www.asu.pl :: Zobacz temat - Książeczka serwisowa
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Książeczka serwisowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
EDEX
*
*


Dołączył: Nov 07, 2007
Posty: 129
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 18:12    Temat postu: Książeczka serwisowa Odpowiedz z cytatem

witam!może wydawać się to troszeczkę nieprawdopodobne ale założyłem sobie tzw.książkę serwisową do poprzednigo auta.umieściłem w niej różne info.jak np.jakie świece są potrzebne i kiedy je wymieniałem,przewody,oleje itp.
Jakie usterki odnotowałem a jakie udało mi się usunąć ewentualnie fachowcowi.różnego rodzaju ślady na szybie,lakierze itp.mogę wyliczyć jeszcze kilka w zależności od upodobania.dlaczego się podjąłem takiego opracowania?dla własnych info.odnośnie wymian akcesorii,spalania,stanu ogumienia oraz ewentualnej sprzedaży samochodu.info.mam w komputerze i w razie odsprzedaży wydrukowuję stan samochodu z potrzebnymi informacjami danego samochodu.nie ma takiego opracowania a może by było przydatne?wiem że takie prowadzenie zajmuje dużo czasu ale gdyby wykonać jakiś tam szablon na pewno byłoby łatwiej go prowadzić.pozdrawiam.
edex
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niestety bardzo rzadko spotykane zjawisko aby ktoś prowadził taki "pamiętnik", lecz trafiłem już kilka razy na taki sposób prowadzenia potrzebnego info o historii auta, bardzo to pochwalam.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie książeczki daje ASU, wystarczy mieć w aucie razem z długopisem i w razie wizyty w warsztacie wpisać datę, przebieg i co było robione - komputer jest tutaj zbędny. Ogólnie taka dokumentacja przydaje się bardzo przy sprzedaży auta... sprawdzone empirycznie przy sprzedaży poprzedniej bryczki. Kupiec jak zobaczył zwykły zeszycik z wypisanymi naprawami, przeglądami i wymianami nie oglądał już specjalnie samochodu i wziął go nomen omen w ciemno bo była już praktycznie noc Smile

Warto stosować zabiegi które nic nie kosztują a ułatwiają życie Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Warto stosować zabiegi które nic nie kosztują a ułatwiają życie

Po co stosować takie zabiegi jak wystarczy dbać o auto i wtedy sami mamy pewność co do stanu technicznego, a i przy sprzedaży to procentuje.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diku ma rację nic nie zastąpi dobrze zadbanego auta !
Taką książeczkę można sobie wypisać kilka dni przed sprzedażą jeżeli to miało by rzutować na cenę auta - a pieczątki jaki probłem w dzisiejszych czasach.
Nigdy nie kupuję auta w oparciu o notatki właścicieli, bo przecież notujący może nie miać zielonego pojęcie o tym o czym pisze. W kajecie takiego kolesia może to wygłądać trochę jak przepis na pierogi z jabłkami.
Jak to może być wiarygodne w takiej sytuacji?
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 5:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diku napisał:
To niestety bardzo rzadko spotykane zjawisko aby ktoś prowadził taki "pamiętnik", lecz trafiłem już kilka razy na taki sposób prowadzenia potrzebnego info o historii auta, bardzo to pochwalam.


pare lat temu kupowalem ojcu seata od goscia ktory nigdy go nie tankowal normalnie na stacji! proces tankowania wygladal tak: gosc zajezdzal na stacje, kupowal beczke 200L ON, beczka lezakowala w garazu, jak syf opadl to sciagal z wierzchu i potem przez filterki do lakieru(pracowal na lakierni Fiata) przepuszczal odpowiednia ilosc i dopiero tankowal Smile nastepnie filterki (z brudem) trafialy do specjalnego zeszytu wraz z opisem :data,stacja,tankowanie, litry... Smile dodam ze przy przebiegu ok.100kkm chcielismy z ojcem spuscic kondensat z filtra paliwa( w WV podobnych stosuje sie taki zabieg) no i po 100kkm nie bylo NIC! poprostu nic Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś passata 1.6 D z 1981 roku (zdarza się nawet najlepszym Crying or Very sad ). Jego poprzedni właściciel sprowadził go do Polski w 1986 roku (do tego czasu serwisowane). Od momentu sprowadzenia właściciel zaczął prowadzić książkę napraw i spostrzeżeń własnych. Trwało to do sprzedaży czyli do 2004 roku, kiedy to ja zakupiłem to dzieło germańskiej myśli technicznej Rolling Eyes . Po tylu latach eksloatacji auto było w świetnym stanie technicznym, ponieważ osoby prowadzące takie pamiętniki dbają o auta. Ludzie jeżdżący typowo eksploatacyjnie nigdy nie bawią się w takie rzeczy. Nie możemy tu mówić o pewności przy zakupie auta z książką ale z całą pewności o większym prawdopodobieństwie, że będzie ono w dobrej kondycji.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

benchiW 100% się z tobą zgadzam, książeczka plus dbałość o auto to sukces, nie mam nic przeciw takim ksiąrzeczkom, ale właściciele muszą też dbać o auto, a często zdarza się tak, że taki czy inny koleś jeździ autem bo silnik jeszcze odpala albo koła jeszcze się kręcą, a jak mu coś nawali, straszny krzyk, że lipna marka bo się psuje. często słyszę opinię że trafiłem dobrze z zakupem auta, ale mało kto wie ile czasu poświęcam o dbałość stanu technicznego, zawsze się staram żeby auto było w 100% sprawne, wiadomo że przypadków losowych nie można przewidzieć, ale podstawa zawsze jest sprawna.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group