www.asu.pl :: Zobacz temat - Buczenie przy kręceniu kierownicą
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Buczenie przy kręceniu kierownicą

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 22:34    Temat postu: Buczenie przy kręceniu kierownicą Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu mam usterkę letnią. Nie mam zielonego pojęcia co to i jak zlokalizować. Wygląda to tak:
jade do przodu i skręcam do oporu, np. zawracając, włączam wsteczny, cały czas trzymając hamulec i zaczynam kręcić kierownicą w drugą stronę (trzymam hamulec) i w tym momencie, zaczyna mi coś przez sekundę buczeć. Buczenie ustaje jeśli przestane kręcić lub robię to powoli.
W środku słychać to jak klaskon o basowym zabarwieniu, na zewnątrz również. Sam dźwięk jest bardzo głośny. Dzieje się tak tylko w lecie. W zimie ten dźwięk nie występuje. Nic nie znalazłem na felgach, zaciskach, czy tarczach. Wszystko wygląda normalnie bez jakichkolwiek przytarć.

Dzisiaj krążac na Malcie w poszukiwaniu parkingu nakręciłem się sporo i pare razy zawyło. Zaczyna mnie to denerwować.

Kto miał podobne efekty dźwiękowe i co to było?
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspomaganie? płyn?pompa?
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może sworzeń na którymś wahaczu zaczyna padać . A buczy jak jest sucho czy po deszczu też ? Pozaglądaj na gumowe osłony sworzni.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie gumowe osłony przejrzałem i są całe. Słychać to jakby z mcphersona. Myślałem też o maglownicy. Buczy tylko jak kręce szybko i jak jest gorąco na zewnątrz, nie ma znaczenia czy mokro czy sucho.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojawiało mi się buczenie jak płynu wspomaganiu miałem mało,kiedyś tak w skorpiaku wysuszyłem układ że po nalaniu płynu ze dwa dni buczało i doszło wszystko do normy Embarassed Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O takie rzeczy jak odpowiedni stan płynów to ja dbam na bieżąco ale nie wymieniałem jeszcze we wspomaganiu.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jak sie zrobi sucho to dla odmiany treszczy przy kreceniu kierownica-jak mokro to nie i tez nie mam pojecia co??
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w Windstarze pompa buczy cały czas jak się rozgrzeje. Chciałem wymienić olej ale dowiedziałem się w ASU, że tak ma być. Nawet wymiana pompy nie pomaga na długo.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie to buczenie trwa maks sekunde jak kręce kierą i jest głośne jak klakson. Przypomina hamowanie autobusu.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj sprawdz na uniesionych kołach - dobrze na kanale jak ktoś obraca kirownicą wtedy możesz wysłuchać miejsce odgłosu.Niekiedy ciężką usterkę do wykrycia trzeba podejść od innej strony.To pomaga,czytałem że jeszcze czeka cię wymiana płynu hamulcowego. Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj
Buczenie przy szybkim kręceniu fajerą i to jeszcze przy gorącym plynie wskazywałoby na problem w układzie wspomagania. Buczy a nie wyje dlatego, że wygłusza to wszystko płyn. Może to być np jakiś wyrobiony zawór zwrotny pompa lub magłownica. Bez dokładnego zlokalizowanie buczenia ciężko cokolwiek radzić, bo po metalu hałas roznosi się wszędzie.

Bzyku
Trzeszczy dlatego, bo kończy się jakiś sworzeń na wahaczu lub końcówka kierownicza (raczej sworzeń wahacza). Musisz szukać przy elementach które są w ruchu obrotowym podczas kręcenia fajerą.
Jak jest sucho to przez rdzę na obciążonych elementach jest duże tarcie i dlatego trzeszczy, a jak jest wilgotno to nie trzeszczy bo zawsze jest tam jakiś poślizg dzięki wodzie. Pooglądaj osłony gumowe sworzni na wahaczach. Jak będą całe to weź strzykawkę z olejem i przebij się igłą przez osłony gumowe wpsikując trochę. Dzięki temu będziesz wiedział , że za jakiś czas będziesz miał sworzeń do wymiany.
Czasem skrzypią łożyska górne na Mcpersonie ale to rzadziej - powód ten sam (nieszczelne osłony, rdza i brak smaru).
A przy ruszaniu i hamowaniu też trzeszczy ???
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety o kanale to moge pomarzyć Sad
Temperatura wzrasta i problem się rozrasta, albo naprowadza. Teraz jak sie zatrzymam i powoli ruszam to przez chwilkę buczy ale trochę ciszej, a nie kręce w tym momencie kierownicą. Wszystko wskazuje na to, że coś dziwnego z hamulcami się dzieje.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj
Zdecyduj się na coś, bo przy tak opisywanych usterkach to nawet wróżka ci nie pomoże. Zastanawiam się jak ci pomóc hmm.
No to może inaczej czy to robi tak - BUUUUUUU czy inaczej Laughing Laughing
a może to buczenie żyje własnym życiem i skacze ci po aucie raz tu raz tu Very Happy
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może trzeba zauważyć jakieś prawidłowości?

Np.:
Po dwóch piwach buczy, po jednym syczy, a na trzeźwo jest cicho.

Ewentualnie:
Może buczy zawsze jak przejeżdża jakiś stuningowany bmw 316i?

Oczywiście to są żarty Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jakąś krasulę przejechał i nie zauważyłeś a teraz niemoże wygramolić się z pod auta Laughing Laughing też żart Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żarty,żartami ale powinieneś podjechać gdzieś w swoich okolicach na jakiś warsztat i zweryfikować to "buuuuu" bo jeżdzenie aż coś się sypnie to jeśli chodzi o układ kierowniczy i hamulcowy może skączyć się tragicznie Exclamation Twisted Evil pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy wiemy, że amerykańskie auta mają swoją duszę i że to pojazdy z "charakterem" i to czasem objawiającym sie nie tam gdzie trzeba.
Ale tak na poważnie jeżeli sam za dużo nie grzebiesz się w mechanice, a z tego co piszesz wnioskuję, że słabo - to posłuchaj dobrej rady kolegi lift'a i faktycznie podskocz z tym buczeniem do fachowców.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie czytam i ja tez mam takie buczenie. Jak klakson TIRa. Mam tak od trzech lat, od kiedy mam autko. Myslalem, ze tak ma byc. Nic z tym nie robilem i nic sie nie dzieje od trzech lat, wiec moze TTTM ??
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 8:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja moze na inny temat ale tez chodzi o dosc głosne buczenie ale przy wolnym hamowaniu robi to tak głosno ABS gdzie szukac usterki.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśliby sięgnąć do schematu konsrukcji np:podzespołu ABS lub UKłADU WSPOMAGANIA - chodzi mi o elementy które przenoszą płyny pod ciśnieniem(płyn ham.,olej typu ATF lub hydrauliczny)w w/w częściach są różnego rodzaju zaworki i dławiki które mają wade w postacji nieszczelnego domykania(nawet spowodowane zanieczyszczeniem z zewnątrz)mogą oddawać taki odgłoś jak z TRąBKI lub TRąBY - odrazu mówie że to cięzki temat do zweryfikowania który zaworek trąbi - napisałem to ze względu na praktykę w hydraulice siłowej i miałem kilka przypadków że w rozdzielaczach hydraulicznych nieszczelne domykanie się zaworków powoduje takie odgłosy
a zaworek może wyglądać w postaci kólki i sprężynki i domyka gniazdo które możę się uszkodzić brudem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały czas mi po głowie chodziło wspomagania, a dokładnie przekładnia. Jednak pojawiające się buczenie przy powolnym ruszaniu na wprost zaczyna mnie kierować na hamulce. Być może podczas manewrowania na jakieś nawierzchni z wciśniętym hamulcem, siła docisku jest tak duża, że jakieś kóło zaczyna się deliktanie obracać, a hałas wytwarzają klocki.
W sumie już sam nie wiem. Wczoraj zdjąłem koła i nie widze nigdzie żadnych zatarć, czy przetarć, za to klocki są już do wymiany. W przyszłym tyogdniu zamówie w asu i wymienie, zobacze czy buuczenie ustało, no i przy okazji jeszcze raz dokładnie przejrze cały układ hamulcowy z przodu. Nie chce żeby TTTM.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie poskutkowala rada kolegi i po przebiciu igla oslon koncowek i sworzni i wpuszczeniu troche oleju cisza jak makiem zasial Laughing Zobaczymy na jak dlugo Razz
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bzyku
Cieszę się, że pomogłem Very Happy ale muszę cię też trochę zmartwić bo zazwyczaj jak sworznie trzeszczą to trzeba się powoli szykować do wymiany ponieważ wcześniej lub później dostaną luzu.
Chyba , że trzeszczało krótko albo są słabszej jakości lub producent chciał zaoszczędzić na smarze.
Ja zawsze jak montuje nawet nowe sworznie lub końcówki dokładam smaru bo to później procentuje to dłuższą i bezproblemową jazdą. Smile
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało mi się zlokalizować co i gdzie buczy. Buczenie przy ruszaniu powstaje wyłącznie w wyższej temp. i idzie od hamulcy-klocków.

Buczenie przy kręceniu kierą dochodzi przy samym kole kierownicy. W wolnej chwili sie za to zabiorę.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzeje troche ten temat-wyszlo tak jak kolega Wader71 napisal-zdechly sworznie Crying or Very sad .Wymienilem przy okazji wszystko zeby za miesiac nie rozbierac i nie ustawiac na nowo geometrii-wiec mam nowe-sworznie,koncowki,tuleje wahacza przednie i tylnie,laczniki stabilizatora-ustawiona geometrie-na tip/top.Po przejechaniu 1000km problem trzeszczenia powrocil-nadmienie ze wszystkie czesci sa orginalne a psia mac trzeszczy dalej Evil or Very Mad Co sugerujecie?
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a masz kalamidki w sworzniach jak tak to daj smaru
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurka czy mam? Nie wiem-ale jutro sie pod bydle wczolgam i zobacze.Dzieki! Ale z drugiej strony to juz by smar sie"wysmarowal" po 1000 km? Chyba tak nie specjalnie....a zreszta kij wie.
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BZYKU napisał:
,tuleje wahacza przednie i tylnie,


a czy przy montazu tuleji zostalu one posmarowane?? osobiscie stawiam na trzeszczace suche gumy/tuleje/sruby tychże tulejek Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
brolcio
*
*


Dołączył: Nov 11, 2006
Posty: 13

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało kto pamieta o łożysku McPhersona - możliwe, że to ono się zaciera lub się rozsypało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli łożysko Mc persona się rozsypie najczęściej jest to objaw słyszalny jako zsunięcie sprężyny dzynnńńńń podczas skręcania w maksymalne położenie kół i powrót w odwrotną stronę albo w większości przypadków sprężyna nie wytrzymuje i pęka w górnym lub dolnym zwoju.
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pietka
*
*


Dołączył: Jan 12, 2009
Posty: 3

PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w moim stratusie buczy tak jakby pompa wspomagania, gdy samochód jest mocno wyziębiony, przy takich temperaturach jak teraz. Gdy silnik jest zimny to wyje jak dusza potępiona, ale po chwili rozgrzewki mu przechodzi. Rok temu w zimie tez trochę wył, ale nie było tak niskich temperatur. Nie wiem czy to normalne, czy tez powinienem się martwić. Czy ktoś miał taki problem, lub wie oc w tym chodzi? Nawet mój mechanik zgłupiał jak to usłyszał, a koleś jest całkiem OK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grand
*
*


Dołączył: Apr 24, 2006
Posty: 24
Skąd: warszawa

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pietka napisał:
A w moim stratusie buczy tak jakby pompa wspomagania, gdy samochód jest mocno wyziębiony, przy takich temperaturach jak teraz. Gdy silnik jest zimny to wyje jak dusza potępiona, ale po chwili rozgrzewki mu przechodzi. Rok temu w zimie tez trochę wył, ale nie było tak niskich temperatur. Nie wiem czy to normalne, czy tez powinienem się martwić. Czy ktoś miał taki problem, lub wie oc w tym chodzi? Nawet mój mechanik zgłupiał jak to usłyszał, a koleś jest całkiem OK.

przeczytałem uważnie o tym buczeniu
i o dziwo to buczenie u mnie też wystąpilo, podejżenie padło na skrzynie biegów (automat)zatrzymałem się i zajżałem do oleju,oazało się że na bagnecie tego oleju nie widać przy pracującym silniku ...no to ja za olej i dolewam wlałem około setki..i już na wpół zadowolony jadę mijam już 80 km/h a tu znowu buczy .hamuję i wtedy słyszę pyknięcie takie jakby coś puściło i ucichło , a że byłem w połowie trasy którą miałemj do pokonania 400 km to nie było mowu o zawracaniu postanowiłem jechać dalej ...ale zaobserwowałem że to buczenie narastało powyżej 75km/h więc ograniczyłem ją do 65km/h i tak spokojnie zrobiłem jeszcze 600 km (trwało to wieki\) ale bez sensacji ...Pytanie do ASU przy 80km/h wyje , a przy około 40km/h słuchać pyknięcie i przestaje wyć jakiś jest tam zawór .. liczymy na Twoją pomoc ....bo to ma związem ze skrzynią biegów ... po tym tak sądzę i koledzy mają zapewne ten sam problem ....dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pietka
*
*


Dołączył: Jan 12, 2009
Posty: 3

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie buczy tylko na zimnym silniku, jak dodaję gazu to buczy mocniej, przy tej temperaturze co teraz buczy ok. minutę, coraz bardziej cichnąc, aż w końcu cichnie i nie słychac go w ogóle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pietka
*
*


Dołączył: Jan 12, 2009
Posty: 3

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha skrzynia raczej odpada (też automat) jest świeżo po remoncie, a przed remontem też to było
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie
U mnie od 2 tygodni soś trzeszczy przy ruszaniu i hamowaniu - w czasie jazdy nie. Wybitnie jak rusze i zahamuję to takie "trrrr" i jak ruszam to samo.
Jakieś propozycje ...

POADRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeby na dzien dobry kosztow nie robic to postawilbym na gumy w zawieszeniu(glownie z drazkow stabilizacyjnych),jest zima,mroz i guma twardnieje.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie jest to ta przystawka skrzyni która tak charakterystycznie robi trrrry przy zatrzymywaniu się?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łączniki stabilizatorów są nowe - wymieniałem trzy dni temu.
Lutek - jaka przystawka - powiem szczerze że myślałem o poduszcze skrzyni - daj mi więcej informacji to w weekend posprawdzam

Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:
Lutek - jaka przystawka - powiem szczerze że myślałem o poduszcze skrzyni - daj mi więcej informacji to w weekend posprawdzam

Pozdro


http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3430
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek - OK ale u mnie jest trochę inaczej - jak zahamuję (jadąc bardzo powoli) to słychać odgłos jaki daje stare łóżko podczas ... no wiesz czego ... może to sprawa amortyzatora ??

Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grand
*
*


Dołączył: Apr 24, 2006
Posty: 24
Skąd: warszawa

PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ASU......!!!!!!!!! Tak nam buczy , tak nam tryczy .. Twisted Evil a czytasz i ze śmiechu ryczysz .Pomyślałem że mógłbyś zająć się troszkę tym problemem i wystawić opinię swoją
Ja diagnozuję jedno ... zapraszam do Wrocławia usterka na miejscu zostanie usunięta .
A tak swoją drogą to wypisujemy tu tyle głupot że jak się to czyta to głowa boli,a Ty milczysz !!!! ciekaw jestem po co ten portal został stworzony ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po to abysmy sobie wzajemni pomagali ,a nie oczekiwali darmowych porad serwisu.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
grand
*
*


Dołączył: Apr 24, 2006
Posty: 24
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to kolego odsyłam Cię na stronę główna i przeczytaj jakie jest motto przewodnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego znam to motto bo jestem tu prawie od poczatku:) zostanie ono zmienione bo brzmi rzeczywiscie tak,ze niektorzy moga je interpretowac opatrznie. nie chodzi o to ze "MY ASU" tylko "MY FORUM" postaramy sie zdiagnozowac itp.....
forum jest systemem samopomocy,wymiany doswiadczen itp. firma asu sponsoruje to forum(oplaca serwery i informatyka,ktory sie tym wszystkim opiekuje). nikt tu na niczym nie zarabia,nie ma reklam ani handlu. zauwaz,ze nawet sklep asu znajduje sie na osobnej stronie.
reasumujac :zamiast zarzucac firmie asu,ze nie zatrudnila grona fachwowcow,ktorzy beda sledzic nasze posty,diagnozowac co i jak ,proponowac sposob naprawy i odsylac do konkrencyjnych warsztatow dobrze by bylo podziekowac,ze ktos robi cos bezinteresownie dla naszego dobra...
no ale wdziecznosc nie jest uczuciem znanym wszystkim.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group