www.asu.pl :: Zobacz temat - OLEJ
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

OLEJ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
patryk88cze
*
*


Dołączył: Jan 24, 2008
Posty: 8
Skąd: CzeladĹş składkowskiego26a/8

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 11:32    Temat postu: OLEJ Odpowiedz z cytatem

witam mam problem ostatnio jechałem do pszczyny i w pewnym momencie na komputerze pojawił mi się napis low oil preasure i zaczęło coś strasznie stukać w silniku kupiłem olej i wlałem 4 litry stukało delikatniej i było ciśnienie oleju wracałem do domu i w pewnym momencie słychać było że coś się rozwaliło i znowu brak ciśnienia oleju i stuka bardzo głośno wie ktoś może
co z tym może być albo czy jest w nim jakaś dodatkowa pompa oleju
AURORA 4,0 v8 95rok proszę o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MKramer
*
*


Dołączył: Jun 26, 2008
Posty: 45
Skąd: Wieliszew

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie zastanowiło Cię, że mogłeś wlać aż 4 litry oleju? Przecież to oznacza, że go tam prawie nie było i silnik pracował bez smarowania.
Pewnie z drodze powrotnej znów olej "zniknął" i znów silnik nie miał smarowania. Jazda z klekoczącym silnikiem bez oleju nie wróży długotrwałej jego pracy.

pozdrawiam
_________________
******************************************
Mariusz Kram Wieliszew 
Chrysler Grand Voyager 3.8 Limited '08
Toyota PRIUS '07
Polski Fiat 125p 1300 '70
******************************************
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecialy panewki - albo korbowe, albo glowne. jesli nie jechales zbyt dlugo na takim stukajacym to moze uda sie jeszcze zrobic szlif walu+nowe panewki...
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jeszcze pocieszmy kolegę, że jak dobrze pójdzie na remoncik 2 tysiączki starczą...
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę siać pesymizmu ale wydaje mi się, że opisane powyżej objawy, a zwłaszcza to stukanie wróży, że remont będzie drogi, długi i nieprzyjemny.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patryk88cze
*
*


Dołączył: Jan 24, 2008
Posty: 8
Skąd: CzeladĹş składkowskiego26a/8

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wie ktoś czy na śląsku jest jakiś mechanik co robił już aurore
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz, że było słychać jak coś się rozwaliło Surprised Jeżeli korbowód nie wyszedł bokiem to jest szansa, że każdy mechanik od silników jest w stanie to zrobić. Musisz popytać Smile
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W optymistycznej opcji mogła ci pompa olejowa z braku oleju,dodatkowo jak ubytek spory miałeś to i wyciek na zewnątrz jest zauważalny(korka spustowego nie ściołeś Question Jeśli autko twoje ma spory przebieg to nie przytarłeś wału chyba że bez oleju w silniku z 200 km zrobiłeś.Jeśli zgrzytło to spróbuj wałem za pomocą klucza obrócić i sprawdz co stawia opór i wydaję dzwięk.(kręć w prawo)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 5:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>czy na śląsku jest jakiś mechanik co robił już aurore

Aurore, nie Aurore...wazne by mial pojecie o budowie silnika spaliniowego. jesli faktycznie padl uklad tlokowo-korbowy to prawie kazdy mechanik powienien sobie z tym dac rade bo kazdy silnik jest w tym miejscu identycznie zbudowany...


>Jeżeli korbowód nie wyszedł bokiem to jest szansa

no niestety tu sie mozesz sromotnie mylic! wszystko zalezy od konstrukcji silnika, a konkretnie od czasu pracy po zatarciu, od grubosci "miesa" w stopie korbowodu itp,itd..a tak z skrocie to podczas zatarcia nastepuje obrot panewki i jej blyskawiczne wyklepanie, potem wyklepuje juz korbowod...jesli wyklepie go tylko troche to jest szansa ze uda sie lekko spilowac stope korby i potem przetoczyc nowy okragly otwor pod gniazdo panweki, jesli rozklepie zbyt bardzo to niestety braknie ci "miesa"....

>Jeśli autko twoje ma spory przebieg to nie przytarłeś wału chyba że bez >oleju w silniku z 200 km zrobiłeś

co ma w tym przypadku przebieg do tego czy zatarl czy nie? jesli braknie mu chocby na kilka sekund cisnienia oleju to zerwie film olejowy na panewkach i "po sprawie"...i cudow nie ma!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:


co ma w tym przypadku przebieg do tego czy zatarl czy nie? jesli braknie mu chocby na kilka sekund cisnienia oleju to zerwie film olejowy na panewkach i "po sprawie"...i cudow nie ma!


Marcyś ano przebieg(oczywiście silnika) ma to do siebie że luz na korbowodach jest większy i smarowanie nie odbywa się tylko poprzez kanały doprowadzające olej również rozbryzgowo i poprzez parę wytworzoną w komorze korbowodowej,jak już wspomniałeś o filmie olejowym to tak odrazu olej nie odparowywuje to nie benzyna zawsze się utrzymuje jakiś czas,mi brakło oleju na dużo,dużo więcej niż kilka sekund i szkód żadnych nie wyrządziło a zdarzyło mi się nieraz awaryjnie dojechać po olej do cpn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak kazdy mechanik Laughing ,szczegolnie jak sie mu powie,ze bedzie naprawial cadillacowski northstar Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Tak kazdy mechanik ,szczegolnie jak sie mu powie,ze bedzie naprawial >cadillacowski northstar

dlatego tez napisalem "prawie"...ale tak na marginesie nie sadze by dol silnika Northstara roznil sie znaczaco konstrukcja od typowego europejskiego silnika, oprocz oczywiscie 8(zamiast 4) wykorbien na korby i wiekszej ilosci podpor walu niz w standardowym silniku R4.
a i na marginesie dodam ze jesli poszly panewki to przy remoncie zwroc duza uwage na stan pompy oleju i jej ew. zuzycie bo remont szybko ci sie moze powtorzyc.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group