www.asu.pl :: Zobacz temat - dobre tarcze i klocki grand voyager
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dobre tarcze i klocki grand voyager

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Aro
*
*


Dołączył: Mar 16, 2008
Posty: 97
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 12:50    Temat postu: dobre tarcze i klocki grand voyager Odpowiedz z cytatem

witam

chciałbym wymienić tarcze [ dość zużyte ] oraz klocki,
szukam czegoś co zapewni mi bardzo dobra droge hamowania, ponieważ to co mam jest ledwo zadowalające..

do felg 15" grand voyager 2,5 td


pozdrawiam
_________________


Chrysler Grand Voyager 2,5 TD '98
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Antonio
*
*


Dołączył: May 18, 2008
Posty: 36

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy co teraz masz. Tarcze można brać Mopara albo DuraStop ACDelco, a klocki metaliczne DuraStop ACDelco lub też ich ceramiczne. Powinno być dobrze, ale niestety za 5zł tego nie kupisz. Jakbys chciał coś bliżej się dowiedzieć odezwij się poza forum, żeby tu śmietnika nie robić.

Pozdrawiam, Marcin
_________________
Części z USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aro
*
*


Dołączył: Mar 16, 2008
Posty: 97
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no poza forum sie nie da bo nie ma ani maila, ani pw ani gg Razz wiec jak narazie to piszę tutaj


teraz mam jakis shit straszny i zdaje sobie sprawe ze to nie jest wydatek zedu 100 zł

jechałem w 5 osob i sprzet w bagazniku = spalone tarcze:D przy jezdzie do nowego sącza...

ogolnie to strasznie słabo hamują
_________________


Chrysler Grand Voyager 2,5 TD '98
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Antonio
*
*


Dołączył: May 18, 2008
Posty: 36

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak - znowu wyłączyłem sobie niechcący mail. Pisz na marcin.kaniewski@gmail.com. Będę potrzebował VIN i ewentualnie info co masz teraz. Odezwij się to kilka opcji Ci zaproponuję.

Pozdrawiam, Marcin
_________________
Części z USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ptak1
*
*


Dołączył: Jun 19, 2007
Posty: 184
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 7:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Panowie fajnie że dbacie o nie zaśmiecanie forum ale taka informacja na temat klocków, tarcz czy szczęk może się przydać większej rzeszy użytkowników forum, a taka informacja szczegółowa co do modelu i ceny na pewno nie jest zaśmiecaniem.
Pozdrawiam
_________________
voyager 96 3.3l zagazowany


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie,chociaż wiadamo której firmy zakupić w/w części(przetestowane).
Do voytka 92 r. założyłem klocki firmy CBK za 90 zeta za komplet - nie wiem czy to dużo czy mało bo pierwszy raz wymieniam w tym modelu ale jestem z hamulcy zadowolony. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antonio
*
*


Dołączył: May 18, 2008
Posty: 36

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może tak - jak będę wiedział dokładnie czego szukam to podam ceny. Do tego rocznika i modelu tak na szybko widzę bardzo dużo opcji ACDelco, a szkoda kopiować tu 5 stron cenników. Niestety w "amerykanach" kwestią podstawową jest VIN i podawanie czegokolwiek bez tego byłoby niepoważne.Tak więc aby nie przedłużać - jak będę wiedział czego szukam to podam tak ze 2 opcje tu na forum - obiecuję.

Pozdrawiam, Marcin
_________________
Części z USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do marcina-jak do kazdego z nas mozna pisac na priv poprzez nacisniecie przycisku "mail" pod postem danego delikwenta:)
ja sie przylacze i zapytam o amortyzatory przod do pts 3,8 '93 europa(vin na zyczenie).
Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry temat poruszony - ale jak dla mnie JUŻ ZA PÓŹNO Mad bo właśnie kupiłem tarcze i klocki (i są już założone)
Tarcza i klocki - TRW - za wszystko dałem 400zł - i teraz pytanie CZY DUZO I CZY DOBRE Twisted Evil
Po testach jak je wymieniłem jest na razie OK a jak będzie później to się OKAŻE Twisted Evil
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antonio
*
*


Dołączył: May 18, 2008
Posty: 36

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może wyjdę na fanatyka ale od kilku lat w amerykanach używam ACDelco i jestem zadowolony choć ceny wysokie. Ponoć niezły jest Raybestos ale nawet znalazłem gdzieś na stronach w Rosji informację (cennik online), gdzie przy numerach Raybestosa zakończonych na R było napisane "zrobiono w Chinach", a przy identycznych oznaczeniach ale bez R była dziwnym trafem 2 razy wyższa cena i brak oznaczenia "zrobiono w Chinach". Więc nawet Raybestos jeden drugiemu nie równy.
Ja się zraziłem do części robionych w Chinach nawet pod nadzorem gdy zakupiłem piastę do Chevroleta Blazera (firmy DNA) i po kwartale musiałem ją oddać, bo się rozpadała. Teraz od półtora roku mam ACDelco i nic nie tłucze, nie szumi i działa OK.

Pozdrawiam, Marcin
_________________
Części z USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie,nie wyjdziesz. ja co 3 miesiace mam do wymiany sworznie ,drazki i koncowki. kupowalem chase,robione w chinach bo cena byla dobra. teraz juz wiem,ze gdybym kupil np. moog 2-3 razy drozsze to bym pojezdzil na nich z 5-8 razy dluzej...dodajac do tego koszty wymiany robi sie nieciekawie.
madry polak po szkodzie,biedny dwa razy traci itp.itd....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Antonio
*
*


Dołączył: May 18, 2008
Posty: 36

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Odnośnie amortyzatorów wygląda to tak (TS '93, 3.800, przód)
Gabriel 227zł brutto (+przesyłka w Polsce)
ACDelco około 390zł brutto (zależnie od opcji transportu i czasu oczekiwania może być min 370zł, max 400zł). Co ciekawe ACDelco ma tylko jeden rodzaj amortyzatorów na przód do tego TS'a.
O Gabrielu nic nie powiem bo nie mam doświadczenia z nimi. Oczywiście wszystko legalnie i z fakturą. Cena Gabriela do sprawdzenia zawsze u mnie w sklepie.

ACDelco nie mam tam wpisanego, bo droższe rzeczy są na zamówienie. Niestety wciąż mało Polaków jest mądrych po szkodzie i wciąż głównym kryterium jest cena zakupu, a nie łączny koszt użytkowania w okresie powiedzmy 2 lat.

Pozdrawiam, Marcin
_________________
Części z USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Antonio
*
*


Dołączył: May 18, 2008
Posty: 36

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie Chryslera Voyagera sprawy mają się tak:

klocki Raybestos (R!!!) 180zl
klocki ACDelco metal 340zł (rekomendowane jako zgodne z OE)
klocki ACDelco ceramiczne 340zł (rekomendowane jako zgodne z OE)
tarcza Mopar 290zł
tarcza ACDelco 305zł
tarcza Aimco 95zł

Oczywiście ceny brutto z fakturą. Należy doliczyć wysyłkę w Polsce ale przy zamówieniu np. kompletu ACDelco moze udałoby się jeszcze nieco zejść z kosztów przesyłki.

Co mogę powiedzieć. Właśnie przyjechała do mnie paczka z tarczami i klockami ACDelco do Pontiaca mojej żony.

Pozdrawiam, Marcin
_________________
Części z USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może głupie pytanie zadam - cena dotyczy klocki 4szt(na dwa koła) a tarcza podana 1 szt czy dwie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antonio
*
*


Dołączył: May 18, 2008
Posty: 36

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak napisałeś:
klocki to cena kompletu (4 szt, jedna oś)
tarcza to cena 1 szt.

Choć w sumie kto kupuje tarcze pojedyńczo. Może bierze się to z tego, że przy tarczach nacinanych inna jest lewa i inna prawa więc kupujesz 2 różne tarcze po 1szt.
Jeszcze śmieszniej jest z amortyzatorami - ostatnio ktoś pytał mnie o takie samopoziomujące do TS'a i tam wyjątkowo cena była za komplet (2 szt.) choć normalnie cena jest za jeden amorek.

Pozdrawiam, Marcin
_________________
Części z USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie z typi kompletami jest różnie,dzięki za odpowiedz ,spiszę sobie jak by coś maila do ciebie. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antonio
*
*


Dołączył: May 18, 2008
Posty: 36

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam. W razie co kontakt przez mail lub sklep.

Pozdrawiam, Marcin
_________________
Części z USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
viwaldi
*
*


Dołączył: Jun 28, 2007
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Co do tematu klocków i tarcz. To poważna spraw bo dotyczy naszgo bezpieczeństwa Smile

Ja polecam tarcze i kocki ATE ( oryginalne też były robione prze ATE ) znaczek ATE i obok Chryslera.

Co do ceny to nie są najtańsze, ale można trochę ponegociować w sieci FOTA w całej polsce.

Ja za komplet 2 x tarcza ( wentylowana ) + 4 klocki zapłaciłam około 500zł

Nie kupuj chińskiej tandaty ( kupiłem klocki chyba ABS ~ 70zł - i po 500 km odkleiło mi się delikatnie cierciwo no i biło nie starsznie ale denerwowało ....

Wymiana samemu ( trochę relaksu Smile

Poz
_________________
Dodge Grand Caravan 96' LE 3,3 Canada zagazowany- Sprzedany Sad
Ford Explorer III 02' 4,0L wersja XLS zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aro
*
*


Dołączył: Mar 16, 2008
Posty: 97
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje tarcze [ auto mam ponad 2 miesiace ]
to dramat.. rancik + rowki od strony wahacza
chłop wymieniał same klocki - hamowanie żałosne - jak dla mnie

w poprzednim aucie wymieniłem klocki + tarcze i w tym zrobie tak samo,
bo dobre opony i dobre hamulce to podstawa - do wymiany pozostały mi jeszcze;

tylnie amortyzatory - co sądzicie o KYB?
koncowki drazkow - juz zakupione
tuleja metalowo gumowa
zbiorniczek wyrownawczy płybu chłodniczego - ktos przy nim grzebał i jest nieszczelny - zakupiony, wysłany... czeka na koniec strajku poczty...
Czujnik hamulca - jak wyżej

no i na zimę zmieniam akumulator + świece


i mam auto sprawne:) - o ile cos jeszcze nie wyjdzie



teraz pytanie ile docierają się klocki ceramiczne a ile metaliczne?
bo zanim zacznie hamować taki zestaw troche przejechac trzeba

z doświadczenia [ rower Razz ] wole klocki metaliczne, ale to nie to samo co auto,
_________________


Chrysler Grand Voyager 2,5 TD '98
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Antonio
*
*


Dołączył: May 18, 2008
Posty: 36

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja preferuję ceramiczne (Chevy Blazer). Jeśli chodzi o amortyzatory to KYB kiedyż uważałem za dobre ale potem jakieś kiepskie kupiłem i teraz jeśli nie ACDelco to Sachs.

Pozdrawiam, Marcin
_________________
Części z USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja po dluuuugiej "walce" z wiatrakami czyli mechanikami - proszac o wstawienie dobrych tarcz i klockow we warstacie USA (nadarzyn) wstawili mi badziewie za 300 zeta - bylem przeszczesliwy bo cena super no i powiedzieli ze bardzo dobre - ale dla gluchych i tych co tylko do kosciola w niedziele - potem wizyta u innego fachowca o hamulcow ( 400km ) i to samo badziewie tylko ciut drozsze - wreszcie sam kupilem tarcze mopar ( udalo sie jakos w ASO za 150 zeta za szt ) i klocki bendix za 200 zeta kpl i jest SUPER - cisza i mocne , czyste i pieknie obejmuja tarcze za ta cene naprawde dobre
_________________
Chrysler Town&Country Limited 3,8 98/99 grafit 145000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group