www.asu.pl :: Zobacz temat - pobór prądu przy wyłączonej stacyjce
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pobór prądu przy wyłączonej stacyjce

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 0:43    Temat postu: pobór prądu przy wyłączonej stacyjce Odpowiedz z cytatem

Kupiłem nowy akumulator, gdyż stary po kilku dniach stanie rozładowywał się tak, że nie można było odpalić silnik. Przy okazji sprawdziłem jaki jest pobór prądu. Przy wyłączonej stacyjce pobór prądu był 240mA! Rozumiem, że autoalarm cosik tam pobiera, ale żeby aż tyle? Sprawdziłem, czy wszystkie żarówki gasną i będę musiał po kolei wyrywać bezpieczniki aby sprawdzić którędy to ucieka. Chyba, że macie wskazówki jak lepiej zabrać się do tematu.

Gobowiec Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 12:13    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

stacyjka ma kilka pozycji a kolega napewno po wyłonczeniu auta przekręcił kluczyk do oporu w tej pozycji wszystkie duperele mają zasilanie w aucie , wyłonczamy autko zostawiając kluczyk w pozycji jedna wcześniej tz. kluczyk równolegle do lini bloku kierownicy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 21:44    Temat postu: Re: pobór prądu przy wyłączonej stacyjce Odpowiedz z cytatem

Zlokalizowałem zgrubsza problem. Przeglądając listę bezpieczników wytypowałem kilka potencjalnych winowajców - i jest. Bezpiecznik 29 Interior Illumination. Jest to bezpiecznik odpowiedzialny za: wyłącznik czasowy chroniący akumulator / wyłącznik oświetlenia wewnętrznego / wyłącznik czasowy (opóżniający) akcesoriów / oraz iluś tam lamp wewnętrznych typu schowek, drugi rząd, bagażnik itd. Wyjęcie go powoduje drastyczny spadek pobieranego prądu do wartości około 40mA. Teraz potrzebuję pomoc w postaci schematu elektrycznego. Czy jest ktoś w posiadaniu takowego? Ktoś chwalił się poradnikiem Haynes - mógłbyś rzucić okiem? A może ma ktoś taki poradnik w formacie pdf?

Gobowiec Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sob Lip 02, 2005 22:24    Temat postu: Re: pobór prądu przy wyłączonej stacyjce Odpowiedz z cytatem

Dostałem ogólny schemat dla instalacji podłączonej do bezpiecznika 29. No i pojawiły się kolejne pytania:
Czy przy zamkniętych drzwiach (blokada) podniesienie klamki powoduje zapalenia się świateł wewnętrznych? Powinno być coś takiego przy obu drzwiach, u mnie działa tylko od strony kierowcy. Tzw. courtesy lights.
Po podniesieniu klamki zapalają się światła i słychać jak po ok 10s pstryka przekaźnik, a po następnych 5s po raz drugi pstryka (inny?) i gasną światła. Jak u Was to działa?
Wyjęcie bezpiecznika powoduje zanik sterowania szybami, choć ze schematu to nie wynika - czy ktoś to przerobił u mnie, czy u Was też tak działa?
Wyłączniki w drzwiach idą do Generic Electronic Module (GEM) odpowiedzialnego także za opóżnione wyłączanie świateł oraz "oszczędzać" akumulatora - to co 40 min wyłącza pozostawione urządzenia. Ale GEM w liście bezpieczników pojawia się także przy bezpieczniku 12, 15, 19 - co to za ustrojstwo ten GEM?

Gobowiec Smile
Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group