www.asu.pl :: Zobacz temat - Nowy zakup i nowy problem.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy zakup i nowy problem.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 13:41    Temat postu: Nowy zakup i nowy problem. Odpowiedz z cytatem

Witam po dłuższej przerwie Very Happy Wczoraj po okazyjnej cenie kupiłam Visiona z zamiarem rozebrania go na części. Cztery lata temu byłemu właścicielowi zaczęło pukać w silniku, zgasił go i więcej nie odpalał. Auto kwitło (dosłownie) w ogrodzie. W międzyczasie skradziono tablice rejestracyjne. Właściciel tego nie zgłosił, nie robił przeglądu i nie ubezpieczał samochodu. Tak się teraz zastanawiam, czy nie próbować go uruchomić. Czy ktoś wie, jak teraz powinnam załatwić sprawy papierkowe? Pisać umowę z datą wsteczną, gdy auto było opłacone, czy z datą kupna?
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem-jak kupilas na czesci to po co ci rejestracja i inne takie?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Początkowo miało być to auto na części, ale po dokładnym obejrzeniu okazało się że nie jest w takim złym stanie jakby się mogło wydawać. A jeżeli to pukanie to panewki, to jest to do zrobienia. Auto ma tylko 151 tys przebiegu. Nic mu nie brakuje. Pytam czysto hipotetycznie. Później podejmę decyzję, czy go rozebrać, czy przywrócić do życia. Jeżeli koszty rejestracji i naprawy przewyższą wartość auta, to oczywiście nawet nie będę o tym myśleć. Wyciągnę fotele, chłodnicę oleju i włoże do swojego, a felgi opylę na Allegro. Resztę na przyczepę i na złom Laughing
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e to wiecej sie da wyciagnac i na allegro sprzedac(lampy,szyby,zegary itp)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale lampy, zderzaki to ja sobie zostawię. W razie czego...
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka sytuacja rodzi sporo problemów natury urzędowej. Po pierwsze musisz pokryć całe zaległe ubezpieczenie chyba, że na umowie napiszesz, że sprzedający ponosi koszty zaległego ubezpieczenia (co nie gwarantuje sukcesu). Po zakupie musisz zrezygnować z ubezpieczenia poprzedniego właściciela i albo ubezpieczyć gdzieś albo nie. Jeżeli nie zdecydujesz się ubezpieczać auta to fundusz gwarancyjny ma 1 rok do przedawnienia i jeżeli Cię w tym czasie złapią to kara jest spora. Dodatkowo dochodzi problem tablic. Lepiej by było gdyby sprzedający zgłosił kradzież. Już kiedyś walczyłem z takimi sprawami po zakupie auta i powiedziałem nigdy więcej...
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawa papierkowa wyglada tak:
do rejestarcji niezbedne ci sa tablice, przeglad i OC.
najwiekszy problem bedzie z brakiem tablic! ale to zalezy od urzedu...czasem tylko pomarudza , czasem wystarczy kolorowy wydruk,czasem nic nie zalatwisz...no tak jak zwykle standardowo w PL nikt nic nie wie i kazda interpretacja urzednika jest dobra ;/
sprawa OC - kurcze pewnosci nie mam i chcialbym wprowadzic cie w blad czy na ciebie spadnie zadluzenie- poszukaj ustawy(jest na stronie PZU) i bedziesz miala pewnosc...
przeglad to w sumie formalnosc ...tak ze sprawa jest jak najbardziej do zalatwienia! aha tak na marginesie dodam ze raczej postaraj sie ja zalatwic szybko(glownie o OC chodzi) bo spisujac umowe K-S bierzesz na siebie zobowiazania co do placenia OC - mimo iz samochodem nie jezdzisz, jest on niesprawny itd,itp to OC MUSISZ placic-no chyba ze go wyrejestrujesz, ale ustawodawca tak zorganizowal sprawe ze nie mozna wyrejestrowac bez zlomowania, a znow jak go porozkrecasz to na zlomie zaplacisz kare - 10zl za kazdy brakujacy kg samochodu... jednym slowem skonczylo sie (LEGALNE!) kupowanie auta na czesci ;/ co nei znaczy ze sie nie da ;d
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubezpieczenie OC musi być ciągłość ,jeśli policja zatrzyma autko bez OC zwraca się o do funduszu o ciągłość ubezpieczenia każdego właściciela pojazdu i jeśli z funduszu wyjdzie że ktoś nie opłacił ubezpieczenia tj.nie ma ciągłości podlega karze grzywny 300 euro.Ja sam mam ubezpieczony pojazd w nowej polisie bez ciągłości ubezpieczeni ok.2 tyg. i jeśli nie zatrzyma mnie policja bez OC to nie mam problemów.W niektórych firmach ubezpieczeniowych jest możliwość zawieszenia polisy na czas dłuższej naprawy - trzeba popytać.Sam mam na sprzedanie scorpiaczka i zastanawiam się czy na części nie sprzedać bo więcej kaski bym wziął.Kolega co handluje częsciami wytłumaczył mi jak to się robi:
kupujesz autko z przeznaczeniem na części,opłacasz US,najlepij aby miał OC,wymiawiasz umowę OC - miesiąc przed zakończeniem polisy,namawiasz właściciela pojazdu aby udał się do wydziału kom. ,sam idziesz do wydziału komunikacji i zgłaszasz żę pojazd został kupiony z przeznaczeniem na części zamienne do twojego autka lub dla teściowej jak kto woli i nie będzie użytkowany chyba że gościa podejdzieszi napiszesz umowę na silnik o num.tym i tym i nie trzeba się martwić o w/w
niuanse,tylko numery i blachy trzeba szybko zamienić na złotówki bo nie wiadomo od kogo kupujemy. Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli z tego co piszecie, zwyczajnie nie opłaca się go "legalizować". Zbyt dużo kasy i czasu bym straciła. Tylko co teraz zrobić, żeby Zieloni się nie przyczepili? Może "sprzedać" go za granicę? Nie kombinujesz - nie żyjesz Laughing
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>W niektórych firmach ubezpieczeniowych jest możliwość zawieszenia >polisy na czas dłuższej naprawy

nie ma mozliwosci zawieszenia OC!!! OC reguluje ustawai tu zaden ubezpieczyciel nie zrobi ci wyjatku! okres OC tez jest ustawowo na 12 miesiecy i tu nic nie zakombinujesz! jedyny wyjatek co do terminu waznosci OC to zabytki gdzie mozna ubezpieczyc na miesiac oraz samochody w komisie!

>wymiawiasz umowę OC - miesiąc przed zakończeniem polisy

umowe mozna wymowic dzien przed koncem jej obowiazywania.

>Czyli z tego co piszecie, zwyczajnie nie opłaca się go "legalizować".

no tego nikt nei powiedzial...caly halas bedzie w tym przypadku w OC..jesli zalegle skladki bedzie musial uregulowac poprzedni wlasciciel to legalizacja wyniesie cie tyle co przeglad,oplaty w urzedzie i nowe OC..jesli zaleglosci w OC przejda na ciebie to faktycznie legalizacja moze nie byc oplacalna....a jesli nei zalezy ci na legalizacji a na samych czesciach to zawsze mozna kupic samochod na ogos z Uzbekistanu czy innego Zakałkazia Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jane, gdybyś zdecydowała się na złomowanie visiona, daj wcześniej znać - potrzebuję paru dupereli.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
>....a jesli nei zalezy ci na legalizacji a na samych czesciach to zawsze mozna kupic samochod na ogos z Uzbekistanu czy innego Zakałkazia Smile


Tylko Marcys jak dane właściciela pojazdu nie będą zgodne to polisa wraca na poprzedniego właściciela.Trzy lata temu zawiesiłem w warcie polisę po ukażaniu zdjęc pojazdu po stłuczce i mi zawiesili od czasu naprawy pojazdu możę teraz nie da rady nie wiem nie miałem okazji podpytać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 5:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Trzy lata temu zawiesiłem w warcie polisę po ukażaniu zdjęc pojazdu po >stłuczce i mi zawiesil

no trzy lata temu to jak kupowales samochod to mogles nie oplacac OC do momentu rejestracji..a skoro samocho byl np w remoncie to moglo to trwac nawet kilka lat- u mnie pewien sprzet stal 5 lat, nie byl oplacany i bylo OK...w ok.2005 weszla nowa ustawa i niestety juz sie nie da nieoplacac...

>Tylko Marcys jak dane właściciela pojazdu nie będą zgodne to polisa >wraca na poprzedniego właściciela

hhmmm..no nie wiem czy wraca czy nie wraca, dlatego najpewniej sprzedac "za granice" do cywilizowanego kraju gdzies na wschodzie bo kto tam sprawdzi?? Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze mieć wujka w Bangladeszu. Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie już zarejestrowanie nie wchodzi w grę, ponieważ przez ten czas wyciągnęliśmy z niego amortyzatory, tylne wahacze. Teraz będziemy demontować tylną klapę i malować. Almado, napisz co potrzebujesz, może się coś dla Ciebie znajdzie.
Cytat:
Dobrze mieć wujka w Bangladeszu.
Też tak uważam Smile
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lewy błotnik i mocowanie prawej lampy przedniej (nie mam dolnego zaczepu i mi ździebko lata), przywiesza mi się czasem elektromagnes (chyba to jest elektromagnes) przy sprzężarce klimy i
czasem mi nie załącza i muszę przystanąć, otworzyć maskę i delikatnie puknąć... trochę wkurzające Smile No i jeszcze taka duperelka jak zaczep osłony przeciwsłonecznej od strony kierowcy (taki plasticzek z lewej strony lusterka wstecznego).
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzę jak to u mnie wygląda ( w jakim jest stanie i czy w ogóle jest) i napiszę. Błotnik będzie na 99 %, bo nie widziałam, żeby był gdzieś walnięty. Dam znać.
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 5:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jane - a masz moze kratki nawiewu dmuchajace na tylne siedzenia?
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błotnik będzie, w razie innych części tel. 663 891 419. Części mogę dowieźć do Wrocławia.
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group