________
Windstar 3.8, 203KM + LPG , 98r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samo pozostawienie kluczyka w stacyjce nie powinno rozładować akumulatora, no chyba że w tej pozycji stacyjki działa radio albo któreś drzwi były niedomkniete i się świeciło oświetlenie wnętrza ale w twoim roczniku to raczej masz automatyczne wyłączenie oświetlenia po kilku minutach.
U mnie ostatnio nadszedł czas ma wymiane akumulatora a objawiło się to tym że dwa tygodnie temu wieczorem podjechałem w pewno miejsce gdzie otworzyłem tylną klape i jedne drzwi na około 12-15min.Świeciło się całe oświetlenie wnętrza, tylniej klapy, grało radio i była włączona nawigacja. Po tym czasie nie odpaliłem już silnika.
Po tygodniu od tego zdarzenia uszkodziłem opone, w nerwach zapomniałem wyłączyć światła mijania, po 8 minutach też nie odpaliłem silnika. Powiedziałem sobie dość i pojechałem do sklepu gdzie kupiłem akumulator Fiamm 60Ah 600A, mój dotychczasowy akumulator to DieHard ale jedynie co mogłem odczytać z niego to 490CCA co rozumiem jako COLD CRANK AMPERS, czyli ten mój nowy FIAMM powinien chyba wystarczyć do odpalenia 3l silnika.
Dodam jeszcze że gość ze sklepu sprawdzał ładowanie i na wyłączonych światłach i nadmuchach wskazywało napięcie 14.4V a na włączonych światłach, nadmuchach i klimie 13.96V.
Jak myślicie ładowanie chyba jest OK? Bo nie chce żeby sie okazało że za jakiś czas będe musiał i ten akumulator wymieniać.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładowanie masz jak najbardziej OK
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

14.4 bez obciazenia i 13.96 z obciazeniem to bardzo dobre ładowanie..
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A napiszcie jakie wy macie wielkie akumulatory w swoich V6?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin sprawdz pierw pobór prądu amperomierzem (podłaczenie szeregowe)
w pozycji off to ta co wyjmujesz kluczyk jeśli skoczy ci ponad 0.5 A (500mA)to coś ci połyka prąd a nie powinie poszukaj w postach bo coś m sie wydaje że już to było opisywane obszernie.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Visionie mam bodajże 74 Ah.
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W swoim townie 72 Ah ale na twój rocznik to chyba troszkę zamało (więcej odbiorników) Wink
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak narazie działa bez zarzutów, kreci ładnie i chyba troszke szybciej jak na poprzednim aku.
mam nadzieje że nie padnie, teraz to już za pózno na wymiane na większy.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moge wam powiedziec,ze mam aku 55Ah (pradu rozuchowego nie znam ale gdzies okolo 320)/ jest to o wiele za malo dla tego auta. dodatkowo akumulator ma conajmniej 6 lat. kilka razy byl wyladowany do zera i pare dni w takim stanie musial se polezec. jest to centra podstawowa(chyba juz nie produkowana). nigdy nie odmowil posluszenstwa z wlasnej winy. zapala w najgorszych mrozach. nie odpianam klemy kiedy auto stoi 2 tygodnie. reasumujac. dobry akumulator dobrego producenta w okolicach zalecanej pojemnosci to zero problemow na lata. nie przejmujcie sie Very Happy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też miałem styczność z Centrą i nie zawiodłem się,ciekaw jestem jak teraz wypada w praktyce.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja własnie u siebie zauważyłem, że od kilku dni auto mi ledwo odpala z rana. Jestem na urlopie Zakopanem i nie jestem przyugotowany narzedziowo. Ale na jedną noc odłączyłem aku i po podłaczeniu rano było ok. Załatwiłem sobie miernik i jutro sprawdze ładowanie i pobór pradu przy wyłaczonym zapłonie i właczonym alarmie. Ale wydaje mi się, że u mnie coś powaliło się z alarmem i pobiera mi dużo pradu. Od jakiegoś czasu zauwazyłem, że zasieg z pilta mam bardzo mały - aby otwoerzyć auto musze być praktycznie przy nim. Wymiana bateri w pilocie nic nie zmieniła. Mam alarm fabryczny .

Co o tym sądzicie ?
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałem ładowanie. Jak miałem właczone światła, nadmóch przedni i tylnu oraz klime i lodówkę to miałem 13.46 V - czyli z ładowaniem jest ok. Ale zawsze mi rozładowuje aku jak zostawiam auto na kilka godziny.

Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kubas
*
*


Dołączył: Jul 14, 2008
Posty: 101
Skąd: Mosina

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak...ja....
u mnie aku nadawał się tylko na śmietnik....podjedź do jakiegoś punktu gdzie sprawdzają profesjonalnie akumulatory - przeważnie robia to gratis Smile - ja podjechałem i na magicznym urządzonku Panu wyszedł komunikat " akumulator do wymiany" hehe
kupiłem aku firmy "loxa" (polska firma) 74Ah i prąd rozruchu coś koło 700 za 300 zł
_________________
kubas...
Ford Windstar 97, 3.0 V6,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam aku kupiony dokładnie rok temu. Problem jednak w tym, że jak odłacze aku na czas postoju auta to odpalam później bez problemu. Jak zostawię podłączony to jest kiepsko.

Teraza będe testował zamykanie auta bez właczania alarmu - zobaczę co będzie się działo.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
moge wam powiedziec,ze mam aku 55Ah (pradu rozuchowego nie znam ale gdzies okolo 320)/ jest to o wiele za malo dla tego auta. dodatkowo akumulator ma conajmniej 6 lat. kilka razy byl wyladowany do zera i pare dni w takim stanie musial se polezec. jest to centra podstawowa(chyba juz nie produkowana). nigdy nie odmowil posluszenstwa z wlasnej winy. zapala w najgorszych mrozach. nie odpianam klemy kiedy auto stoi 2 tygodnie. reasumujac. dobry akumulator dobrego producenta w okolicach zalecanej pojemnosci to zero problemow na lata. nie przejmujcie sie Very Happy


A jak sprawdzasz i dolewasz wodę do swojego aku? Bo ja przy wymianie akumulatora w teesie stwierdziłem, że w tym aucie czynności obsługowe akumulatora są niemożliwością i kupiłem całkowicie bezobsługowego bosha... ez to nie wiem czy wiecie ale do większości akumulatorów bezobsługowych też należy od czasu do czasu wody nalać, do tego bosha nie Smile Koszt takiego komfortu w granicach 500zł.

W visionie założyłem aku marki Jantex (czy jakoś tak) kupione w kerfurze - nigdzie więcej nie znalazłem 74Ah i prąd rozruchu rzędu 500A w cenie 200zł Smile Dolewam wody od czasu do czasu i działa...
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolewam wody raz na pol roku. fakt-obsluga aku w pontonie nie jest mila. jak sie pozna system to jest w miare ale nie mozna tego nazwac komfortem. moj kolega demontuje filtr powietrza,rezonator i jeszcze kilka drobiazgow Shocked .ja na szczescie tylko 3 srubki.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group