www.asu.pl :: Zobacz temat - Automat kaputt !!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Automat kaputt !!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Sasza-asu
*
*


Dołączył: Apr 25, 2008
Posty: 13

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 11:06    Temat postu: Automat kaputt !!! Odpowiedz z cytatem

Mam Chryslera Voyagera z roku 1995 3,3 bezynkę z automatem o przebiegiegu 397 tyś. kilometrów i do tej pory sprawował się świetnie ale wczoraj wyjechałem z domu na zakupy i po 200 metrach coś stuklo.pukło,chrupnęło,zamieliło , zawylo i auto stanęło.Motor chodził pięknie a auto stoi na środku ulicu i nie jedzie mimo włączonego D.Durnowate uczucie tak stać i nie móc jechać Shocked Po kilku próbach zamieszania manetką od biegów ,zgaszeniu i odpaleniu fura drgnęła i majestycznie z prędkością 3-4 km/h powrócilem do domu.Tutaj wiadomo kilka slów komentarza na literki k.. oraz h.. .
No biadać nie ma co skrzynia do naprawy i dzisiaj ją wywlekam z auta.
Konsultacje telefoniczne z ANTHRAXEM oraz kolegami z http://www.tajemnicevoyagerow.inten.pl/index.php a szczególnie merkavą już były i naprawa będzie samodzielna.
Pozdrawiam wszystkich !!!


Ostatnio zmieniony przez Sasza-asu dnia Pią Maj 16, 2008 21:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia,napisz jak poszło Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podpierałem się też tymi zdjęciami moze ci się przydać
http://acidtechno.freehost.pl/2ab_skrzynia/index.html
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sasza-asu
*
*


Dołączył: Apr 25, 2008
Posty: 13

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dalszy ciąg relacji !!
W piątek wyjąłem skrzynię -uff trochę roboty przy tym jest.
W sobotę rozebrałem skrzynię celem zdiagnozowania uszkodzeń.Po tym co zobaczyłem wieczorem wypiłem buteleczkę na uspokojenie a dzisiaj byłem w kościele jak co tydzień tylko bardziej żarliwie się modliłem !!!!
Aby nie być gołosłownym wstawiam fotki;


oraz


Dostała trochę też obudowa ale na szczęście mam drugą skrzynię też popsutą ale rozmiar zniszczen jest tam troche mniejszy i obudowa cała.Po konsultacjach z Kolegami Anthraxem i Merkavą ( forum http://www.tajemnicevoyagerow.inten.pl/index.php ) przeszła mi ochota na samodzielną naprawę.Skrzynię wysyłam do naprawy do Katowic do Anthraxa.Co będzie dalej napiszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sasza-asu
*
*


Dołączył: Apr 25, 2008
Posty: 13

PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy Koledzy mój Voyager znowu jezdzi !!!!!Hurra !!!
Kolega Anthrax z Katowic naprawił po przyjacielskiej cenie moją zepsutą skrzynię biegów i wsadził do niej mocniejsze planetarki z Chryslera Pacifica.Konwerter był w Samko na regeneracji.Skrzynia zalana olejem Midland ATF M3+ , weszło równe 9 litrów. Skrzynię wkładałem sam jeden bo pomocnik nawalił , natyrałem się trochę ale za to jaka satysfakcja jak skończyłem , odpaliłem i wszystko zadziałało jak trzeba.Po jeżdzie próbnej okazało się że jest w trybie awaryjnym , wchodziły tylko dwa biegi do przodu ale pomogła wymiana elektrozaworów na trochę inne i skrzynka poszła do przodu na wszystkich biegach.Od wczoraj pojeżdziłem troche po okolicy , zrobiłem ok. 150 kilometrow i wygląda że jest wszystko SUPER !!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antonio
*
*


Dołączył: May 18, 2008
Posty: 36

PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to moje gratulacje z powodu zakończenia walki ze skrzynią. Ciekawiej bywa jak skrzynia jest nieco mniej typowa (np. wciąż jeszcze chodzą TH400) i wtedy jest trochę zabawy żeby np. pompę znaleźć. Ale wszystko można jezeli tak jak u Ciebie tematem zajmują się ludzie z głową.

Pozdrawiam, Marcin
_________________
Części z USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group