www.asu.pl :: Zobacz temat - Mini przetwornica DC/AC do 75W obciążenia
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mini przetwornica DC/AC do 75W obciążenia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 17:04    Temat postu: Mini przetwornica DC/AC do 75W obciążenia Odpowiedz z cytatem

Kupiłem na allegro ciekawą przetwornicę bo denerwowała mnie sytuacja rozładowanej komórki,zastanawiałem się nad zakupem ładowarki do fonu do czasu gby zastanowiłem się nad korzyściami przetwornicy zaznaczam że cena nie jest dużo wyższa od ładowarki na 12V a podłączyć można sobie wiele odbiorników,dodaję link na stronę z której kupiłem(osobiście jestem zadowolony)mam nadzieję że nie powtórzyłem czyjegoś posta na temat w/w urządzonka:
http://www.allegro.pl/item377706084_samochodowa_przetwornica_12v_na_220vnp_do_laptopa.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lecz uważaj na naładowanie akumulatora, można się zdziwić po dłuższym użytkowaniu przetwornicy (kilka godzin)
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację jak ktoś przecholuje to będzie pchanko autka,ostatnio zostawiłem komórkę na pół godzinki i samochód odpaliłem - zależy też jaki kto ma akumulator,niekiedy jeżdzę od rana do wieczora póżnego więc dla mnie jest to niezbędnik i w większości przypadkach podłączam jak jadę. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marekbp
*
*


Dołączył: Jan 05, 2008
Posty: 28

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to ma służyć tylko do ładowania komórki, to chyba jednak taniej kupić ładowarkę samochodową do telefonu.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3,3 LX 99 r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marekbp doczytaj pierwszy post do końca,dzięki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marekbp
*
*


Dołączył: Jan 05, 2008
Posty: 28

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszytsko zależy od uzytkownika samochodu, dla mnie akurat to zbędny gadżet. Wszystkie urządzenia, których potrzebuję w aucie (telefon, laptop, odkurzacz itp, itd) podłączę do gniazda zapalniczki - a że mam w aucie dwa to i nawet rozgałęziacza nie potrzebuję Smile
_________________
Chrysler Grand Voyager 3,3 LX 99 r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze lepiej kupic taka przetwornice i ladowac oryginalna ladowarka sieciowa. ladowarki samochodowe nie posiadaja tak rozbudowanej elektoniki ,a czasam mozna sie wystraszyc o ich otwarciu. dodatkowo taka przetwornica ma niepodwazalna zalete: podlaczysz w zasadzie wszystko. ja mam 5 osobowa rodzine, kazdy ma telefon(inny) kilka apartow fotograficznych i laptopow,do tego jakies mp3 i inne wynalazki. gdybym mial dokupic do tego ladowarki samochodowe to bym wydal kilkaset zl. jeszcze nie posiadam takiej przetwornicy ,ale napewno ja kupie(moze jakis mocniejszy model)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marekbp napisał:
Wszytsko zależy od uzytkownika samochodu, dla mnie akurat to zbędny gadżet. Wszystkie urządzenia, których potrzebuję w aucie (telefon, laptop, odkurzacz itp, itd) podłączę do gniazda zapalniczki - a że mam w aucie dwa to i nawet rozgałęziacza nie potrzebuję Smile


Każdy ma swoje indywidualne spojrzenie więc temat zostawiam do dyspozycji,myślę że tak jak mi cosiś takiego w trudnych i niespodziewany momentach dopomoże Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
...ladowarki samochodowe nie posiadaja tak rozbudowanej elektoniki ,a czasam mozna sie wystraszyc o ich otwarciu...


Ładowaniem steruje procesor w komórce i elektronika wbudowana w pakiet akumulatora. Nie ma większego znaczenia co jest wewnątrz ładowarki. Zdecydowanie trudniej zrobić stabilizowaną ładowarkę na 220V niż na 12V, dlatego są one tak proste i czasami przerażające Smile

Każdy zapomina o jednym. Sprawność taniej przetwornicy nie przekracza 80%, co oznacza wytracanie 20% energii. Przetwornice dobrej jakości dają nam już ok. 90% sprawności, a stare konstrukcje oparte na trafo od 50%. Zdecydowanie do jednej komórki warto mieć ładowarkę samochodową.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od 14 lat prowadze salon jednego z operatorow telefoni komorkowej. ja wiem,ze ktos wie ,ale ktos mial w reku 10-50-100 telefonow w zyciu ,a ja mam okolo 50 w tygodniu... nie chce byc przemadrzaly ,ale zajmujemy sie tez serwisowaniem tych telefonow. ilosc zwalonych apartow w ktorych padly stabilizatory napiecia jest porazajaca. na szczescie(dla klienta) nikt nie docieka czym te telefony byly ladowane. w czasach kiedy na rynku panowaly jakies nokie 3310 itp. mozna bylo wlozyc stabilizator wielkosci 0,5x0,5 cm i zadbac aby odpowiednio wytracal cieplo. obecnie sa to elementy nie wieksze niz glowka spilki i swietnie potrafia ekspolodowac:)
wszyscy producenci daja na baterie 0,5 roku gwarancji(tak przezornie;) dodajac,ze bateria jest w cenie tej przetwornicy dalsza czesc debaty uwazam za bezzasadna:)
jak juz wczesniej napisalem-jedna komorke,jedna ladowarka(markowa) = ok. ale kupa sprzetu,kilka ronych komorek,nawigacje,laptopy,psx,kamery,aparaty fotograficzne,ladowanie akumulatorkow (np.R6) itp...za duzo by bylo tego do dokupienia,a przetwornica zalatwia wszystko. to oczywiste,ze jak kazde urzadzenie na torze zrodlo-odbiornik ,tak i przetwornica powoduje jakies straty( ma jakas sprawnosc) i czesc energii tracimy w postaci ciepla.
dla dociekliwych: polecam eksperyment typu: podlaczamy zwykla ladowarke samochodowa od telefonu komorkowego do oscyloskopu i wlaczamy silnik -ogladamy dyskoteke:) nastepnie przez przetwornice podlaczamy oryginalna ladowarke sieciowa i cieszymy sie widokiem przebiegow jakie mial na mysli konstruktor telefonu:)
pozdrawiam Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esdarek, jak ktoś kupuje ładowarkę za 3 zł, która w Chinach u producenta kosztuje maks kilkadziesiąt groszy, to nie ma co się dziwić że w środku jest rezystor zamiast stabilizatora Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group